Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οπως τα λες.16 μέρες στην Ηπειρο και η εικόνα ειναι απελπθστική .
Μόλις πριν λίγες μερες ειδα κοκκινολαίμηδες ,οι οποίοι εκαναν ακομη πιο έντονη την παρουσία τους χθες και σήμερα.. Δεν υπάρχει τιποτα.Οπως το βλέπω είναι σαν να ειμαστε περι τις 40 μέρες πίσω .
 
Οπως τα λες.16 μέρες στην Ηπειρο και η εικόνα ειναι απελπθστική .
Μόλις πριν λίγες μερες ειδα κοκκινολαίμηδες ,οι οποίοι εκαναν ακομη πιο έντονη την παρουσία τους χθες και σήμερα.. Δεν υπάρχει τιποτα.Οπως το βλέπω είναι σαν να ειμαστε περι τις 40 μέρες πίσω .

Εχω φαει τον κοσμο στα τηλεφωνα.Προσπαθω να καταλαβω τι στο καλο γινεται φετος.Απο Ελλαδα τα πραγματα ειναι τραγικα,απο εξωτερικο
εκνευριστικα καλα.Δεν ειναι ο καιρος τελικα....Μιλησα με φιλο στην Ισπανια,12 βαθμους μεσα στον ελαιωνα χωρις αλλες καλλιεργιες και οι
φασσες πολλες,τσιχλες σμηνος!Λετονια οι φασσες καθονται κοντα στο αεροδρομιο με βροχη και τρωνε ψιχουλα σαν τα περιστερια.
Η Λετονια εχει για μεγαλυτερο βουνο ενα καρουμπαλο 311 μετρα!
Αγγλια σε καθε εξοδο 40-50 φασσες καρπωση.Εδω με τοση ποικιλομορφια εδαφους βουνα-λαιμους-καμπους και κοιταζομαστε.Μιλησα
με φιλο απο γνωστα φασσοκαρτερα,οι Αριες κρεμανε απο τον καρπο και οι καργιολες αφαντες!
Γιαυτο λεω,ολλοι μαζι για κανενα Αγιασμο συναδελφοι!!
 
Εχω φαει τον κοσμο στα τηλεφωνα.Προσπαθω να καταλαβω τι στο καλο γινεται φετος.Απο Ελλαδα τα πραγματα ειναι τραγικα,απο εξωτερικο
εκνευριστικα καλα.Δεν ειναι ο καιρος τελικα....Μιλησα με φιλο στην Ισπανια,12 βαθμους μεσα στον ελαιωνα χωρις αλλες καλλιεργιες και οι
φασσες πολλες,τσιχλες σμηνος!Λετονια οι φασσες καθονται κοντα στο αεροδρομιο με βροχη και τρωνε ψιχουλα σαν τα περιστερια.
Η Λετονια εχει για μεγαλυτερο βουνο ενα καρουμπαλο 311 μετρα!
Αγγλια σε καθε εξοδο 40-50 φασσες καρπωση.Εδω με τοση ποικιλομορφια εδαφους βουνα-λαιμους-καμπους και κοιταζομαστε.Μιλησα
με φιλο απο γνωστα φασσοκαρτερα,οι Αριες κρεμανε απο τον καρπο και οι καργιολες αφαντες!
Γιαυτο λεω,ολλοι μαζι για κανενα Αγιασμο συναδελφοι!!
φασσες εχει φιλε και μαλιστα παρα πολλες φετος.ειναι και αναλογα τα μερη που θα τις ψαξεις
 
φασσες εχει φιλε και μαλιστα παρα πολλες φετος.ειναι και αναλογα τα μερη που θα τις ψαξεις
Το δεχομαι Βαγγελη,πες οτι εγω εχω τον φασσοδιωχτη και δεν ξερω να ψαχνω......
Στο θεμα φασσα υπαρχουν παιδια που τρωνε τα βουνα καθε μερα και στην καλυτερη
καρπωση εχουν 3-4.Ειναι γενικο το φαινομενο φετος.Τωρα αμα παει καμια κωλαρα
και κρεμασει 15-20 ειναι για εξωφυλλο.
 
Καλή βροχή , δυνατή και σταθερή απο το απόγευμα. Δεν περιμέναμε τόσο νερο σύμφωνα με τα...."μοντέλα".
Την έπεσα κι εγω ,γιατι ειμαι 40ώρες με 3 ώρες υπνο και αρκετή ταλαιπωρία, η οποία όμως δεν ειναι τίποτα μπροστά σ αυτή που με περιμένει και που ζούμε ,στο γνωστό κωλοχανείο.:D
 
Καλημέρα στην ομάδα.
Εχθές στην Υπηρεσία έφερε μια επιστολη οι γονείς από ένα παιδί.

ΕΥΓΕ Λάμπρο.
Συνέπεια λόγου, ήθους και πράξεων. .shake hands.
ΕΥΓΕ και στους υπογράφοντες την επιστολή γονείς και περαστικά στο παιδί.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top