Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Περί όταν βρεις χρόνο,άμα μπορέσεις πες μου και πως τα βλέπεις τα πράγματα για τα μέρη μου,Άρτα φίλε!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Καλημέρα φίλε
Αύριο μεθαύριο θα είναι καλά ,όπως παντού φυσικά
Δευτέρα τρίτη ξεκούραση ..Τετάρτη δυτική Ελλάδα δεν θα έχει βροχές αλλά ο καιρός θα είναι κλειστός ακόμα ..
Για το άλλο Σ.Κ αν και μακριά ακόμα μάλλον είναι χαμένο και αυτό λόγο καιρου
 
Καλημέρα φίλε
Αύριο μεθαύριο θα είναι καλά ,όπως παντού φυσικά
Δευτέρα τρίτη ξεκούραση ..Τετάρτη δυτική Ελλάδα δεν θα έχει βροχές αλλά ο καιρός θα είναι κλειστός ακόμα ..
Για το άλλο Σ.Κ αν και μακριά ακόμα μάλλον είναι χαμένο και αυτό λόγο καιρου
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε,να σαι καλά!
 
Σκεφτομουν ενα τριημερο 26-28 στο χωριο να καλωσορισω κ γω τα κοριτσια μας αλλα με αυτα που βλεπω.... κλαιω!!
Η αληθεια ειναι οτι εχω αρχισει λιγο να ανυσηχω.....
Μακαρι να πεσουν εξω στις προβλεψεις τους!!
 
Σκεφτομουν ενα τριημερο 26-28 στο χωριο να καλωσορισω κ γω τα κοριτσια μας αλλα με αυτα που βλεπω.... κλαιω!!
Η αληθεια ειναι οτι εχω αρχισει λιγο να ανυσηχω.....
Μακαρι να πεσουν εξω στις προβλεψεις τους!!
Να πας!Ότι και να γίνει μια από αυτές τις ημέρες θα σε ανταμείψει!
 
Σκεφτομουν ενα τριημερο 26-28 στο χωριο να καλωσορισω κ γω τα κοριτσια μας αλλα με αυτα που βλεπω.... κλαιω!!
Η αληθεια ειναι οτι εχω αρχισει λιγο να ανυσηχω.....
Μακαρι να πεσουν εξω στις προβλεψεις τους!!


Με τέτοιο καιρό άστο καλύτερα. Πήγαινε το επόμενο Κώστα να το ευχαριστηθείς.
 
Αν δεν μπουνε πολλα πουλια μεσοβδομαδα θα το σκεφτω πολυ να μην παω, αν περασουν μαλλον θα το αναβαλω για λιγο!! Θα δειξει....
 
Πατρίδα θυμάσαι χρόνια που από 25-29/10 να μην έχει κάνει ένα δυνατό Μπάσιμο?
Αν εννοείς στα μέρη μου ,ναι. Και μάλιστα τα τελευταία 8 χρόνια. Για μια σειρά ετών τα καλύτερα τα θυμάμαι τις πρώτες μέρες του Νοέμβρη.
Παλιότερα βέβαια και απο δεκαετία του 90 τα μπασίματα άρχιζαν απο 10 Οκτώβρη και όχι είδα δέκα πουλάκια.Κοπάδια κάθε μέρα .Ψιλωμένα ,χαμηλωμένα ,δεν εχει σημασία .
 
Αν εννοείς στα μέρη μου ,ναι. Και μάλιστα τα τελευταία 8 χρόνια. Για μια σειρά ετών τα καλύτερα τα θυμάμαι τις πρώτες μέρες του Νοέμβρη.
Παλιότερα βέβαια και απο δεκαετία του 90 τα μπασίματα άρχιζαν απο 10 Οκτώβρη και όχι είδα δέκα πουλάκια.Κοπάδια κάθε μέρα .Ψιλωμένα ,χαμηλωμένα ,δεν εχει σημασία .
Στα δικά μου μέρη τα τελευταία δέκα χρόνια τουλάχιστον που κυνηγάω εγώ Μπάσιματα...δεν θυμάμαι ούτε μια χρονιά που να μην πέρασε καλός όγκος πουλιών αυτό το χρονικό διάστημα!Για παλαιότερα δεν αναφέρω γιατί δεν έχω ιδία άποψη!
 
Στα δικά μου μέρη τα τελευταία δέκα χρόνια τουλάχιστον που κυνηγάω εγώ Μπάσιματα...δεν θυμάμαι ούτε μια χρονιά που να μην πέρασε καλός όγκος πουλιών αυτό το χρονικό διάστημα!Για παλαιότερα δεν αναφέρω γιατί δεν έχω ιδία άποψη!
Ουτε εγω δεν θυμαμαι,παντα απο 25 εως τελος θα κανει 1,2 δυνατα μπασιματα.
 
Εδω έπιασε κατα της 13,15 ,εριξε απότομα πολυ νερο ευτηχως επεσε η ενταση Και συνεχισε για κανα δίωρο ,καλα ηταν μπρος στο τιποτα ,τωτα Έχει άνοιξει απο παντου,για να δουμε τι δρόμους θα βρουμε το πρωί
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top