Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κώστα αν δεν είμαστε εκει στα ηλιόσπορα της Μακεδόνιας η της Θράκης ,για μένα δεν εχει νόημα.
Παρεμπιπτόντως, φέτος στην περιοχή μας έχουμε πολλά ηλιόσπορα. Όταν ταξίδεψα για Θεσσαλονίκη, το ίδιο διαπίστωσα και σε όλες τις περιοχές της διαδρομής. Αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό ως προς τα τρυγόνια... Σκέφτομαι μήπως τα πουλιά θα είναι σκόρπια λόγω της αφθονίας σε τροφή. Δεν κυνηγάω το τρυγόνι (έχω πάει μια φορά σε έναρξη) αλλά φέτος βλέποντα τα ηλιόσπορα, μου μπήκαν σκέψεις... .xm.

Προς το παρόν πάω να βάλω κάρβουνα.... .bbq. .sarcastic.
 
Κώστα αν δεν είμαστε εκει στα ηλιόσπορα της Μακεδόνιας η της Θράκης ,για μένα δεν εχει νόημα.
Αν ειμαι στην Αθήνα το μονο που μετράει είναι η εξοδος με την παρέα και η πλάκα που γίνεται.
εγώ μαζί σου δεν βγαίνω με τίποτα
θ αφήσεις σπίτι όπλο φυσίγγια μαγνητάκια μπαταρίες αγκίστρια κ.λ.π. .goodboy.
μόνο την φωτογραφική θα πάρεις γιατί εκεί είσαι πολύ καλός οφείλω να το παραδεχθώ
:)
 
Καλημέρα στην παρέα. Τελικά ή συναγριδα ξεκοκαλιστηκε κανονικότατα αλλά ο χαμός όπως περιμένα έγινε με τον μπακλαβά. Τελικό αποτέλεσμα: συναγριδα-μπακλαβας σημειώστε 2 ( από ημίχρονο) .sarcastic..sarcastic.
Μετράμε μέρες βλέπω σαν φαντάροι, υπομονή παιδιά λίγες έμειναν, εύχομαι μόνο μην μας περιμένουν στη γωνία οι "λεβέντες" του ΥΠΕΚΑ ή όπως αλλιώς λέγεται. .yel..yel..yel.
 
Καλημέρα στην παρέα. Τελικά ή συναγριδα ξεκοκαλιστηκε κανονικότατα αλλά ο χαμός όπως περιμένα έγινε με τον μπακλαβά. Τελικό αποτέλεσμα: συναγριδα-μπακλαβας σημειώστε 2 ( από ημίχρονο) .sarcastic..sarcastic.
Μετράμε μέρες βλέπω σαν φαντάροι, υπομονή παιδιά λίγες έμειναν, εύχομαι μόνο μην μας περιμένουν στη γωνία οι "λεβέντες" του ΥΠΕΚΑ ή όπως αλλιώς λέγεται. .yel..yel..yel.
νίκησε ο μπακλαβάς εεεεε;;;;;
στην επόμενη συναγρίδα να με καλέσεις Γιάννη δεν θέλω μπακλαβά εγώ .....μου περισσεύει η γλύκα .sarcastic.
να στε καλά και να περνάτε πάντα καλά .well done.
 
Παρεμπιπτόντως, φέτος στην περιοχή μας έχουμε πολλά ηλιόσπορα. Όταν ταξίδεψα για Θεσσαλονίκη, το ίδιο διαπίστωσα και σε όλες τις περιοχές της διαδρομής. Αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό ως προς τα τρυγόνια... Σκέφτομαι μήπως τα πουλιά θα είναι σκόρπια λόγω της αφθονίας σε τροφή. Δεν κυνηγάω το τρυγόνι (έχω πάει μια φορά σε έναρξη) αλλά φέτος βλέποντα τα ηλιόσπορα, μου μπήκαν σκέψεις... .xm.

Προς το παρόν πάω να βάλω κάρβουνα.... .bbq. .sarcastic.
Παρεμπιπτόντως, φέτος στην περιοχή μας έχουμε πολλά ηλιόσπορα. Όταν ταξίδεψα για Θεσσαλονίκη, το ίδιο διαπίστωσα και σε όλες τις περιοχές της διαδρομής. Αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό ως προς τα τρυγόνια... Σκέφτομαι μήπως τα πουλιά θα είναι σκόρπια λόγω της αφθονίας σε τροφή. Δεν κυνηγάω το τρυγόνι (έχω πάει μια φορά σε έναρξη) αλλά φέτος βλέποντα τα ηλιόσπορα, μου μπήκαν σκέψεις... .xm.

Προς το παρόν πάω να βάλω κάρβουνα.... .bbq. .sarcastic.
Καλημέρα Χρήστο. Πήγαινε Χρήστο, άλλοι κάνουν τόσα χιλιόμετρα και εσύ που έχεις το μέλι δεν βάζεις το δάκτυλο μέσα;:(:)
Και πρόσεχε με την καπνά και την τσίκνα μην στην πέσει ή πυροσβεστική .sarcastic..sarcastic.
 
νίκησε ο μπακλαβάς εεεεε;;;;;
στην επόμενη συναγρίδα να με καλέσεις Γιάννη δεν θέλω μπακλαβά εγώ .....μου περισσεύει η γλύκα .sarcastic.
να στε καλά και να περνάτε πάντα καλά .well done.
Σ'ευχαριστω Μάκη. Έλα εσύ με το καλό και θα στείλω το κουμπάρο μου να βρει καμία φίλη της .sarcastic.
Πάντως και'γω για να ξέρεις μαζί σου είμαι.
Τους πασαρα το μπακλαβά και ασχολήθηκα με την "κοπέλα".sarcastic.
 
εγώ μαζί σου δεν βγαίνω με τίποτα
θ αφήσεις σπίτι όπλο φυσίγγια μαγνητάκια μπαταρίες αγκίστρια κ.λ.π. .goodboy.
μόνο την φωτογραφική θα πάρεις γιατί εκεί είσαι πολύ καλός οφείλω να το παραδεχθώ
:)
Φίλε με πικραίνεις ....
 
Κώστα αν δεν είμαστε εκει στα ηλιόσπορα της Μακεδόνιας η της Θράκης ,για μένα δεν εχει νόημα.
Αν ειμαι στην Αθήνα το μονο που μετράει είναι η εξοδος με την παρέα και η πλάκα που γίνεται.
Δημητρη η φωτο ειναι τραβηγμενη απο το καλοκαιρι του 2012 στα περιξ του Προβατωνα
Ακομα υπαρχει στο κινητο μου σαν αναμνηση απο τα αγια χωματα της Θρακης
Απο τοτε εχω να ανεβω επανω και η λαχταρα μου δεν περιγραφεται
Δεν συγκρινεται ο Βορρας κυνηγετικα με την Αττικη αλλα απο αναγκη και μονο και για την παρεα κανουμε εναρξη εδω κατω
 
Κώστα και κάθε συνάδελφος που το επιθυμεί, εύχομαι κάποια στιγμή να έρθετε και να τα πούμε και από κοντά.

Καλησπέρα σας
 
Κώστα και κάθε συνάδελφος που το επιθυμεί, εύχομαι κάποια στιγμή να έρθετε και να τα πούμε και από κοντά.

Καλησπέρα σας
Θα ανεβουμε Χρηστο;)
Μακαρι να βελτιωθουν τα πραγματα και τοτε η πρωτη συναντηση θα γινει στις Σαππες στην ταβερνα του Αλι αν λειτουργει ακομα για σουτζουκακια πικαντικα λαχταριστα απο τα χερακια του .exciting..exciting.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top