Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Στην βόρεια Ελλάδα,θα κάνει παγωνιες με την πρώτη ξαστεριά ..Από την ερχόμενη εβδομάδα..Σε καταλαβαίνω απόλυτα πως το σκέφτεσαι...Γενικά έχει σκάσει η φύση με.την καλοκαιρια που είχαμε ...Δεν θα πάει καλά αυτό ..

Όπως έγραψα και τις προάλλες με τον Αζορικο να έχει λίγες καύλες πλέον θα μπούμε σε περίοδο χειμερινή ,μέχρι τέλος του μήνα ..Το ξαναλέμε,τιπτ ακραίο φυσιολογικα πράγματα για την εποχή ..
Ανεβάζω το post της Δευτέρας γιατί δεν έχει αλλάξει κάτι για την ερχόμενη εβδομάδα..

Μόνο μια παρατήρηση όσοι ζουν και κινούνται στην Δυτική Ελλάδα, από Μεσσηνία έως Ήπειρο και Δυτική Μακεδονία, προσοχή γιατί έχει πέσει πολύ νερό και θα πέσει και άλλο ..
Δύσκολο να μην έχουμε προβλήματα εκεί μέχρι Τρίτη Τετάρτη...
Προσοχή..
 
10 βαθμούς κάτω στις 18:00 σε σχέση με χθες. 17 με 7....
Εσεις θα είστε οι άτυχοι των ημερών από θέμα θερμοκρασίας και φαινομένων...
Αν και σας το μαγειρεύει για το άλλο σ.κ

Εάν είχαμε 20 Δεκεμβρίου θα είχαν όλα ένα άλλο ενδιαφέρον..Πλέον δεν νομίζω ότι βοηθάει κάπου ..Είναι χάρτες Δεκεμβρίου αυτοί ...
Τουλάχιστον να μην έχουμε ζημιές που δεν το νομίζω να τις γλυτώσουμε...
 
Εσεις θα είστε οι άτυχοι των ημερών από θέμα θερμοκρασίας και φαινομένων...
Αν και σας το μαγειρεύει για το άλλο σ.κ

Εάν είχαμε 20 Δεκεμβρίου θα είχαν όλα ένα άλλο ενδιαφέρον..Πλέον δεν νομίζω ότι βοηθάει κάπου ..Είναι χάρτες Δεκεμβρίου αυτοί ...
Τουλάχιστον να μην έχουμε ζημιές που δεν το νομίζω να τις γλυτώσουμε...
Τουλαχιστον έφυγε η μπιχλα σήμερα έστω και με αυτό το λίγο που έριξε και έπεσε και η θερμοκρασία. Κυνηγετικα πως να βοηθήσει? Νερο θέλουμε φίλε επειγόντως. Αλλα αν είναι να καταστρέψει κόσμο πάλι να το χεσω. Το ξημερωμα όλο το σκηνικό θυμιζε Σεπτεμβρη με τα μπουρινια και τις καταιγιδαρες που δεν ήρθαν ποτέ φέτος.
 
Τουλαχιστον έφυγε η μπιχλα σήμερα έστω και με αυτό το λίγο που έριξε και έπεσε και η θερμοκρασία. Κυνηγετικα πως να βοηθήσει? Νερο θέλουμε φίλε επειγόντως. Αλλα αν είναι να καταστρέψει κόσμο πάλι να το χεσω. Το ξημερωμα όλο το σκηνικό θυμιζε Σεπτεμβρη με τα μπουρινια και τις καταιγιδαρες που δεν ήρθαν ποτέ φέτος.
Εδώ μας έχει ρίξει νερο αλλά όχι αρκετό οι λακοι που κατεβενουν από το βουνό δεν έχουν τρέξει ακόμα φετος τέτοια εποχή κατέβαζαν πολλά νερά
 
Εδώ μας έχει ρίξει νερο αλλά όχι αρκετό οι λακοι που κατεβενουν από το βουνό δεν έχουν τρέξει ακόμα φετος τέτοια εποχή κατέβαζαν πολλά νερά
Εδω έχει ρίξει παπαρια. Δεν τρέχει τίποτα και τα πηγαδια είναι στα τάρταρα....
 
Εχει ανθίσει 1μιση μήνα πιο νωρις ο ασφοδελος... μια ψυχρολουσία για εμάς που ασχολούμαστε με τα μελισσια. Προβλεπεται πολύ δύσκολη χρονιά μετά τον ανύπαρκτο χειμώνα. View attachment 65524
Άσχετο … πήρα μέλι από κουράμια σήμερα πικρό αλλά μπομπα από βυταμηνες το βγάζει φίλος μουtopic.
 
Άσχετο … πήρα μέλι από κουράμια σήμερα πικρό αλλά μπομπα από βυταμηνες το βγάζει φίλος μουtopic.
Πολυ καλό!!! Δυνατο όντως! Αν ειναι σκετο κουμαρο ειναι παρα πολυ πικρο.Το τελευταίο που έβγαλα εγώ ήταν αναμεικτο πεύκο με λίγο κουμαρο. Στο τέλος γευεσαι την πικράδα!!!
 
Σήμερα στο σκοπευτήριο Ασπροπύργου, οι βατήρες ήταν γεμάτοι από κάμπιες!!! Μάρτη δεν βγαίνουν αυτές κανονικά;
Αρχιζουν από μέσα Φλεβάρη αν βοηθάνε οι θερμοκρασίες και έχουν πικ τον Μάρτη που τρώνε όλα τα πεύκα! Ολα αυτή την στιγμή είναι 1 μήνα μπροστά...
 
Αρχιζουν από μέσα Φλεβάρη αν βοηθάνε οι θερμοκρασίες και έχουν πικ τον Μάρτη που τρώνε όλα τα πεύκα! Ολα αυτή την στιγμή είναι 1 μήνα μπροστά...
Τα πεύκα που είναι εδώ στο Γαλάτσι έξω από το στάδιο των Ολυμπιακών εγκαταστάσεων, είναι φαγωμένα από τα Χριστούγεννα από τις κάμπιες. Τα βλέπεις και νομίζεις ότι έχουν ξεραθεί.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top