Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ναι, σίγουρα! Ήδη παρουσιάζουν πτωτική πορεία κατά τις τελευταίες ημέρες... Σε ένα μήνα από τώρα, τα κρούσματα θα είναι αρκετά χαμηλά, ώστε να στοιχειοθετείται βάσιμα μια χαλάρωση των μέτρων συμπεριλαμβανομένου και του ανοίγματος του κυνηγίου, με μικρούς περιορισμούς έστω...
Εγώ πιστεύω πολύ ότι τα κρούσματα θα εξαρτηθούν καθαρά από το το θα θέλει να παρουσιάσει η κυβέρνηση κ που θα θέλει να οδηγήσει τη κοινή γνώμη...αν θέλει να πιέσει για τα εμβόλια σίγουρα θα είναι λίγο φουσκωμένα τα νούμερα...κ πάει λέγοντας...γενικά το μόνο πράγμα που αμφισβητώ από την όλη κατάσταση είναι η ενημέρωση για τον αριθμό κρουσμάτων..όλα τα άλλα ισχύουν εκτός από το πραγματικό αριθμό....
 
Βλέπω ότι συγκροτείται ομάδα για αγριοχοιρο βόρεια μπράβο στα παιδιά και βλέπω για άλλη μια φορά τη συνοχή μας ως κυνηγοί αν τελικά το κάνουν.
Κακα τα ψεμαματα ποτε δεν νιαστηκαν η γουρουνοπαρες για τους αλλους κυνηγους...αν οχι ολλοι η πλειοψηφία τους
 
Μόλις είπε ο Πέτσας στον Παπαδάκη ότι το πρόβλημα για το κυνήγι είναι οι διαπεριφερειακές μετακινήσεις και ότι ο κυνηγός δεν πάει μόνος του αλλά πολλοί μαζί.
Να χαμε να λέγαμε. Πραγματικά δεν τους νοιάζει.
Ειναι γιατι τους ενημερονη η κ.σ.ε....πως κυνηγαμε
 
Μόλις είπε ο Πέτσας στον Παπαδάκη ότι το πρόβλημα για το κυνήγι είναι οι διαπεριφερειακές μετακινήσεις και ότι ο κυνηγός δεν πάει μόνος του αλλά πολλοί μαζί.
Να χαμε να λέγαμε. Πραγματικά δεν τους νοιάζει.
Μα αυτούς που πάνε μαζί επιτρέπει και τους μοναχικους κυνηγούς τους απαγορεύει.Το κολογουρουνο έτσι όπως εξαπλώνεται θα χαλάσει το κυνήγι σε όλα τα άλλα θηράματα.
 
Γιατί τη μπεκατσα τι την έχει κάνει φάντασμα στο τέλος. Βλεπω όλοι να κυνηγάμε μόνο γουρούνια
............. και αντί για γουρούνια θα σκοτώνουμε ο ένας τον άλλον.

χαρακτηρίστε με όπως θέλετε αλλά η άποψη που έχω για την πλειοψηφία των γουρουνοκυνηγών είναι η χειρότερη δυνατή.
 
............. και αντί για γουρούνια θα σκοτώνουμε ο ένας τον άλλον.

χαρακτηρίστε με όπως θέλετε αλλά η άποψη που έχω για την πλειοψηφία των γουρουνοκυνηγών είναι η χειρότερη δυνατή.
Μονοφαγαδες καί παρτακιδες είναι ,όταν δύο ομάδες σού κλείνουν ένα ολόκληρο βουνό που θα κυνηγήσουν πουλιά οι άλλοι κυνηγοί
 
Μονοφαγαδες καί παρτακιδες είναι ,όταν δύο ομάδες σού κλείνουν ένα ολόκληρο βουνό που θα κυνηγήσουν πουλιά οι άλλοι κυνηγοί
Είμαι απόλυτα σύμφωνος, πλην όμως θεωρώ άκαιρο να ανοίξει τέτοιου είδους συζήτηση στην παρούσα συγκυρία. Όλες οι ομάδες ανθρώπων έχουν εσωτερικές διαφωνίες και ενίοτε προβλήματα, όμως πρέπει να είναι ενωμένες απέναντι στον κοινό εχθρό. Και εν προκειμένω ο εχθρός είναι ξεκάθαρος, είναι μπροστά μας και είναι πιο λυσσασμένος από ποτέ.
 
Καλημέρα παιδιά.....ας αφήσουμε προς το παρών ποιος σέβεται ποιον και ας δούμε τον κοινό εχθρό.....ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ....αυτός ο αυταρχισμός που τους διακρίνει πραγματικά με βγάζει εκτός εαυτού. Εννοείται καμία στήριξη και καμία ανοχή πλέον από μέρους μου σ αυτή την κυβέρνηση.
 
Μπράβο! Έτσι πρέπει. Δίνεις για να πάρεις. Εμείς τόσα χρόνια δίνουμε και χρήμα και προσφέρουμε την βοήθεια μας όπου ζητηθεί και αυτοί συνέχεια μας κόβουν , μας απαγορεύουν και μας βλέπουν για χαζούς κατσαπλιαδες.
Έχω από καιρό γράψει ότι υπάρχει ψηφισμα στο ευρωκοινοβούλιο που επιτρέπει την θηρα στην περίοδο του covid με προϋποθέσεις και κανονες. Μήπως οι φωστήρες μας πρέπει να κοιτάξουν και προς τα εκει;
 
Καλημέρα παιδιά.....ας αφήσουμε προς το παρών ποιος σέβεται ποιον και ας δούμε τον κοινό εχθρό.....ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ....αυτός ο αυταρχισμός που τους διακρίνει πραγματικά με βγάζει εκτός εαυτού. Εννοείται καμία στήριξη και καμία ανοχή πλέον από μέρους μου σ αυτή την κυβέρνηση.
KAMIA ΣΤΗΡΙΞΗ - ΚΑΜΙΑ ΑΝΟΧΗ. Αυτό πρέπει να είναι στο μυαλό όλων από εδώ και πέρα. Αυτό που έκαναν θα το πληρώσουν
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top