Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βροχες τελικα που λεγανε σε ολη την χωρα δεν θα εχει, ειδεικα σε αττικοβοιωτια και ευβοια,σχεδον τιποτα,βροχες μονο δυτικα και νησια,και απο τι φαινετε δεν αλαζει κατι δραστικα μεχρι 10 δεκεμβρη!
Μεχρι ποτε?
 
Τι βλεπω, πάνε για θάψιμο τα Βαλκάνια από πανω μας σε μια βδομάδα.. Κερατάδες σας ευχόμαι να καείτε στο Ντουφεκιδι.. Εγώ αντί για όπλο φέτος έχω παρει ανά χείρας το μπιμπερό και αντί να διαλεγω μπαρουτι διαλεγω σκόνη γάλα φριζολακ..
 
Απο 25 του μηνα εως και αρχες Δεκεμβρίου,ο μεσος ορος απο τα τρεξίματα (ασπρη χοντρη γραμμη) ειναι αρκετα κατω απο τον μεσο ορο της εποχης 30 χρονων ...(κοκκινη χοντρη γραμμη)
Εβαλα τυπικά Θεσσαλονίκη

Ουσιαστικά παμε σε ψυχρη περίοδο 10 ημερων ..

Το κομματι 26-29 εχει κλειδωσει για βορεια Ελλάδα απο θεμα κρυου ..Εαν προσεξετε ολα τα ensemble πανε κορδονι μαζι εκεινες τις μερες ....

Θεωρω ότι τα χιονοδρομικά θα κανουν παρτυ ,οπως και ολα τα ορεινα..
Πολύ κρυο βόρεια απο εμας..
Για τις βροχες επιμένω οτι ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ μεχρι τελος του μηνα ..
 

Attachments

  • ecmwf-thessalonki-gr-408.jpeg
    ecmwf-thessalonki-gr-408.jpeg
    241,7 KB · Προβολές: 11
Last edited:
Ετσι κι αλλιώς μουλιάσατε ρε γατάκι.Πνιγείτε μόνοι σας. .yel.
Βλέπω να το αναβάλλω για την επόμενη Παρασκευή και οτι βγει.

Αμέσως να σε κακολογησει η κουφαλιτσα ο @outlander .... φίλε μου @outlander Από την επόμενη Παρασκευή κάτσε σπίτι καλού κακού
 
Απο 25 του μηνα εως και αρχες Δεκεμβρίου,ο μεσος ορος απο τα τρεξίματα (ασπρη χοντρη γραμμη) ειναι αρκετα κατω απο τον μεσο ορο της εποχης 30 χρονων ...(κοκκινη χοντρη γραμμη)
Εβαλα τυπικά Θεσσαλονίκη

Ουσιαστικά παμε σε ψυχρη περίοδο 10 ημερων ..

Το κομματι 26-29 εχει κλειδωσει για βορεια Ελλάδα απο θεμα κρυου ..Εαν προσεξετε ολα τα ensemble πανε κορδονι μαζι εκεινες τις μερες ....

Θεωρω ότι τα χιονοδρομικά θα κανουν παρτυ ,οπως και ολα τα ορεινα..
Πολύ κρυο βόρεια απο εμας..
Για τις βροχες επιμένω οτι ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ μεχρι τελος του μηνα ..
Εγω παντος που βλεπω τον ολυμπο φατσα χτες ειχε χιονια και σημερα αρχιδια!!! Λιωσανε !
 
Απο 25 του μηνα εως και αρχες Δεκεμβρίου,ο μεσος ορος απο τα τρεξίματα (ασπρη χοντρη γραμμη) ειναι αρκετα κατω απο τον μεσο ορο της εποχης 30 χρονων ...(κοκκινη χοντρη γραμμη)
Εβαλα τυπικά Θεσσαλονίκη

Ουσιαστικά παμε σε ψυχρη περίοδο 10 ημερων ..

Το κομματι 26-29 εχει κλειδωσει για βορεια Ελλάδα απο θεμα κρυου ..Εαν προσεξετε ολα τα ensemble πανε κορδονι μαζι εκεινες τις μερες ....

Θεωρω ότι τα χιονοδρομικά θα κανουν παρτυ ,οπως και ολα τα ορεινα..
Πολύ κρυο βόρεια απο εμας..
Για τις βροχες επιμένω οτι ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ μεχρι τελος του μηνα ..
Διαγραμμα καπου στη νοτια Βουλγαρια. Πανε για θαψιμο αυτοι η κανω λαθος??? Θα φυγουν και απο εκει τα παντα και θα ερθουν ολα εδω...graphe3_10000___23.7735849057_41.983805668_.gif
 
Διαγραμμα καπου στη νοτια Βουλγαρια. Πανε για θαψιμο αυτοι η κανω λαθος??? Θα φυγουν και απο εκει τα παντα και θα ερθουν ολα εδω...View attachment 82559
Δεν νομιζω να περιμένουν μεχρι τοτε..
Εχουν φύγει ηδη ...
Η Εικόνα για 21 Νοεμβρίου πάντως ειναι άκρος χειμερινή κεντρικη και βορεια Ευρώπη..Και θα μεινει ετσι πολλες μερες ακομα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top