Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
με 2 λογια: ας μου κάτσει εμένα η φάση με 2-3 Κιμ Μπάσιντζερ και δε πα να πας με 100 Γεωργίες Βασιλειάδου ή Ταυγέτες! χάρισμά σου!
.yelling.
Φιλε να σου πω την αποψη μου

Δεν ξερω τις βασιλειαδου η την ταυγετες υποθετω ομως οτι δεν θα μιλας για ασχημο γουστο απλα κατι νορμαλ και ´´κοινος θνητό´´
Τουλαχιστον οχι εξωπραγματικη η ´´ψευτικη ´´ομορφια

Ομως με αυτο το μυαλο θα σε φαει ο μουτσιος!!!( ξερες τι ειναι σωστα;)( η παλινδρομικη κινηση επι αταθερου πριζοντιος αξονος…….)
.yel..very funny.
 
Να σας πω και πως θεωρω εγω επικοδομητικη μια δοκιμη ατον πινακα
Μα ανεξαρτήτως του τι πιστεύεις εσύ και εγώ αυτή είναι η πάγια πρακτική
εταιρειών με budget εκατομμυρίων ευρώ -δολλαρίων για να αποφασίσουν
πώς πορεύονται .
Κι'αυτά τα ''χρυσά '' remington -gamebore -rotweill etc σε πίνακα έχουν
δοκιμαστεί ΟΛΑ για να μπούν 1η φορά παραγωγή .
Εάν η πλειοψηφία εδώ πιστεύει ότι οι τενεκέδες ή τα κοτρόνια ή το ........μάτι του
είναι καλύτερα δέν αφορά τουλάχιστον καμιά σοβαρή προσέγγιση .
Άσχετα αν αφορά τους περισσότερους .
Ίσως ένας απο τους λόγους που λέμε remington καί τρέχουν τα σάλια .
Αυτή η εταιρεία στο 1ο βίντεο που βρήκα στα γρήγορα που παίζει με
τον παγκόσμιο ανταγωνισμό ρισκάροντας εκατομμύρια ανεβάζει βίντεο
δοκιμών στον πίνακα .Αυτό σας λέει κάτι ;
 
Δεν ειπα οτι ο πρωτος πηγαινε με οποια και οποια :)

Παντως μακαρι ο ανθρωπος να μην χανει λαγους εκει που του βγαινουν και αμα ξομακρυσουν εχει και δευτερη και τριτη να ριξει:)

Εγω αν του φτιαχνα το φουσεκι θα μου χαρουμενος παντως γιατι εχει αποτελεσματα:)(που σαφως θα ειδες τους λαγους)

Δεν θα το ριχνα καν μετα στον πινακα!!!
Να μου πει τι;
Κατι παραπανω απο τους λαγους που μου δινει σε καθε εξοδο;


Να σας πω και πως θεωρω εγω επικοδομητικη μια δοκιμη ατον πινακα

Ριχνεις με το τσοκ που κυνηγας στο μερος που σε ενδιαφερει και στην αποσταση που ειναι ο μεσος ορος βολων σου

Αν η κατανομη ειναι κυνηγετικη που σε ικανοποιει και δειχνει οτι εχει ακομη μερικα μετρα τοτε εχω προσωπικα αυτο που ψαχνω(εννοειτε και την διατρηση)

Πχ αν θελω να με καλυπτει στα 30 και μου δειχνει οτι εχει αλλα δεκα μετρα μου κανει

Τι θα κανει στα 50 δεν με ενδιαφερει
Για εκει εχω το δευτερο μου
ούτε τις φάσσες ούτε τους λαγούς ούτε τα πετραχείλια είδα
μου αρκούσε που χαίρονταν
αλλά ήθελα να δω τι αυγά βάψαμε πραγματικά
κι αυτό ΜΟΝΟΝ ο ΠΙΝΑΚΑΣ στο δείχνει
το κυνήγι στο επιβεβαιώνει
το συγκεκριμένο δεν έκανε ούτε για πρώτο ούτε για δεύτερο
60% συγκεντρωση για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ στήσιμο με τον ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ συγκεντρωτήρα, σημαίνει πολλά σκορπια σκάγια=πολλές παραμορφώσεις= πιθανες αυξημένες πιέσεις
για έναν που δεν σκαμπάζει από τη στιγμή που "σκοτώνει" είναι "φυσιγγάρα", δεν είναι όμως έτσι

Χρύσανθε κάποτε πήγα να δω ένα σέττερ που το είχαν ζευγαρώσει για να πάρω κουτάβια.
ο Κατοχός του το παίνευε το ίδιο και φίλοι που είχαν κυνηγήσει μαζί του
όταν το ειδα έπαθα σιοκ
καταρχήν είχε εμφανώς αίμα μπρετόν, ψιλοραχιτικό, ουρά πατσαβουρα και το κυριότερο αυτό που λέμε πίσω πόδια "κουνελιού" (συγκλίνοντα)!!!!
Αλλά την τσάντα την γέμιζε, έψαχνε φέρμαρε, απόρταρε..... κάνανε και λαγούς μ'αυτό "τι θέλεις παραπάνω δηλαδή, τι να δεις;;;" ΟΕΟ;


Φιλε να σου πω την αποψη μου

Δεν ξερω τις βασιλειαδου η την ταυγετες υποθετω ομως οτι δεν θα μιλας για ασχημο γουστο απλα κατι νορμαλ και ´´κοινος θνητό´´
Τουλαχιστον οχι εξωπραγματικη η ´´ψευτικη ´´ομορφια

Ομως με αυτο το μυαλο θα σε φαει ο μουτσιος!!!( ξερες τι ειναι σωστα;)( η παλινδρομικη κινηση επι αταθερου πριζοντιος αξονος…….)
.yel..very funny.
γουγλισε Γεωργία Βασιλειάδου και Ταυγέτη, καλά ελληνικες ταινίες του '60 δεν έχεις δει;

τουτέστιν μας λες καλύτερα σαβουρογ@μης παρά μ@λ@κ@ς, ή απ' το ολότελα καλή κι η Παναγιώταινα..
είναι μια άποψη κι αυτή, οκ
εμένα η άποψή μου είναι: ούτε το ένα ούτε το άλλο, από το να .sex hard. 100 μπάζα, βρίσκεις μια ,ΑΛΛΑ ΜΙΑ και την .sex hard. 100.000 φορές κι άσε τα μπάζα στους σαβρουρογ@μηδες.... και το ωραίο είναι ότι η ΜΙΑ θα φέρει κι ΑΛΛΗ κι αυτή ΑΛΛΗ κ.ο.κ. γιατί θα λένε οι άλλες ο τύπος για να κυκλοφορεί ΑΥΤΗΝ κάτι "συμβαίνει" μαζί του...
.my man.

περι ορέξεως λουκανοπιττα, όπου βάζει τον πήχη και τον "πήχη" ο καθένας....hippo

πες κι εσυ μπρε Τζων' @Johnny brow, α που 'ρθαν τα γατάκια να μας πουλήσουν μούρη!

.yelling.
topic.
 
Μα ανεξαρτήτως του τι πιστεύεις εσύ και εγώ αυτή είναι η πάγια πρακτική
εταιρειών με budget εκατομμυρίων ευρώ -δολλαρίων για να αποφασίσουν
πώς πορεύονται .
Κι'αυτά τα ''χρυσά '' remington -gamebore -rotweill etc σε πίνακα έχουν
δοκιμαστεί ΟΛΑ για να μπούν 1η φορά παραγωγή .
Εάν η πλειοψηφία εδώ πιστεύει ότι οι τενεκέδες ή τα κοτρόνια ή το ........μάτι του
είναι καλύτερα δέν αφορά τουλάχιστον καμιά σοβαρή προσέγγιση .
Άσχετα αν αφορά τους περισσότερους .
Ίσως ένας απο τους λόγους που λέμε remington καί τρέχουν τα σάλια .
Αυτή η εταιρεία στο 1ο βίντεο που βρήκα στα γρήγορα που παίζει με
τον παγκόσμιο ανταγωνισμό ρισκάροντας εκατομμύρια ανεβάζει βίντεο
δοκιμών στον πίνακα .Αυτό σας λέει κάτι ;
ΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧ
Λάμπη αν σε πάρει χαμπάρι ο Άλεξ @Alex37
ΟΥΤΕ ΨΥΛΛΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΣΟΥ

φαντάσου, να μου πόσταρες εμένα κανένα χαιβαν ντουφεκ ανήμερα της πτώσης της Πόλης....... ένα πράμα...

.very funny..very funny..very funny..very funny..very funny.
 
καμία σχέση με αυτό που ήθελα να πω, αλλά δεν πειράζει....
.yelling.
τώρα στο παράδειγμα που είπες, θα αντιτείνω ότι ο ένας πάει με ότι του "κάθεται" τουτέστιν είναι σαβουρογ@μης
ενώ ο άλλος ο εκλεκτικός, πάει με γκομενάρες!
με 2 λογια: ας μου κάτσει εμένα η φάση με 2-3 Κιμ Μπάσιντζερ και δε πα να πας με 100 Γεωργίες Βασιλειάδου ή Ταυγέτες! χάρισμά σου!
.yelling..yelling..yelling..yelling..yelling.

topic.
δες λίγο τις λαγοκατανομες που μας δείχνουν ο Βασίλης κι ο Νίκος
και οι 2 κατανομές σκοτώνουν λαγό και δεν συγχωρούν μεγάλα σκοπευτικά λάθη
κι έχουν κι άλλα μέτρα (τουλάχιστον 5)
ΟΜΩΣ
την κατανομή του Βασίλη την πιάνει ο Νίκος σε ΑΚΟΜΑ 10 ΜΕΤΡΑ πιο μακριά!!!
τουτέστιν ο Μπαρμπα-Νίκος θα ξεράνει τον λαγό στα 50 μ ενώ ο Βασίλης θα πρέπει να βασιστεί στην τύχη!
ποιος είναι πιο μάγκας ΟΕΟ;;;;
.very funny.

υ.γ. ώρα να παρεξηγηθεί ο Βασίλης.....:eek:
Το συγκεκριμένο φυσίγγι αν θυμάστε έδωσε 79% με mod.
Το ίδιο έργο το έχω δει και σε άλλα φυσίγγια.
Έχω δει full να βάζει λιγότερα ή τα ίδια σκάγια με το mod ή φυσίγγι που με σφιχτό τσοκ ξεσκίζει και με lm βαράει σαν 4 ή 5*.

Η σύσφιξη παίζει ρόλο στην απόδοση του φυσιγγίου και δεν είναι σίγουρο ότι αν σφίξεις περισσότερο από το mod θα βάλεις περισσότερα σκάγια, ούτε αν ανοίξεις μέχρι το mod ότι θα βάλεις λιγότερα.
Ίσως γι αυτό προτιμούν μερικοί το LF από το F.
 
ΩΧΩΧΩΧΩΧΩΧ
Λάμπη αν σε πάρει χαμπάρι ο Άλεξ @Alex37
ΟΥΤΕ ΨΥΛΛΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΣΟΥ

φαντάσου, να μου πόσταρες εμένα κανένα χαιβαν ντουφεκ ανήμερα της πτώσης της Πόλης....... ένα πράμα...

.very funny..very funny..very funny..very funny..very funny.
Φυσίγγια που κάνουν νίκες σε παγκόσμιους αγώνες δέν φοβούνται κανένα .
Κι'αυτό το euromix 31 με GM3 πού χλευάστηκε ότι χάλασε, προσωπικά δέν
πείστικα διότι δέν βλέπω λόγο να θέλει μια εταιρεία με μηχανήματα τελευταίου
τύπου εκατομμυρίων να καταστρέψει κάτι που πουλά γκριζάροντας τ΄΄ονομα της
Ρίχτηκε σε λάθος συνθήκες ως πρός τις ιδιότητες του .
 
ούτε τις φάσσες ούτε τους λαγούς ούτε τα πετραχείλια είδα
μου αρκούσε που χαίρονταν
αλλά ήθελα να δω τι αυγά βάψαμε πραγματικά
κι αυτό ΜΟΝΟΝ ο ΠΙΝΑΚΑΣ στο δείχνει
το κυνήγι στο επιβεβαιώνει
το συγκεκριμένο δεν έκανε ούτε για πρώτο ούτε για δεύτερο
60% συγκεντρωση για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ στήσιμο με τον ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ συγκεντρωτήρα, σημαίνει πολλά σκορπια σκάγια=πολλές παραμορφώσεις= πιθανες αυξημένες πιέσεις
για έναν που δεν σκαμπάζει από τη στιγμή που "σκοτώνει" είναι "φυσιγγάρα", δεν είναι όμως έτσι

Χρύσανθε κάποτε πήγα να δω ένα σέττερ που το είχαν ζευγαρώσει για να πάρω κουτάβια.
ο Κατοχός του το παίνευε το ίδιο και φίλοι που είχαν κυνηγήσει μαζί του
όταν το ειδα έπαθα σιοκ
καταρχήν είχε εμφανώς αίμα μπρετόν, ψιλοραχιτικό, ουρά πατσαβουρα και το κυριότερο αυτό που λέμε πίσω πόδια "κουνελιού" (συγκλίνοντα)!!!!
Αλλά την τσάντα την γέμιζε, έψαχνε φέρμαρε, απόρταρε..... κάνανε και λαγούς μ'αυτό "τι θέλεις παραπάνω δηλαδή, τι να δεις;;;" ΟΕΟ;



γουγλισε Γεωργία Βασιλειάδου και Ταυγέτη, καλά ελληνικες ταινίες του '60 δεν έχεις δει;

τουτέστιν μας λες καλύτερα σαβουρογ@μης παρά μ@λ@κ@ς, ή απ' το ολότελα καλή κι η Παναγιώταινα..
είναι μια άποψη κι αυτή, οκ
εμένα η άποψή μου είναι: ούτε το ένα ούτε το άλλο, από το να .sex hard. 100 μπάζα, βρίσκεις μια ,ΑΛΛΑ ΜΙΑ και την .sex hard. 100.000 φορές κι άσε τα μπάζα στους σαβρουρογ@μηδες.... και το ωραίο είναι ότι η ΜΙΑ θα φέρει κι ΑΛΛΗ κι αυτή ΑΛΛΗ κ.ο.κ. γιατί θα λένε οι άλλες ο τύπος για να κυκλοφορεί ΑΥΤΗΝ κάτι "συμβαίνει" μαζί του...
.my man.

περι ορέξεως λουκανοπιττα, όπου βάζει τον πήχη και τον "πήχη" ο καθένας....hippo

πες κι εσυ μπρε Τζων' @Johnny brow, α που 'ρθαν τα γατάκια να μας πουλήσουν μούρη!

.yelling.
topic.
1.
Θεωρησα οτι ειδες τα θηραματα!
Αρα το φυσιγγι γαμουσε
Αμα δεν τα ειδες ποιος ο λογος που τα ειπαμε ολα αυτα;
Ο τυπος θα το βγαζε τελειο ακομη και αν του το δινες ασφαιρο!


2. Ατυχες το παραδειγμα με το σεττερ
Αλλο λογο αγνοιας να βλεπεις αλλα και να καταλαβαινεις αλλα και αλλο να εχεις αποτελεσματα απο κατι σωστο που απλα δεν κανει σε καποιον αλλον

Εχω δει ημιαιμα να βαζουν κατω καθαροαιμα και να κλαινε οι ιδιοκτητες τους
Εχω δει και το αναποδο

Για ελα πες τωρα σε εναν που εχει ενα ημιαιμο και ειναι ντορος και βγαλσιμο οτι ξερεις δεν ειναη καλο! Δωστο!


Αλλα να ειναι ετσι το σκυλι πραγματι

Οχι να τα φανταζεται ο ιδιοκτητης του

Οι μισοι γουρουναδες με ιμιαιμα βγαινουν
Ενα σκασμο λεφτα τα περνουν
Πηγαινε και πεστους δεν ειναι καλα, αυτα που σας δινουν ειναι στην φαντασια σας

( δεν προτεινω τα ημιαιμα- ειχα και θα ξαναεχω εαν προκυψει, ομως εχω καη καθαροαιμα και τα θελω και ξερω τα προτερηματα τους απο πρωτο χερι)

Απλα καταλαβε οτι αμα η μηχανη δουλευει δεν την αλλαζεις!


3.Δεν συγκρατω ονοματα!!!
Για σαβουρα δεν μιλησε κανεις!
Δεν θυμαμαι πιες λες και σαφως δεν θα τις γκουκλαρω
Εσυ υπεθεσες οτι μιλησε καποιος για σαβουρα!
Ειμαι υπευθυνος για το τι εγραψα και οχι το τι καταλαβες οτι εγραψα( το κρατησα αυτο γιατι μου αρεσε πολυ)

Εισαι πανεξυπνος καταλαβες τι λεω και τι εννοω

Αλλα μην μου κανεις τον ´´ψηλό´´ γιατι σε περνω 3 νυκτες αγιαναπα και σε κανω να πας πισω σαν σπασμενη οδοντογλυφιδα



Μου το επεξαν πολλοι οτι πηδανε μονο μοντελα αλλα η ονειρωξη απο το γαμησι
Εχει μια βασικη διαφορα!

Την πρακτικη εμπειρια απο την φανταστικη
Πρακτικη!

Ισχυει και στο κυνηγι και στο επαγγελμα και σε ολα αυτο!


Τελος φιλε μου :)

Αν μου ελεγες οτι δεν ειδες τους λαγους που επερνε ο τυπος που του εφτιαξες το φουσεκι ουτε καν θα σχολιαζα!
 
ούτε τις φάσσες ούτε τους λαγούς ούτε τα πετραχείλια είδα
μου αρκούσε που χαίρονταν
αλλά ήθελα να δω τι αυγά βάψαμε πραγματικά
κι αυτό ΜΟΝΟΝ ο ΠΙΝΑΚΑΣ στο δείχνει
το κυνήγι στο επιβεβαιώνει
το συγκεκριμένο δεν έκανε ούτε για πρώτο ούτε για δεύτερο
60% συγκεντρωση για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ στήσιμο με τον ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ συγκεντρωτήρα, σημαίνει πολλά σκορπια σκάγια=πολλές παραμορφώσεις= πιθανες αυξημένες πιέσεις
για έναν που δεν σκαμπάζει από τη στιγμή που "σκοτώνει" είναι "φυσιγγάρα", δεν είναι όμως έτσι

Χρύσανθε κάποτε πήγα να δω ένα σέττερ που το είχαν ζευγαρώσει για να πάρω κουτάβια.
ο Κατοχός του το παίνευε το ίδιο και φίλοι που είχαν κυνηγήσει μαζί του
όταν το ειδα έπαθα σιοκ
καταρχήν είχε εμφανώς αίμα μπρετόν, ψιλοραχιτικό, ουρά πατσαβουρα και το κυριότερο αυτό που λέμε πίσω πόδια "κουνελιού" (συγκλίνοντα)!!!!
Αλλά την τσάντα την γέμιζε, έψαχνε φέρμαρε, απόρταρε..... κάνανε και λαγούς μ'αυτό "τι θέλεις παραπάνω δηλαδή, τι να δεις;;;" ΟΕΟ;



γουγλισε Γεωργία Βασιλειάδου και Ταυγέτη, καλά ελληνικες ταινίες του '60 δεν έχεις δει;

τουτέστιν μας λες καλύτερα σαβουρογ@μης παρά μ@λ@κ@ς, ή απ' το ολότελα καλή κι η Παναγιώταινα..
είναι μια άποψη κι αυτή, οκ
εμένα η άποψή μου είναι: ούτε το ένα ούτε το άλλο, από το να .sex hard. 100 μπάζα, βρίσκεις μια ,ΑΛΛΑ ΜΙΑ και την .sex hard. 100.000 φορές κι άσε τα μπάζα στους σαβρουρογ@μηδες.... και το ωραίο είναι ότι η ΜΙΑ θα φέρει κι ΑΛΛΗ κι αυτή ΑΛΛΗ κ.ο.κ. γιατί θα λένε οι άλλες ο τύπος για να κυκλοφορεί ΑΥΤΗΝ κάτι "συμβαίνει" μαζί του...
.my man.

περι ορέξεως λουκανοπιττα, όπου βάζει τον πήχη και τον "πήχη" ο καθένας....hippo

πες κι εσυ μπρε Τζων' @Johnny brow, α που 'ρθαν τα γατάκια να μας πουλήσουν μούρη!

.yelling.
topic.
Έτσι ακριβώς είναι ,κάνουν κρα κρα οι μοντέλες, όταν σε δουν με θέα‼️προσωπικά ,είχα απ' όλες αλλλα ,μόνο τη θέα κυκλοφορούσα,παντρεύτηκα,έκανα παιδί μαζί της‼️
&Κάτι ως επίλογο ,στο οποίο από χρόνια κατέληξα....καλύτερα μλκς παρά να κάνεις σεξ χωρίς συναίσθημα ‼️τα ναμπερς ...είναι για κομπλεξικους‼️
 
1.
Θεωρησα οτι ειδες τα θηραματα!
Αρα το φυσιγγι γαμουσε
Αμα δεν τα ειδες ποιος ο λογος που τα ειπαμε ολα αυτα;
Ο τυπος θα το βγαζε τελειο ακομη και αν του το δινες ασφαιρο!


2. Ατυχες το παραδειγμα με το σεττερ
Αλλο λογο αγνοιας να βλεπεις αλλα και να καταλαβαινεις αλλα και αλλο να εχεις αποτελεσματα απο κατι σωστο που απλα δεν κανει σε καποιον αλλον

Εχω δει ημιαιμα να βαζουν κατω καθαροαιμα και να κλαινε οι ιδιοκτητες τους
Εχω δει και το αναποδο

Για ελα πες τωρα σε εναν που εχει ενα ημιαιμο και ειναι ντορος και βγαλσιμο οτι ξερεις δεν ειναη καλο! Δωστο!


Αλλα να ειναι ετσι το σκυλι πραγματι

Οχι να τα φανταζεται ο ιδιοκτητης του

Οι μισοι γουρουναδες με ιμιαιμα βγαινουν
Ενα σκασμο λεφτα τα περνουν
Πηγαινε και πεστους δεν ειναι καλα, αυτα που σας δινουν ειναι στην φαντασια σας

( δεν προτεινω τα ημιαιμα- ειχα και θα ξαναεχω εαν προκυψει, ομως εχω καη καθαροαιμα και τα θελω και ξερω τα προτερηματα τους απο πρωτο χερι)

Απλα καταλαβε οτι αμα η μηχανη δουλευει δεν την αλλαζεις!


3.Δεν συγκρατω ονοματα!!!
Για σαβουρα δεν μιλησε κανεις!
Δεν θυμαμαι πιες λες και σαφως δεν θα τις γκουκλαρω
Εσυ υπεθεσες οτι μιλησε καποιος για σαβουρα!
Ειμαι υπευθυνος για το τι εγραψα και οχι το τι καταλαβες οτι εγραψα( το κρατησα αυτο γιατι μου αρεσε πολυ)

Εισαι πανεξυπνος καταλαβες τι λεω και τι εννοω

Αλλα μην μου κανεις τον ´´ψηλό´´ γιατι σε περνω 3 νυκτες αγιαναπα και σε κανω να πας πισω σαν σπασμενη οδοντογλυφιδα



Μου το επεξαν πολλοι οτι πηδανε μονο μοντελα αλλα η ονειρωξη απο το γαμησι
Εχει μια βασικη διαφορα!

Την πρακτικη εμπειρια απο την φανταστικη
Πρακτικη!

Ισχυει και στο κυνηγι και στο επαγγελμα και σε ολα αυτο!


Τελος φιλε μου :)

Αν μου ελεγες οτι δεν ειδες τους λαγους που επερνε ο τυπος που του εφτιαξες το φουσεκι ουτε καν θα σχολιαζα!
Γιατί σταβωνεις ρε φιλου'ι'‼️τόσο δύσκολο είναι να πιάσεις τον παλμό του Μάριου❓‼️
 
Το συγκεκριμένο φυσίγγι αν θυμάστε έδωσε 79% με mod.
Το ίδιο έργο το έχω δει και σε άλλα φυσίγγια.
Έχω δει full να βάζει λιγότερα ή τα ίδια σκάγια με το mod ή φυσίγγι που με σφιχτό τσοκ ξεσκίζει και με lm βαράει σαν 4 ή 5*.
θέλει επαρκή στατιστικό πλήθος όμως, αν ρίχνεις από 1 φυσίγγι την φορά δεν ξέρεις αν θα πέσεις στο (ή ΣΤΑ) αποκλίνων ή αποκλίνοντα φυσίγγια του κουτιού
Η σύσφιξη παίζει ρόλο στην απόδοση του φυσιγγίου και δεν είναι σίγουρο ότι αν σφίξεις περισσότερο από το mod θα βάλεις περισσότερα σκάγια, ούτε αν ανοίξεις μέχρι το mod ότι θα βάλεις λιγότερα.
Ίσως γι αυτό προτιμούν μερικοί το LF από το F.
ΙΣΧΥΕΙ
έχω δει σε διάγραμμα εταιρείας να δίνει 70% στο φουλ και σε 67% στο εξτρα φουλ
όπως και σε δοκιμές μου ντεμι τσοκ στο 70-75% και φουλ στο 60-65% αλλά το βλέπω ως εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα
 
Οι μισοι γουρουναδες με ιμιαιμα βγαινουν
Ενα σκασμο λεφτα τα περνουν
Πηγαινε και πεστους δεν ειναι καλα, αυτα που σας δινουν ειναι στην φαντασια σας
Ανέβα ποσοστό από το μισό.

Ειδικός με τα σκυλιά δεν είμαι αλλά με τα λίγα που ξέρω, έχω δει και έχω ακούσει ...
Κάθε σκυλί είναι μοναδικό.
Στα καθαρόαιμα απλά έχεις περισσότερες πιθανότητες (και απαιτήσεις) να σου παρουσιάσουν τα στάνταρ της φυλής.

Όλα τα σκυλιά με τρέλα και πάθος αν δουλευτούν με πολλά θηράματα θα ικανοποιήσουν την πλειοψηφία των κυνηγών.

Το καθαρόαιμο δεν σημαίνει αιθέρας ούτε το ημίαιμο άχρηστο.

Είναι ζήτημα σκύλου, δουλειάς, δεσίματος, ευφυΐας του σκύλου και του κυνηγού και απαιτήσεων που έχουμε.
 
1.
Θεωρησα οτι ειδες τα θηραματα!
Αρα το φυσιγγι γαμουσε
Αμα δεν τα ειδες ποιος ο λογος που τα ειπαμε ολα αυτα;
Ο τυπος θα το βγαζε τελειο ακομη και αν του το δινες ασφαιρο!
Ο τύπος αν δεν πετύχαινε τίποτε θα μ' εβριζε!!!! .hair.
2. Ατυχες το παραδειγμα με το σεττερ
Αλλο λογο αγνοιας να βλεπεις αλλα και να καταλαβαινεις αλλα και αλλο να εχεις αποτελεσματα απο κατι σωστο που απλα δεν κανει σε καποιον αλλον
που το είδες το "σωστό" φυσίγγι;;;; μέχρι τα 20 μ ΟΛΑ σκοτώνουν εμ δεν τα κάνει σωστά αυτό!!!! peng
Εχω δει ημιαιμα να βαζουν κατω καθαροαιμα και να κλαινε οι ιδιοκτητες τους
Εχω δει και το αναποδο

Για ελα πες τωρα σε εναν που εχει ενα ημιαιμο και ειναι ντορος και βγαλσιμο οτι ξερεις δεν ειναη καλο! Δωστο!
δεν μίλησα για ημίαιμο ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΟ ΕΛΛΑΤΩΜΑ ΣΤΑ ΠΙΣΩ ΣΚΕΛΗ (κι όχι μόνο) ΜΙΛΗΣΑ!
παραυτα ήταν και παραήταν αποτελεσματικό στο κυνήγι! .hunter.
Αλλα να ειναι ετσι το σκυλι πραγματι
Οχι να τα φανταζεται ο ιδιοκτητης του
Οι μισοι γουρουναδες με ιμιαιμα βγαινουν
Ενα σκασμο λεφτα τα περνουν
Πηγαινε και πεστους δεν ειναι καλα, αυτα που σας δινουν ειναι στην φαντασια σας
αλό, πάρε το 0
κι εμείς τα περισσότερα που έχουμε ημίαιμα είναι!!! αλλά ούτε ραχιτικά είναι ούτε στραβά σκέλη έχουν!!! .my man.

( δεν προτεινω τα ημιαιμα- ειχα και θα ξαναεχω εαν προκυψει, ομως εχω καη καθαροαιμα και τα θελω και ξερω τα προτερηματα τους απο πρωτο χερι)
Απλα καταλαβε οτι αμα η μηχανη δουλευει δεν την αλλαζεις!

3.Δεν συγκρατω ονοματα!!!
Για σαβουρα δεν μιλησε κανεις!
Δεν θυμαμαι πιες λες και σαφως δεν θα τις γκουκλαρω
Εσυ υπεθεσες οτι μιλησε καποιος για σαβουρα!
Ειμαι υπευθυνος για το τι εγραψα και οχι το τι καταλαβες οτι εγραψα( το κρατησα αυτο γιατι μου αρεσε πολυ)
δεν υπέθεσα! έτσι είναι! μη μου πεις ότι στο παράδειγμα σου ο άλλος φορτώνει ΜΟΝΟ κουκλάρες! ε δεν θα είναι ρεαλιστικό... φορτώνει ΟΤΙ ΒΡΕΙ συνεπώς ως επί το πλείστον μπαχαντέλεεεεεςςςςςςςςς .yel.
Εισαι πανεξυπνος καταλαβες τι λεω και τι εννοω

Αλλα μην μου κανεις τον ´´ψηλό´´ γιατι σε περνω 3 νυκτες αγιαναπα και σε κανω να πας πισω σαν σπασμενη οδοντογλυφιδα

Μου το επεξαν πολλοι οτι πηδανε μονο μοντελα αλλα η ονειρωξη απο το γαμησι
Εχει μια βασικη διαφορα!

Την πρακτικη εμπειρια απο την φανταστικη
Πρακτικη!
εγώ φιλαράκι ούτε αγιεςνάπες ούτε σατανονάπες ούτε σοδομονάπες ψάχνω κι ούτε με ενδιαφέρουν!!!!! κι ούτε τον "ψηλό" κάνω όπως τον εννοείς..... κάνε καλά εσύ και βγες και όσες τσάρκες θέλεις για πάρτη μου ΧΩΡΙΣ εμένα..... Μην ξεχνάς τα περί καμακιού εσύ τα ξεκίνησες.... .sex hard..sex hard..sex hard.
Ισχυει και στο κυνηγι και στο επαγγελμα και σε ολα αυτο!


Τελος φιλε μου :)

Αν μου ελεγες οτι δεν ειδες τους λαγους που επερνε ο τυπος που του εφτιαξες το φουσεκι ουτε καν θα σχολιαζα!

ε τώρα εγώ φταίω να σου πω ότι και που σχολίασες το μόνο που κατάφερες ήταν ανακατωσούρα και τίποτα άλλο;;;; .yelling.

κι από που συμπέρανες ότι είδα τους λαγούς και τα πετραχείλια;
έγραψα:
μετά μαθαίνω από φιλαράκι ότι με παινεύει: μου έδωσε μια συνταγή ο Μάριος κάτσε καλά!!! ότι ρίξω σέκος μένει!!!
τον βρίσκω, ενθουσιασμένος ο δικός μου!!! "ΦΥΣΙΓΓΑΡΑ"!
ΨΑΡΩΣΑ!!!! του λέω δωσε μου κανα δυο φυσίγγια, μου λέει όσα θέλεις!!!
με το ζόρι μου έδωσε 5 "ρε δυο θέλω μόνο" τίποτα αυτός "5 λαγΟΙ σΕ δίνω Μάριε"


κι αφού σου άρεσε: Είμαι υπεύθυνος για το τι έγραψα και όχι για το τι ΝΟΜΙΣΕΣ ότι έγραψα
.love.

topic.
 
Φυσίγγια που κάνουν νίκες σε παγκόσμιους αγώνες δέν φοβούνται κανένα .
Κι'αυτό το euromix 31 με GM3 πού χλευάστηκε ότι χάλασε, προσωπικά δέν
πείστικα διότι δέν βλέπω λόγο να θέλει μια εταιρεία με μηχανήματα τελευταίου
τύπου εκατομμυρίων να καταστρέψει κάτι που πουλά γκριζάροντας τ΄΄ονομα της
Ρίχτηκε σε λάθος συνθήκες ως πρός τις ιδιότητες του .
Λάμπη μην τα παίρνεις ΠΟΛΥ σοβαρά ΠΛΑΚΑ κάνουμε......
 
Ο τύπος αν δεν πετύχαινε τίποτε θα μ' εβριζε!!!! .hair.

που το είδες το "σωστό" φυσίγγι;;;; μέχρι τα 20 μ ΟΛΑ σκοτώνουν εμ δεν τα κάνει σωστά αυτό!!!! peng

δεν μίλησα για ημίαιμο ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΟ ΕΛΛΑΤΩΜΑ ΣΤΑ ΠΙΣΩ ΣΚΕΛΗ (κι όχι μόνο) ΜΙΛΗΣΑ!
παραυτα ήταν και παραήταν αποτελεσματικό στο κυνήγι! .hunter.

αλό, πάρε το 0
κι εμείς τα περισσότερα που έχουμε ημίαιμα είναι!!! αλλά ούτε ραχιτικά είναι ούτε στραβά σκέλη έχουν!!! .my man.


δεν υπέθεσα! έτσι είναι! μη μου πεις ότι στο παράδειγμα σου ο άλλος φορτώνει ΜΟΝΟ κουκλάρες! ε δεν θα είναι ρεαλιστικό... φορτώνει ΟΤΙ ΒΡΕΙ συνεπώς ως επί το πλείστον μπαχαντέλεεεεεςςςςςςςςς .yel.

εγώ φιλαράκι ούτε αγιεςνάπες ούτε σατανονάπες ούτε σοδομονάπες ψάχνω κι ούτε με ενδιαφέρουν!!!!! κι ούτε τον "ψηλό" κάνω όπως τον εννοείς..... κάνε καλά εσύ και βγες και όσες τσάρκες θέλεις για πάρτη μου ΧΩΡΙΣ εμένα..... Μην ξεχνάς τα περί καμακιού εσύ τα ξεκίνησες.... .sex hard..sex hard..sex hard.


ε τώρα εγώ φταίω να σου πω ότι και που σχολίασες το μόνο που κατάφερες ήταν ανακατωσούρα και τίποτα άλλο;;;; .yelling.

κι από που συμπέρανες ότι είδα τους λαγούς και τα πετραχείλια;
έγραψα:
μετά μαθαίνω από φιλαράκι ότι με παινεύει: μου έδωσε μια συνταγή ο Μάριος κάτσε καλά!!! ότι ρίξω σέκος μένει!!!
τον βρίσκω, ενθουσιασμένος ο δικός μου!!! "ΦΥΣΙΓΓΑΡΑ"!
ΨΑΡΩΣΑ!!!! του λέω δωσε μου κανα δυο φυσίγγια, μου λέει όσα θέλεις!!!
με το ζόρι μου έδωσε 5 "ρε δυο θέλω μόνο" τίποτα αυτός "5 λαγΟΙ σΕ δίνω Μάριε"


κι αφού σου άρεσε: Είμαι υπεύθυνος για το τι έγραψα και όχι για το τι ΝΟΜΙΣΕΣ ότι έγραψα
.love.

topic.
Ρε φιλε

Θεωρησα οτι ειδες τα θηραματα επειδη εξεπλαγηκες που ηταν τοσο ευχαριστημενος απο κατι που βγηκε τυχαια

Ναι εγω ξεκινησα το καμακι επειδη θεωρησα οτι θα εβαζε και χιουμορ μεσα :)

Μην μου το παιζεια ψηλος ειναι τροπος εκφρασης που εχουμε εδω , δεν ηταν ειρωνικο

Οκ τωρα ξεκαθαρισαμε:);

Παμε και στο σημαντικο τωρα;
Στα 20 μετρα ναι ισως σκοτωνουν ολα( εχω ενα παραδειγμα εμπορικου φυσιγγιου που κατ εμενα δεν σκοτωνει αλλα δεν ειναι του παροντος) αρκει να πετυχεις το θηραμα!

Το θηραμα το περυχαινεις πιο ευκολα με μια ισοροπημενη κατανομη στα μετρα που ντουφεκας συνηθως

Αν αυτα ειναι τα 20 τοτε την ψαχνεις εκει
Αν ειναι τα 30 εκει και πει λεγοντας
Αρκει να εχεις και καποια μετρα επιπλεον γιατι δεν ειναι σταθερο αυτο

Οπως το εγραψες εσυ αρχικα θεωρησα οτι ο ανθρωπος ειδες να περνει λαγους κοντα αλλα δεν σου αρεσε το φυσεκκι γιατι μακρυα σκορπουσε!

Αυτο ηθελα να θειξω οτι ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ Ειναι λαθος!

Αλλιως να πηγαινω καβαλα στο λαγο με τσοκ φουλ και εχτρα φουλ και φυσιγγι για τα 50 μετρα

ΕΑΝ για οποιον δηποτε αλλον ειναι σωστο δεν τον κρινω και δεν με χαλαει!
Ειναι θεμα γουστου!

Ο ξα εαν ηταν τροπος θα ειχε στο οπλο του 1-1 τσοκκ

Βαζει 2-1 γιατι δεν εχει δευτερο 1

Και παντα μα παντα κυαθιο

Δεν μπορει αλλιως νιωθει ανασφαλεια!

Λεει καλυτερα να χαθει παρα και να ξερω οτι αστοχησα παρα να ριχνω σκορπια( εχει αυτη την αντηληψη θελει να ριχνει μπαλα τα σκαγια)

Ετσι γουσταρει το κοπελι!
Δεν θα του αλλαξω εγω το τι πιστευει
 
Νικολα
Ειμαι για λαγο σε ορεινο χωριο
Εχουμε δει ενα αυτοκινητο να μας βλεπει απο μακρυα αλλα δεν δινουμε σημασια
Ξερεις τι εκαναν;
Εβλεπαν με τα κυαλια
Μολις ειδα τα σκυλια να σφιγγουν πηραν το αυτοκινητο ηρθαν απο τον αγροτικο και πρκαραν μπροστα μας στα 20 μετρα κατεβηκαν και αμολησαν
Ομως τα αδικα δεν ευλογιυνται!
Βαρεσαμε τον λαγο διπλα τους εντελως σχεδον με το που κατεβηκαν

Ειμαι σε αλλο χωριο
Ειμαστε ατα τελευταια του λαγου
Ερχετε ενα αυτοκινητο απο τον πανω δρομο μας περναει στνεχιζει παει καμια 100 μετρα σταματανε στο σταυρωμα καια αρχιζουν να ριχνουν πετρες σε ενα κομματι πυκνο, βγαινει ο λαγος τον χανουν και μπαινιυν μεσα και πανε παρακατω
Οι τυποι ειχαν σημαδια που θα εβρισκαν τον λαγο
Βλεποντας αλλους να πηγαινουν προς αυτον ετρεξαν να πανε πρωτοι
Χωρις σκυλια χωρις τιποτα
Και ακολουθως συνεχισαν να πανε προς αλλον λαγο που ηξεραν

Γιαυτο σου λεω
Αμα ο αλλος ειναι της τσαντας δεν εχει αναγκη ουτε gps ουτε τιποτα
Δεν κυνηγαει
Κλεβει……
Και εγω από ορινο είμαι ακούνε τις πέρδικες στο άλλο ενώ ήμαστε στο βουνο και έρχονται παρκάρουν από κάτω ενώ ήταν ποιο πάνω στο δρομο ούτε καν στο βουνό... η ακούνε κανα ντουφεκι και μαζεύονται κατά εμάς μπα και σπάσει κανα πουλί από το κοπάδι για να το βρούν.. άμα είναι ο αλλος τις τσάντας χεστα... αλλα δεν είναι της τσάντας είναι και της παπατζας του φεις μπουκ ποιο πολύ... αστο δεν βγαίνει άκρη..
 
Θα σας διαγραμμίσω λίγο τώρα ... .very funny.


Από 40% και πάνω συγκέντρωση σε ένα 4άρι που "κόβει", ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ μέχρι ποια συγκέντρωση θα φτάσεις ...
Όλα "σκοτώνουν ΤΟ ΙΔΙΟ τον λαγό" στα 36,5μ.
Μόνη διαφορά η σκοπευτική ικανότητα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν κάποιος τουφεκάει λαγούς στα 50μ να μου πει γόμωση και # σκαγιών και θα δείτε ότι σχεδόν μια από τα ίδια θα είναι ,,,


1656597986444.png
1656597998386.png
 
ο Άλεξ @Alex37
Όταν έχεις μηχανήματα τελευταίας τεχνολογίας και δεν μπορείς να βγάλεις τα φυσίγγια του προκατόχου σου,το κλείνεις, πας ανοίγεις μια καντίνα και πουλάς χαλβά Φαρσάλων και σαλέπι στα καρτέρια.Αν σε τρώει δε ο κωλος σου για βιντεάκια χτυπάς την πόρτα του Σειρηνάκη.Αρε Στόκα...Σε έφαγε η μπουκάλα.Εφτιαξες Αμερικάνους, Ιταλούς κ.τ.λ και μας έμεινε η μουργα.Χασαμε και την Πυρκαλ...Ένα μεγάλο εύγε στην Κύπρο.Η Victory έχει δικούς της κάλυκες,εδώ ο κάλυκας έρχεται έτοιμος.Καταντια!!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top