Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λεβεντες....μην με ''σταυρωσουν''.....οι γουρουναδες.....μου ειπε ενας φιλος...σημερα θα ανακοινωσουν
μετρα για το κυνηγι του γουρουνιου.....μου ειπε οτι σε καποιες περιοχες θα το αφησουν ελευθερο.. :)

ποιοι θα ανακοινωσουν?
 
Eγώ πάντως συνεχίζω να είμαι αισιόδοξος: πιστεύω ακράδαντα ότι μετά τα Φώτα θα κυνηγάμε...!!!


Υ.Γ.: Εάν όχι ούτε τότες, ε λοιπόν αδέρφια, δεν έχομε άλλην επιλογήν: θα επιχειρήσομεν την "Μεγάλην Έξοδον" εις το ύπαιθρον, ενθυμούμενοι την "Ηρωικήν Έξοδον του Μεσολογγίου" της 10ης Απριλίου του 1826!!! ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Ή ΘΑΝΑΤΟΣ!!! fgr2.terror.
Καί τό τρακοσαρι στο παρ Μπριζ.χαχα
 
Λεβεντες....μην με ''σταυρωσουν''.....οι γουρουναδες.....μου ειπε ενας φιλος...σημερα θα ανακοινωσουν
μετρα για το κυνηγι του γουρουνιου.....μου ειπε οτι σε καποιες περιοχες θα το αφησουν ελευθερο..
ε αμα στο ειπε ενας φιλος
 
Eγώ πάντως συνεχίζω να είμαι αισιόδοξος: πιστεύω ακράδαντα ότι μετά τα Φώτα θα κυνηγάμε...!!!


Υ.Γ.: Εάν όχι ούτε τότες, ε λοιπόν αδέρφια, δεν έχομε άλλην επιλογήν: θα επιχειρήσομεν την "Μεγάλην Έξοδον" εις το ύπαιθρον, ενθυμούμενοι την "Ηρωικήν Έξοδον του Μεσολογγίου" της 10ης Απριλίου του 1826!!! ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Ή ΘΑΝΑΤΟΣ!!! fgr2.terror.
Χρόνια πολλά Νικόλαε!
 
Eγώ πάντως συνεχίζω να είμαι αισιόδοξος: πιστεύω ακράδαντα ότι μετά τα Φώτα θα κυνηγάμε...!!!


Υ.Γ.: Εάν όχι ούτε τότες, ε λοιπόν αδέρφια, δεν έχομε άλλην επιλογήν: θα επιχειρήσομεν την "Μεγάλην Έξοδον" εις το ύπαιθρον, ενθυμούμενοι την "Ηρωικήν Έξοδον του Μεσολογγίου" της 10ης Απριλίου του 1826!!! ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Ή ΘΑΝΑΤΟΣ!!! fgr2.terror.
Χρόνια Πολλά φίλτατε Νικολαε..
 
ε αμα στο ειπε ενας φιλος

Ξερεις....απο φιλους μαθαινουμε καποια νεα....το Μαντειο των Δελφων....εχει κλεισει εδω και καποια χρονια.
Γι'αυτο και ειπα...σε περιπτωση λαθους ...μην με ''σταυρωσουν''.....
 
Λεβεντες....μην με ''σταυρωσουν''.....οι γουρουναδες.....μου ειπε ενας φιλος...σημερα θα ανακοινωσουν
μετρα για το κυνηγι του γουρουνιου.....μου ειπε οτι σε καποιες περιοχες θα το αφησουν ελευθερο.. :)
Και αυτό είναι καλό δηλαδη? Η όλοι η κανενας. Αν επιτρέψουν τα γρουνια θα βγαίνω και εγώ Τετάρτη και σ/κ και θα λέω ψάχνω γρουνι άνευ σκυλου!!! Πολύχρονος κιόλας κύριε Νικο με υγεια και ευτυχία!
 
Και αυτό είναι καλό δηλαδη? Η όλοι η κανενας. Αν επιτρέψουν τα γρουνια θα βγαίνω και εγώ Τετάρτη και σ/κ και θα λέω ψάχνω γρουνι άνευ σκυλου!!! Πολύχρονος κιόλας κύριε Νικο με υγεια και ευτυχία!
Το φεκ απο 7 εως 14 Δεκ βγηκε οπως και ο Χαρδαλιας δεν υπαρχει κατι για το κυνηγι
 
Το φεκ απο 7 εως 14 Δεκ βγηκε οπως και ο Χαρδαλιας δεν υπαρχει κατι για το κυνηγι
Και σε ποίο από τα μέχρι τωρα ΦΕΚ υπάρχει κάτι που να αναφέρεται ρητά στο κυνηγι;;;; Προφορικά το έκοψαν και προφορικά θα το ξεκινήσουν, αν το ξεκινήσουν βέβαια!
 
Και αυτό είναι καλό δηλαδη? Η όλοι η κανενας. Αν επιτρέψουν τα γρουνια θα βγαίνω και εγώ Τετάρτη και σ/κ και θα λέω ψάχνω γρουνι άνευ σκυλου!!! Πολύχρονος κιόλας κύριε Νικο με υγεια και ευτυχία!

Δημητρη μου....δεν ειπα εαν ειναι καλο η κακο.....ανεφερα τα οσα μου ειπε ο φιλος μου....
Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου φιλε μου!!!
 
Το μονο που υπαρχει ειναι κατι παστωμενα ψαρια απο τις συλληψεις της ΕΛΑΣ στα Εξαρχια και το μπανιο του παστωμενου κοσμου στο Παλαιο Φαληρο το εδειξαν και στις ειδησεις και σχολιασαν οτι ο κοσμος τηρει τα μετρα γτ στελνει sms 6
 
Και σε ποίο από τα μέχρι τωρα ΦΕΚ υπάρχει κάτι που να αναφέρεται ρητά στο κυνηγι;;;; Προφορικά το έκοψαν και προφορικά θα το ξεκινήσουν, αν το ξεκινήσουν βέβαια!
Εχεις δικιο το κυνηγι το απαγορευσε προφορικα ο πολλα βαρυς
 
Δημητρη μου....δεν ειπα εαν ειναι καλο η κακο.....ανεφερα τα οσα μου ειπε ο φιλος μου....
Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου φιλε μου!!!
Δεν λέω για εσάς κύριε Νικο! Για αυτόν που θα πάρει τέτοια απόφαση λεω. Διχόνοια θα σπείρει παλι αν παρθεί τέτοια αποφαση. Έχετε το ίδιο όνομα με τον πατέρα μου. Δεν κάνει γιορτή φέτος και έχει τρελαθει!!!
 
ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ Π.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Κ. ΑΠΟΣΤΟΛΟ ΤΖΙΤΖΙΚΩΣΤΑ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ Κ. ΙΩΑΝΝΗ ΓΙΩΡΓΟΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ Π.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣΘεωρούμε δεδομένο το γεγονός πως χωρίς συναθροίσεις, με αποστάσεις που θα μπορούσε να επιβληθεί να είναι μεγαλύτερες ακόμη και από 100 μέτρα, θα μπορούσαν όχι μόνο οι κυνηγοί αλλά όλοι οι Έλληνες να μετακινούνται εντός νομού στην ύπαιθρο σύμφωνα με τα μέτρα που ισχύουν για τη σωματική άθληση και κίνηση με κατοικίδιο, για την αποφυγή συνωστισμού στα αστικά κέντρα, αλλά και την αποφυγή του ψυχοκτόνου εγκλεισμού που σήμερα έχει επιβληθεί. Η απαξίωση των κυνηγών από την πολιτεία και ειδικά από τον Υφυπουργό Πολιτικής Προστασίας, οδηγεί τους Κυνηγετικούς Συλλόγους που κάνουν τα πάντα για να συνδράμουν στις προσπάθειες της Γεν. Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας στη διάρκεια της αντιπυρικής περιόδου αλλά και αλλού, σε ένδειξη αντίδρασης, να εξετάζουν ακόμη και το σενάριο να απέχουνε στο μέλλον από τις δράσεις Πολιτικής Προστασίας, κάτι το οποίο θα ήταν εις βάρος όλων μας. Ζητούμε να επιτραπεί όχι μόνο η μετακίνηση για κυνήγι, αλλά η μετακίνηση για όλες τις υπαίθριες δραστηριότητες, με συμμόρφωση στα μέτρα που προβλέπονται για σωματική άσκηση (μέχρι τρεις, με αποστάσεις τουλάχιστον 1,5 μέτρο μεταξύ μας κλπ.) το αργότερο στις 7 Δεκεμβρίου.
 
Λεβεντες....μην με ''σταυρωσουν''.....οι γουρουναδες.....μου ειπε ενας φιλος...σημερα θα ανακοινωσουν
μετρα για το κυνηγι του γουρουνιου.....μου ειπε οτι σε καποιες περιοχες θα το αφησουν ελευθερο.. :)
Και αυτό είναι καλό δηλαδη? Η όλοι η κανενας. Αν επιτρέψουν τα γρουνια θα βγαίνω και εγώ Τετάρτη και σ/κ και θα λέω ψάχνω γρουνι άνευ σκυλου!!! Πολύχρονος κιόλας κύριε Νικο με υγεια και ευτυχία!
Με τη δικαιολογία ότι μαζεύονται παρέες κυνηγών μας απαγόρευσαν το κυνήγι πως θα το περάσουν αυτό.
 
Το μονο που υπαρχει ειναι κατι παστωμενα ψαρια απο τις συλληψεις της ΕΛΑΣ στα Εξαρχια και το μπανιο του παστωμενου κοσμου στο Παλαιο Φαληρο το εδειξαν και στις ειδησεις και σχολιασαν οτι ο κοσμος τηρει τα μετρα γτ στελνει sms 6
Άσε το είδα! Μιλάμε στην παραλια ηταν μαζεμένοι λες και ήταν Ιούλιος και ο δήμαρχος με γιλεκο της Πολιτικής Προστασίας να λέει ολα καλά αφού έχουν στείλει sms!!!!!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top