Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οκ.....
κανε τα κολπα του Σαμπανη..yelling.
γραψε στην πόρτα κλειστό. .....παρε μια φουσκωτη πισίνα. ....ριξε δυο κούπες άμμο. .....παρε κ τρεις κοπέλες. ..κ κανε το γραφείο παραλία .sarcastic..sarcastic.
Χαχαχαχαχαχα το χειρότερο είναι ότι έχουμε της πουτάνας την δουλειά...
 
Του νου σας παλιορεμάλια τα beach party και οι δυνατές μουσικές απαγορεύτηκαν.

Σύντομα θα έχουμε και επαναφορά του νόμου 4000 περί τεντυμποισμού .banana..banana.

Καλησπέρεςςςςςςςςςςςςςςςςςς και φρόνιμα.ha ha ha..ha ha ha.
 
Καλησπέρα καρντάσια!

Καλησπέρα μάγκες. Χρήστο έχω ανοιχτή πρόσκληση από αρραβωνιαστικιά ποδοσφαιριστή του Πανθρακικού να ανέβω όποτε θέλω Κομοτηνή...Το νου σου γιατί δεν κυνηγάει.;)
 
Την καλησπέρα μου στην παρέα.
Τερμα υα ψέματα.Αυριο επιστροφή στην Αθήνα και η σκέψη θα ειναι πια στα τέλη του Οκτώβρη.
 
Την καλησπέρα μου στην παρέα.
Τερμα υα ψέματα.Αυριο επιστροφή στην Αθήνα και η σκέψη θα ειναι πια στα τέλη του Οκτώβρη.
Καλή επιστροφή Μήτσο
 
Οσο ψύχρα ειχε το ξημέρωμα τόσο αφόρητη ζεστη ειχε σήμερα..Εδω και λίγα λεπτά άρχισε να ειναι ωραία.Ετσι έβαλα μια μπυρίτσα κάτω απο τον φωτειζόμενο πλατανό μου και την απολαμβάνω με θεα την πανσέληνο πάνω απο το βουνό.
Φορτίζω κανονικά δηλαδή....
 
Απλά τέλεια! Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες για να νιώσω κ γω με παρόμοιο τρόπο την αύτη την απόλαυσει...
 
Καλησπέρα μάγκες. Χρήστο έχω ανοιχτή πρόσκληση από αρραβωνιαστικιά ποδοσφαιριστή του Πανθρακικού να ανέβω όποτε θέλω Κομοτηνή...Το νου σου γιατί δεν κυνηγάει.;)
Όποτε θέλεις Μάνο. Παίρνεις όπλα και όλα τα συναφή, μαθαίνεις να σημαδεύεις .sarcastic. και έρχεσαι! Θα χαρώ πολύ να τα πούμε και από κοντά! :)

Την καλησπέρα μου στην παρέα.
Τερμα υα ψέματα.Αυριο επιστροφή στην Αθήνα και η σκέψη θα ειναι πια στα τέλη του Οκτώβρη.

Δημήτρη καλή επιστροφή!


Μεγάλο μπουρίνι εδώ πριν 2 ώρες περίπου. Εύχομαι να μην είχαμε κανένα πρόβλημα σε στεριά και ιδίως στη θάλασσα. Τώρα έχουμε βροχή με ισχυρότατους βοριάδες, αστραπόβροντα και κεραυνούς...
 
Last edited:
Καλημέρα σε ολους μας και καλο μήνα!!Που σίγουρα ειναι ο ωραιότερος μήνας για το συναφι μας!!Συμφωνείται?;);) 20 βασανιστικές μέρες μεινανε..
 
Καλό μήνα μάγκες μου:)

Πράγματι ο Αυγουστος είναι ένας απο τους καλύτερους μήνες για πολλούς και διάφορους λόγους.

Ο Αύγουστος οφείλει το όνομά του στον αυτοκράτορα Οκταβιανό ο οποίος τιμήθηκε από την Σύγκλητο με το προσωνύμιο Αύγουστος που σημαίνει σεβαστός. Ο Οκταβιανός ήταν ανηψιός του Ιούλιου Καίσαρα και εξίσου σημαντική προσωπικότητα με εκείνον. Του αφιέρωσαν τον μήνα Sextilis (έκτος) των Ρωμαίων στον οποίο έδωσαν 31 ημέρες (γιατί θεωρούσαν ότι ήταν υποτιμητικό να έχει λιγότερες ημέρες από τον Ιούλιο), παίρνοντας μία ημέρα από τον Φεβρουάριο ο οποίος έτσι έμεινε με 28 ημέρες.

Τον Αύγουστο γίνονταν παλαιότερα προγνώσεις του καιρού με τα "μερομήνια", δηλαδή το πρώτο δωδεκαήμερο του Αυγούστου χρησίμευε για να προβλέψουν τον καιρό όλης της χρονιάς. Έτσι τα καιρικά φαινόμενα της 1ης Αυγούστου θα ήταν ο καιρός που θα επικρατούσε το Σεπτέμβρη, της 2ης Αυγούστου του Οκτώβρη κ.λπ.

Τον Αύγουστο τον λέμε και Συκολόγο γιατί τότε ωριμάζουν τα σύκα αλλά και Δριμάρη από τις δρίμες (ξωτικά) που τις 6 πρώτες μέρες του Αυγούστου επηρεάζουν τα νεράκαι τότε δεν πρέπει να κολυμπάς .yell at.ή να πλένεις ρούχα.
 
Καλημέρα φίλοι μου και καλό μήνα! η μέρα ξεκίνησε hot sun1όπως και η χθεσινή που παρα τις αντιθέσης της (ζεστή θάλασσα, παγωμένη μπίρα.sarcastic.), απόλαυσα τα δελφινοκοριτσά μου να παίζουν με τη θάλασσα και τη χαλαρωτική βόλτα το βράδυ στα καντούνια της παλιάς πόλης και στην πλατεία του LISTON.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top