Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
καμιά συνταγή θα κάμει ο Μαραθωνίτης Εσκομπάρ ...
Το πρωί καθ΄οδόν δια το κυνηγοτόπι είδα ένα μικρό αλεπόπουλο ενα μικρό Ζολωτόπουλο

Ισα μωρη Λονδρέζα της παραλιακής .
Πάντως έμαθα ότι το τρυγονάκι το ...πήρες κουφαλίτσα .
 
.what..what..what.:eek::eek::eek:
Μου κάνετε πλάκα.... Με παρακολουθείτε;;;:rolleyes: Εκεί τα έπινα :D πάω πολύ συχνά, εκεί δουλεύει ο πνευματικός μου αδερφός μένουνε και δίπλα κιόλας, οπότε κάθε βράδυ εκεί είναι ο πατέρας του και τα λέμε...
Καλά δεν με είδες απέναντι που σου έκανα νόημα;
Έφυγα πάντως παρεξηγημενος.goodboy.
 
Καλησπερα σε ολους, εχει τη δουλεια της τελευταιας στιγμης στο γραφειο, εχω κ τα παιδακια που τους οργανωνω το ενα κυνηγι μετα το αλλο, πρωι απογευμα, ψαρεμα, καφε, ουζα κ τα σχετικα κ εχουν μεινει πισω οι δουλιτσες μου... .my man.
Το απογευμα εχει μινι σφιξιμο σε κορακια παλι... .sarcastic.
Αλλα τι να κανω που δεν μπορουν χωρις εμενα... .yelling.
 
Μέχρι πριν πεντε χρόνια με τον κουμπαρο μου κάναμε στη Σκοτεινή κάμποσες κηδείες σε ψητά και κρασί. Κλασσικό στέκι για ντόπιους.
Από την περιοχή ο κουμπάρος σας;
Τώρα το καλοκαίρι ειδικά γεμίζει ο κήπος του, χειμώνα έχει μικρό χώρο κατώι... Πολύ καλή ποιότητα, τα κρασιά του φημίζονται εδώ (θα τα εμφιαλώνει και σε λίγο) και πολύ καλές τιμές, όποτε σας ξαναβγάλει ο δρόμος από εδώ ρίξτε σύρμα!!
 
Από την περιοχή ο κουμπάρος σας;
Τώρα το καλοκαίρι ειδικά γεμίζει ο κήπος του, χειμώνα έχει μικρό χώρο κατώι... Πολύ καλή ποιότητα, τα κρασιά του φημίζονται εδώ (θα τα εμφιαλώνει και σε λίγο) και πολύ καλές τιμές, όποτε σας ξαναβγάλει ο δρόμος από εδώ ρίξτε σύρμα!!
Έχει εξοχικό σε ενα συγκρότημα στην παραλία πριν την Αμαρυνθο.
Κάποια στιγμή το χειμώνα ελπίζω να τα πούμε.
Εχω καιρο να έρθω παρόλο που εχω τα κλειδια.
 
  • Like
Reactions: DrV
Έχει εξοχικό σε ενα συγκρότημα στην παραλία πριν την Αμαρυνθο.
Κάποια στιγμή το χειμώνα ελπίζω να τα πούμε.
Εχω καιρο να έρθω παρόλο που εχω τα κλειδια.
Σερασείτη;
Εννοείται να τα π(ι)ούμε με το καλό!! :)
 
  • Like
Reactions: jnp
Σερασείτη
Δεν ξέρω πως λέγεται.
Κανένα χλμ ή δύο πριν την Αμαρυνθο, έχει δύο εισόδους και ψηλό μαντροτοιχο με αρκετά σπίτια διπατα μέσα. Έχει και δυο μικρές προβλητες.
 
  • Like
Reactions: DrV
Δεν ξέρω πως λέγεται.
Κανένα χλμ ή δύο πριν την Αμαρυνθο, έχει δύο εισόδους και ψηλό μαντροτοιχο με αρκετά σπίτια διπατα μέσα. Έχει και δυο μικρές προβλητες.
Εκεί ;) με βαρκούλα έχει και ωραία μέρη για ψάρεμα/ψαροντούφεκο πιο βαθιά...
 
Καλησπέρα στην παρέα, αναχωρώ για το παζάρι που γίνεται κάθε χρόνο στον Αλμυρό. :)
Περισσότερο θέλω να κοιτάξω για κυνηγητικά ρούχα (σε αυτά τα παζάρια βρίσκεις πολύ φθηνά) κυρίως παντελόνια για το περπατητό τσίχλας γιατί και με 100 ευρώ να πάρω πάλι θα το ξεσκίσω στα πουρνάρια.

Το βράδυ θα υπάρξει συνέχεια σε ταβέρνα του αγίου Γεωργίου Βελεστίνου για προβατίνα και κρασάκι με την παρέα. ffff
 
Χαιρετώ την παρέα.
Χωρίς να έχω οριστικοποιήσει την αναχώρηση για Εβρο ,πράγμα ου θα ξέρω οριστικά αύριο το πρωί , εδώ και ώρα ετοίμαζα τα μπαγκάζια. .shoot.

Καλά κάνεις Δημήτρη, η προετοιμασία είναι πολύ σημαντική, πάντα έσω έτοιμος!!

Καλησπερα guys!

Καλησπέρα Σπύρο!


Φεύγω πάω για μπύρες!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top