Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο χρήσιμος ηλίθιος είναι αυτός που απλά υπερασπίζεται κάτι....χωρίς να έχει καμία συμμετοχή/όφελος σε/από αυτό (εξου και η ηλιθιότητα) που υπερασπίζεται! Για παράδειγμα...χρήσιμος ηλίθιος είναι ο εκάστοτε κυβερνητικός εκπρόσωπος.

Τους λοιμοξιολόγους δεν μπορώ να τους χαρακτηρίσω έτσι..μιας και κατ ομολογία τους έχουν συμμετοχή στα μέτρα.
Τα μετρα που εστω προτεινουν δεν εχουν κανενα αποτελεσμα και σαν να μην φτανει αυτο
τρεχουν στα καναλια αυτοβουλως να τα υποστηριξουν μετα.Αυτο τους καθιστα ηλιθιους!
Η κυβερνηση εχει κρυφτει πισω απο αυτους και μοιραζει χρημα αβερτα στα τσοντοκαναλα
που φιλοξενειται ολο αυτο το θεατρο του παραλογου.
 
Υπεύθυνη 100% είναι οι πολιτικοί για αυτό που βιώνουμε ,σιγά μην τους είπαν οι λοιμοξιολογοι αφήστε τους πάντες έξω ποδηλάτες ,crossαδες,σερφαδες,ορειβάτες αλλά τους κυνηγούς και τους ψαράδες κλείστε τους ,σιγά μην ασχοληθούν οι λοιμοξιολογοι με τους κυνηγούς και τους ψαράδες που εάν τους αφήσεις μια νύχτα στο βουνό θα χεστουν από τον φόβο τους ,μην λέμε ότι θέλουμε τώρα η απόφαση αυτή είναι καθαρά για να εξυπηρετήσουν προσωπικές τους ιδεοληψίες κάποιοι υπουργοί της ΝΔ και όσο αυτό το σκέφτομαι τρελενομε ακόμα περισσότερο δηλαδή κάποιοι μαλακές οικολογοι του κώλου πολιτικάντηδες της πλάκας γράφουν στα παπάρια τους 170,000 πολίτες αυτής της χώρας με το έτσι θέλω και χωρίς να μπορούν να τεκμηριώσουν αυτήν την απόφαση τους.Εγω δεν θα ξεχάσω όταν έρθει η ώρα ,με φτυσατε στα μούτρα ρε καργιολια ,μου κόψατε τον αέρα μου ,μου καταστρέψατε την ψυχολογία μου ,νομίζετε ότι με εξαπατησατε βάζοντας των Άδωνι να μου πει ότι το κυνήγι θα υπάρχει ,ρε ξεφτίλες ποιος νομίζετε ότι πραγματικά πίστεψε αυτόν το ξεφτιλισμενο αυτόν τον αηδιαστικό τύπο κανείς ρε κανείς που τον κάνατε και αντιπρόεδρο αυτόν που επί ΛΑΟΣ μαζί με τον Βορίδη κλέφτες σας ανέβαζε κλέφτες σας κατέβαζε και ήταν οι μόνη αλήθεια που έχει πει ξεφτιλισμενοι του κερατά .Θα έρθει η ώρα σας .Ελπίζω ο κυνηγός να μην ξεχάσει ,εγώ πάντως με όλο αυτό έχω λυσαξει και βγάζω αφρούς αλλά δεν τους φτύνω τους μαζεύω όλους τους αφρούς μου και η ροχαλα που θα φάτε θα είναι τεράστια .
 
Υπεύθυνη 100% είναι οι πολιτικοί για αυτό που βιώνουμε ,σιγά μην τους είπαν οι λοιμοξιολογοι αφήστε τους πάντες έξω ποδηλάτες ,crossαδες,σερφαδες,ορειβάτες αλλά τους κυνηγούς και τους ψαράδες κλείστε τους ,σιγά μην ασχοληθούν οι λοιμοξιολογοι με τους κυνηγούς και τους ψαράδες που εάν τους αφήσεις μια νύχτα στο βουνό θα χεστουν από τον φόβο τους ,μην λέμε ότι θέλουμε τώρα η απόφαση αυτή είναι καθαρά για να εξυπηρετήσουν προσωπικές τους ιδεοληψίες κάποιοι υπουργοί της ΝΔ και όσο αυτό το σκέφτομαι τρελενομε ακόμα περισσότερο δηλαδή κάποιοι μαλακές οικολογοι του κώλου πολιτικάντηδες της πλάκας γράφουν στα παπάρια τους 170,000 πολίτες αυτής της χώρας με το έτσι θέλω και χωρίς να μπορούν να τεκμηριώσουν αυτήν την απόφαση τους.Εγω δεν θα ξεχάσω όταν έρθει η ώρα ,με φτυσατε στα μούτρα ρε καργιολια ,μου κόψατε τον αέρα μου ,μου καταστρέψατε την ψυχολογία μου ,νομίζετε ότι με εξαπατησατε βάζοντας των Άδωνι να μου πει ότι το κυνήγι θα υπάρχει ,ρε ξεφτίλες ποιος νομίζετε ότι πραγματικά πίστεψε αυτόν το ξεφτιλισμενο αυτόν τον αηδιαστικό τύπο κανείς ρε κανείς που τον κάνατε και αντιπρόεδρο αυτόν που επί ΛΑΟΣ μαζί με τον Βορίδη κλέφτες σας ανέβαζε κλέφτες σας κατέβαζε και ήταν οι μόνη αλήθεια που έχει πει ξεφτιλισμενοι του κερατά .Θα έρθει η ώρα σας .Ελπίζω ο κυνηγός να μην ξεχάσει ,εγώ πάντως με όλο αυτό έχω λυσαξει και βγάζω αφρούς αλλά δεν τους φτύνω τους μαζεύω όλους τους αφρούς μου και η ροχαλα που θα φάτε θα είναι τεράστια .
Συγνώμη για τους χαρακτηρισμούς ρε παιδιά , δεν είμαι άνθρωπος που εκφράζεται έτσι αλλά έχω βγει από τα ρούχα μου .
 
Αφού λοιπόν οι λοιμοξιολόγοι δεν "αποφασίζουν" αλλά κάνουν μόνο εισηγήσεις.....γιατί τότε είναι οι μόνοι που βγαίνουν σε όλα τα κανάλια και υπερασπίζονται το μέτρα?
Διότι, εδώ και αρκετό καιρό, έχουμε περάσει στην εποχή της Επιστημοκρατίας.

Οι παπάδες και οι πολιτικοί δεν πείθουν πια τον κόσμο. Ξέρει πια ότι του είναι άχρηστοι αλλά δέχεται να τους πληρώνει ως κειμήλια και φαίνεται να το απολαμβάνει αυτό ως πολυτέλεια.

Ο Επιστήμονας είναι η νέα αυθεντία. Τους επιστήμονες τους πιστεύεις και δεν τους ερευνάς διότι είναι από μόνοι τους προϊόν έρευνας. Η αμφισβήτησή τους σε καθιστά αυτομάτως Έκπτωτο Άγγελο στον κάτω κόσμο της συνωμοσιολογίας. Η Επιστήμη είναι πια ο νέος Δούρειος Ίππος, για τον οποίο γκρεμίσαμε και της Πύλη μας για να το δεχτούμε, που μέσα του κρύβονται παλιοί και νέοι "Έλληνες" που θ’ αλωνίσουν εκ νέου τις ζωές μας. Είναι ο πιο αποτελεσματικός τρόπος κατάλυσης της Δημοκρατίας. Δοκιμάσαμε και την Τεχνοκρατία αλλά μ’ αυτήν οι άνθρωποι συμπεριφέρονταν παράλογα και απρόβλεπτα: συγχρωτιζόταν στις πλατείες, ψήφιζαν λάθος κόμματα και έδιναν λάθος απαντήσεις.;)
 
Last edited:
Καλησπέρα σε όλους!

Κράτησα το δικό σου σχόλιο...αλλά είδα ότι και άλλοι έχουν την ίδια άποψη με εσένα.

Οκ...λοιπόν.....θα ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου...

Αφού λοιπόν οι λοιμοξιολόγοι δεν "αποφασίζουν" αλλά κάνουν μόνο εισηγήσεις.....γιατί τότε είναι οι μόνοι που βγαίνουν σε όλα τα κανάλια και υπερασπίζονται το μέτρα?

Γιατί είναι αυτοί που παίρνουν επάνω τους την επικοικινωνία των μέτρων στο κόσμο....και μας μιλούν για τα σχολεία, το λιανεμπόριο, τις εκκλησίες κτλ κτλ.

Εγώ τους πολιτικούς τους βλέπω μόνο να ανακοινώνουν τα μέτρα. Οι λοιμοξιολόγοι (βλ Σύψα - Γώγο - Παγώνη κτλ κτλ) είναι αυτοί που βγαίνουν μετά και λένε πως αυτά τα μέτρα έπρεπε να πάρουμε...και πως αν δεν τα παίρναμε θα μας έτρωγε το μαύρο σκοτάδι.

Άποψη μου λοιπόν είναι ότι οι ηθικοί αυτουργοί των μέτρων είναι αυτοί και κανένας άλλος.

Πολιτικές ευθύνες ναι υπάρχουν...όμως δεν μπορώ να παραβλέψω ότι οι λοιμοξιολόγοι παίζουν μπαλίτσα!

Φιλικα πάντα...
Η ευθηνη ειναι μονο πολιτικη.Αν ειναι στο χερι των επιστημονων θα ειχαμε παει σε lockdown πολυ νωριτερα(και πιθανον γενικο).Αυτοι φωναζαν νωριτερα αλλα η κυβερνηση αργησε να παρει τα μετρα.Και σιγα τα μετρα,αφου σχεδον ολοι ειναι εξω(γι` αυτο τα κρουσματα δεν πεφτουν).Σιγα μην ειναι αυτοι(οι επιστημονες)που απαγορευσαν κυνηγι και ψαρεμα και αφησαν κολυμβητες,ποδηλατες,μοτοκροσαδες και περηπατητες του βουνου και της θαλασσας να αλωνιζουν.Οιεπιστημονες θα μας εκλειναν ολους μεσα,οπως την ανοιξη.Αυτες ειναι καθαρα αποφασεις της (αντικυνηγητικης) κυβερνησης.μην τα ριχνουμε αλλου.Αραγε οι επιστημονες αποφασισαν να ανοιξουν,απο καταστηματα,μονο τα βιβλιοπωλεια...;Γελανε και οι πετρες μαζι τους...
 
Η ευθηνη ειναι μονο πολιτικη..................Αραγε οι επιστημονες αποφασισαν να ανοιξουν,απο καταστηματα,μονο τα βιβλιοπωλεια...;Γελανε και οι πετρες μαζι τους...
Πρέπει να ειναι στα ανταλλάγματα με τον adonis για να βάλει πλάτη αλλού. (κοινως να βγαινει και να λεει @@)
 
Όταν συνηδειτοποιησουμε όλοι μας ότι οι πολέμιοι του κυνηγιού είναι πολλαπλάσιοι από τους υποστηρικτές του,και ότι αυτοί που εκπροσωπούν το κυνήγι είναι νάνοι μπροστα στις υποχρεώσεις τους,(για να μην εκφραστώ βαρύτερα πρωί πρωί).Τότε θα πρέπει να δραστηριοποιηθούν όλοι οι κυνηγοί και ο καθένας με τον τρόπο του η ομαδικά να προσπαθήσει να ανατρέψει την παρούσα κατάσταση. Γνώμη μου είναι ότι το κυνήγι συρρικνώνεται και οδηγείται προς ρεζερβοποιηση προνόμιο των ολίγων και αναμνήσεις των πολλών. Γι αυτο φίλοι μου δώστε ένα μάθημα στον καθένα καρεκλοκένταυρο ανηδεο από οποία θέση και αν βρίσκεται που μπορεί με την ιδιότητα του να καπηλευεται και να καταστρέφει ότι αναζωογονεί εκατοντάδες χιλιάδες συνανθρώπους μας
 
αφησαν κολυμβητες,ποδηλατες,μοτοκροσαδες και περηπατητες του βουνου και της θαλασσας να αλωνιζουν
Αυτοί αλωνίζουν όπως λές και φορά παρτίδα μάλιστα βγάζουν και φωτογραφίες αγκαλιά ο ένας με τον άλλον και τις κοινοποιούν κιόλας για να τους βλέπουν και εμείς στήσαμε ολόκληρη επιχείρηση με χαρτιά και τηλέφωνα στους αρμόδιους για να μαζευτούμε 9 άτομα να θάψουμε τον άνθρωπο μας την στιγμή που ο πρωθυπουργός έβγαζε φωτογραφίες με πέντε άγνωστους χωρίς μάσκα
Αλλά ξέχασα για τον κουλη αυτό είναι δείγμα ότι είναι ανθρώπινος ενώ εμείς εάν αντί για εννέα μαζευόμασταν δεκαπεντε θα ήταν δείγμα ανευθυνότητας απέναντι στην κοινωνία δεν γαμιουντε λέω εγώ καλύτερα μας κουνάνε και το δάχτυλο
 
Καλησπέρα σε όλους!

Κράτησα το δικό σου σχόλιο...αλλά είδα ότι και άλλοι έχουν την ίδια άποψη με εσένα.

Οκ...λοιπόν.....θα ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου...

Αφού λοιπόν οι λοιμοξιολόγοι δεν "αποφασίζουν" αλλά κάνουν μόνο εισηγήσεις.....γιατί τότε είναι οι μόνοι που βγαίνουν σε όλα τα κανάλια και υπερασπίζονται το μέτρα?

Γιατί είναι αυτοί που παίρνουν επάνω τους την επικοικινωνία των μέτρων στο κόσμο....και μας μιλούν για τα σχολεία, το λιανεμπόριο, τις εκκλησίες κτλ κτλ.

Εγώ τους πολιτικούς τους βλέπω μόνο να ανακοινώνουν τα μέτρα. Οι λοιμοξιολόγοι (βλ Σύψα - Γώγο - Παγώνη κτλ κτλ) είναι αυτοί που βγαίνουν μετά και λένε πως αυτά τα μέτρα έπρεπε να πάρουμε...και πως αν δεν τα παίρναμε θα μας έτρωγε το μαύρο σκοτάδι.

Άποψη μου λοιπόν είναι ότι οι ηθικοί αυτουργοί των μέτρων είναι αυτοί και κανένας άλλος.

Πολιτικές ευθύνες ναι υπάρχουν...όμως δεν μπορώ να παραβλέψω ότι οι λοιμοξιολόγοι παίζουν μπαλίτσα!

Φιλικα πάντα...
Τότε έχουμε πέσει σε λοιμοξιολογους οικολογους. Γιατί δεν εξηγείται αλλιώς φίλε μου να σου επιτρέπει το κολύμπι και όχι το ψαροτουφεκο. Έχει λάκκο η φάβα και οι λοιμοξιολογοι μια χαρά βγαίνουν και απαγγέλουν αυτά που τους έχουν πει. Πρόσεξε, δεν είμαι από τους ψεκασμενους που δεν πιστεύουν στον ιο και αλλά τέτοια. Πιστεύω όμως ακράδαντα ότι αυτή η υγειονομική κρίση τους δίνει την ευκαιρία να περάσουν πολλά πράγματα που θα είναι όλα εναντίον μας σε πολλά επίπεδα.
 
Τέτοια ώρα... δικαιολογείσαι. ;)
Όχι μωρέ απλά δεν μου αρέσει να γράφω με τέτοιους χαρακτηρισμούς αλλά έχει φτάσει ο κόμπος στο χτένι ,μην νομίζεις ότι είμαι άνθρωπος που μιλάω ευγενικά με το σεις και με το σας αλλά προσπαθώ να είμαι ευγενικός σε ένα φόρουμ και όταν παραθέτω κάτι δημόσια και ειδικά όταν έχω την δυνατότητα να μετριασω τον αυθορμητισμό μου και τα νεύρα μου .
 
Φοβού τους θεωρητικούς!

Θυμηθείτε τον Βαρουφάκη πριν γίνει Υπουργός έβγαινε στα κανάλια και εξηγούσε πόσο απλά η Γερμανία θα λυγιζε μπροστα στις δίκαιες προτάσεις της Ελλάδας. Μόλις έγινε υπουργός και τα είπε στον Σόιμπλε του άνοιξε και μας άνοιξε η πίσω πόρτα του κορμιού μας...

Τα ίδια κάνουν και οι συγκοινονιολογοι, ότι έχουν πει μπουρδελο τα έχουν κάνει.

Οι λοιμοξοιολογοι λένε απλά.....Κύριε για να σταματήσουμε την εξάπλωση πρέπει να σταματήσουμε την κυκλοφορία και την επαφή του κόσμου.

Ποιές δραστηριότητες θα σταματήσουν είναι πολιτικό αποφαση.

Το λάθος των λοιμοξοιολογων είναι ότι τσίμπησαν στην δημοσιότητα και βγήκαν στα κανάλια να υπερασπιστούν τις αποφάσεις της κυβέρνησης.

Η δε κυβέρνηση ας πει στον κόσμο πόσοι σκοτώνονται κάθε χρόνο σε τροχαία και τι μέτρα έχει πάρει για αυτό. Όσοι οι νεκροί του covid τόσοι οι νεκροί και οι ανάπηροι ΚΆΘΕ ΧΡΌΝΟ από τα τροχαία ατυχήματα.
 
Αυτοί αλωνίζουν όπως λές και φορά παρτίδα μάλιστα βγάζουν και φωτογραφίες αγκαλιά ο ένας με τον άλλον και τις κοινοποιούν κιόλας για να τους βλέπουν και εμείς στήσαμε ολόκληρη επιχείρηση με χαρτιά και τηλέφωνα στους αρμόδιους για να μαζευτούμε 9 άτομα να θάψουμε τον άνθρωπο μας την στιγμή που ο πρωθυπουργός έβγαζε φωτογραφίες με πέντε άγνωστους χωρίς μάσκα
Αλλά ξέχασα για τον κουλη αυτό είναι δείγμα ότι είναι ανθρώπινος ενώ εμείς εάν αντί για εννέα μαζευόμασταν δεκαπεντε θα ήταν δείγμα ανευθυνότητας απέναντι στην κοινωνία δεν γαμιουντε λέω εγώ καλύτερα μας κουνάνε και το δάχτυλο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top