Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λάρισα….

Πταισμα....Δωδεκαωρο σήμερα πάλι. Μετά τις 12 έπιασε 43 μέσα. Στις 3 είχε 47 και στις 6παρα μετά από απανωτές φουρνιες έγλυψε τους 50....
Έφυγα και οι 39 που είχε εξω μου φαίνονταν δροσούλα... Υπομονή από Σάββατο πέφτει 7-8 βαθμούς. Αλλά έχουμε μέλλον με την ζέστη....
 
Πταισμα....Δωδεκαωρο σήμερα πάλι. Μετά τις 12 έπιασε 43 μέσα. Στις 3 είχε 47 και στις 6παρα μετά από απανωτές φουρνιες έγλυψε τους 50....
Έφυγα και οι 39 που είχε εξω μου φαίνονταν δροσούλα... Υπομονή από Σάββατο πέφτει 7-8 βαθμούς. Αλλά έχουμε μέλλον με την ζέστη....
χαρά στο κουράγιο σου φίλε μου να δουλεύεις υπό αυτές τις θερμοκρασίες!
Έχουμε μέλλον και μάλιστα μεγάλο φέτος...
 
Καθε καλοκαιρι καινε την μικρη μας χωρα και πραγματικα σε πιανει θλιψη,καθε χρονο μειωνετε δραματικα το πρασινο ειδεικα σε αττικη,ευβοια,βοιωτια που εχουν μεινει περιπου τα μισα,οπως ομως και η πελοποννησος με πολλες φωτιες καθε χρονο,και καπιες χρονιες καταστροφικες εντελως,2007,2021,οπως περσι στον εβρο,και στην ροδο,και ακομα για την φετινη χρονια ειμαστε στην αρχη,δεν ξερω αλλα φετος τα πραγματα δεν τα βλεπω καθολου καλα,σε ολο τον κοσμο ολα τα δαση καταστρεφονται,και η θερμοκρασια της γης συνεχως ανεβαινει,και η ξυρασια ολο και πιο εντονη,το κυνηγι με αυτες τις συνθηκες μοιαζει δυσοιωνο,συγνωμη αν σας ζαλισα παιδια,καλο καλοκαιρι με υγεια σας ευχομαι!
 
Μας βλέπω τα μελλοντικά καλοκαίρια μέρα να μην κυκλοφορεί κανείς, παρά βράδυ σαν τα ποντίκια θα σκαρούμε...
Αν πας στην νότια Τυνησία (πόλη Τοζέρ,η 3η μεγαλύτερη της χώρας),ουσιαστικά αυτό γίνεται από πολλά χρόνια...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top