Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγω εμενα ανάμεσα Άγιο Παντελεήμονα και Αι Γιώργη. Του Θεμιστοκλή το σχολείο ήτανε στα Ταμπουρια κέντρο αν θυμάμαι καλά. Γυμνάσιο στο 5ο δίπλα στο Θεμιστοκλειο στάδιο όπως και Λύκειο λίγο παραπάνω. Από το Κερατσίνι φεύγαμε με τα πόδια και κατεβαιναμε στο Πασαλιμάνι με τα πόδια για οικονομία στα εισιτήρια. Λεωφορείο το 74 πέρναγε κοντά στη γειτονιά σου. Πανεπιστήμιο και στρατό ξενιτευτηκα στη Θεσσαλονίκη για 8 από τα καλύτερα μου χρόνια.
περναγε και το Πρασινο.Το τραμ το θυμασαι?
 
Πέρα από τα παρακάτω όταν η NASA ασχολείται με κάτι δεν το κάνει για πλάκα νομίζω.
Και προσέξτε ... εδρεύει στο USA.

1884
View attachment 75409

2022
View attachment 75410
Έχεις μια τάση να αμερικανόφερνεις!!!! Και δεν σου το είχα περισσότερο για Πούτιν σε εκοβα 😇
 
Πέρα από την πλάκα !!! Δεν πηστευω κανέναν πόσες φορές προβλέπουν δύσκολους χειμωνες και βγενουν μάπα
Δεν είναι θέμα προβλέψεων Ηλία αυτές τις έχω χεσμένους κι εγω . Το θέμα είναι αυτό που βλεπουμε κι αυτό που ζούμε .
Ξέρουμε όλοι πως ήταν η κατάσταση πριν 20 30 χρόνια και πώς είναι σήμερα . Ακόμη και ο χειμώνας του 16-17 ένα πυροτέχνημα ήταν κάποιων ημερών.
Πριν λίγα χρόνια οι παγωνιές στην Ήπειρο ξεκινούσαν μέσα στο Νοέμβριο τώρα αν ξεκινήσουν τον Ιανουάριο καλά θα είναι . Τα χιόνια έπεφταν από τον Οκτώβρη και τα Βαλκάνια ήταν άσπρα με πολύ χιόνι από νωρίς .
Εδώ η Πάρνηθα ήταν πολλές φορές χιονισμένη τέλος Οκτώβρη αρχές Νοέμβρη. Τη δεκαετία του 90 που κυνηγούσαν εδώ πάνω πέρδικες και το κυνήγι ξεκινούσε 15 Σεπτέμβρη δεν κατέβαινες από το αμάξι από το κρύο τα κρύσταλλα κρέμονται σαν στα βράχια και οι ρεματιές στα βουνά ήταν τίγκα στο παγωμένο χιόνι.
Από κει και πέρα τι να συζητάμε....
Θα περιμένω από καμία ανάσα και κανένα μετεωρολόγο να μου πει για κλιματική αλλαγή και τα λοιπά το βλέπω και το ζω!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top