Κυνηγετική Γωνιά Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Kαλησπέρα σας.Σήμερα πήγα μετά το μεσημέρι για ένα (άκαρπο) κυνήγι υδροβίων.Κατά τις 16:00 βλέπω από αρκετά μακριά σε ένα χωράφι μερικά μεγάλα πουλιά.''Λες να είναι χήνες'';,αναρωτήθηκα με έξαψη.Παίρνω τα κιάλια μου,που τα κουβαλώ μαζί μου όσο επιτρέπεται το κυνήγι,και τι να δω;Έναν,μετά άλλον,συνολικά 5 ΠΕΛΑΡΓΟΥΣ!!Πρώτη φορά βλέπω 8/1 κοπαδάκι πελαργών!:confused:
 
Καλησπέρα σε όλους. Περαστικά στους ασθενείς. Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες όλων των προηγούμενων ημερών, Βασίληδες, Φώτηδες, Φάνηδες, Γιάννηδες κλπ. Είχα πάρει άδεια και ήμουν στο χωριό όλη την εβδομάδα, χωρίς ίντερνετ ... τι το πληρώνω το κινητό αφού εκεί ειδικά που το χρειάζομαι είναι σαν να μην τό 'χω !!!
Χρόνια πολλά και στους @Kostas ContraDosi , @ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ κλπ που είδα ότι έχουν γενέθλια σήμερα ...
Καλοκαιράκι κι εδώ, εκτός από την ημέρα της Πρωτοχρονιάς, που μας έβρεξε λιγάκι, σιγανό αλλά συνεχώς από το μεσημέρι μέχρι αργά το βράδυ. Ευτυχώς που το έριξε κι αυτό, κι έλιωσε τα λιπάσματα που είχα ρίξει στις ελιές την προηγούμενη !!!
Πάντως δε θυμάμαι άλλη χρονιά 4 του Γενάρη να έχω ξαναδεί ακίσαρο (λαδανιά) να έχει ανθίσει !!!!
IMG_20230104_113311.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top