Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλα κυνηγια τσιχλας για εμας περιξ της Αττικης τοτε.sarcastic.
Έχεις και τους άλλους στην δουλειά και παρακαλάνε να τραβήξει έτσι ο χειμώνας
γιατί τα ΣΚ είναι ωραία για βόλτες στο Κέντρο της Τσιμεντουπολης .hair..hair.
Ρε ουυυυυυστ.hair.
 
Έχεις και τους άλλους στην δουλειά και παρακαλάνε να τραβήξει έτσι ο χειμώνας
γιατί τα ΣΚ είναι ωραία για βόλτες στο Κέντρο της Τσιμεντουπολης .hair..hair.
Ρε ουυυυυυστ.hair.
Πατριδα υπομονη..........Θα κανει ξαστερια και θα κατεβουμε στα πατρια εδαφη!
Σημερα μου ελεγε ενας κλαρινογαμπρος στην δουλεια οτι αν παει ετσι ο χειμωνας
θα γλυτωσει το πετρελαιο.Μου ερχοτανε να του φερω το γαλλικο στο κεφαλι.sarcastic.
 
Πατριδα υπομονη..........Θα κανει ξαστερια και θα κατεβουμε στα πατρια εδαφη!
Σημερα μου ελεγε ενας κλαρινογαμπρος στην δουλεια οτι αν παει ετσι ο χειμωνας
θα γλυτωσει το πετρελαιο.Μου ερχοτανε να του φερω το γαλλικο στο κεφαλι.sarcastic.
Που να πέσει η θερμοκρασία στο 0 και όταν φουλάρει πετρέλαιο να του καεί ο λέβητας του κιαρατά!!!
 
Πατριδα υπομονη..........Θα κανει ξαστερια και θα κατεβουμε στα πατρια εδαφη!
Σημερα μου ελεγε ενας κλαρινογαμπρος στην δουλεια οτι αν παει ετσι ο χειμωνας
θα γλυτωσει το πετρελαιο.Μου ερχοτανε να του φερω το γαλλικο στο κεφαλι.sarcastic.
Πότε θα περάσουμε την Στέρνα ορεεεεεε να φύγει το καυσαέριο από τα χνωτα μας .pray to God..pray to God.
 
καλησπερα σας
Δειχνει απο παρασκευη που θα γυρισει σιγα σιγα σε βοριαδακι να μας το κραταει και την υπολοιπη εβδομαδα
με την θερμοκρασια να φτανει επιτελους κοντα στα κανονικα εως της 7-8 του μηνα τουλαχιστον
οι βροχες ειναι απουσες για οσο μακρια και να κοιταξεις ακομα,,Νομιζω οτι η αλλαγη που θα κανει καποια στιγμη και δεν γινεται να μην γινει ιδικα κεντρικη και ανατολικη ευρωπη (ακομα βαραει 20-25) θα ειναι αποτομη....
Αυτα προς το παρον , νεοτερα το σ.κ
 
καλημερα σας γεροντες
Ενα ξωφαλτσο περασμα λιγων βροχων θα εχουμε την πεμπτη
απο τα δυτικα προς ν.ανατολικα
τιπτ σημαντικο..τα υψοι βροχης ειναι αστεια για την εποχη,,αλλα απο το τιποτα καλο ειναι
Στα μελουμενα τωρα , ο εμποδισμος που ουσιαστικα ξεκινησε ΤΕΛΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ και ειχαμε αυτην την καλοκαιρια 40 μερες σχεδον σε ολη την κεντρικη και ανατπλικη ευρωπη δειχνει σιγα σιγα να καταρεει επιτελους
κομβικη θα ειναι η αλλαγη που δειχνει να ερχεται απο 14/16 του μηνα με την ταση να χειμωνιαζει επιτελους στα βορειοτερα απο εμας ...οχι κατι σοβαρο αλλα θα ερθει κοντα στα κανονικα του
την λεω κομβικη γιατι ουστιαστικα θα μας δειξει εαν θα ειναι προσωρινη η θα μας παει και μακριτερα εως το τελος του μηνα...
 
Απο το απογευμα εδω ριχνει βροχη σταθερη οχι οπως τους κουβαδες που μας ειχε συνηθισει μεχρι περσυ..τουλαχιστον να μαλακωσει το εδαφος να μας κατσει καμια μπεκατσουλα αλλιως θα βγω στο βουνο και θα τους μοιραζω αριδες καρβιδιου μπας και καταφερουν να τρυπισουν το χωμα
 
Οι βροχές που έπεφταν σε κάποιες περιοχές τόσο πριν το καλοκαίρι όσο και κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού ,έκαναν πολλούς να πιστεύουν πως θα έχουμε και το ανάλογο Φθινόπωρο.Εδω μιλούσαν και για χειμωνιάτικο σκηνικό απο νωρίς κάποιοι.
Όμως επειδή το έργο το έχουμε ξαναδεί ,εγω τουλάχιστον δεν ήμουν σίγουρος για τίποτα.
Τώρα τι θα γίνει δεν ξέρω.Κάντε δεήσεις ,βουντού παρακλήσεις και ότι άλλο νομίζετε.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top