Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σκύλους δεν βλέπω μόνο λαγούς και λόγια για φωλιές λες και οι λαγοί είναι κουνέλια να καθοντε μαζεμένοι μάλιστα.......
αυτο λεω και εγω ρε Σταυρο....οτι ειχαμε πολλες αποτυχημενες εξοδους σε μερη με ενα λαγο σε ολο το βουνο,που ο καιρος δε βοηθουσε την ιχνηλασια απο τα σκυλια....αλλαξαμε μερος, ειμασταν τυχεροι και εγινε μια εξαιρετικα πετυχημενη εξοδος..τα ιδια σκυλια ηταν στις αποτυχιες, τα ιδια σκυλια στην επιτυχια αυτη και σε αλλες που ακολουθησαν ή προηγηθηκαν αυτης
 
σημερα τα ιδια σκυλια, πηραν ενα ντορο και τον πηγανε πολυ καλα για περιπου 100 μετρα...ολα καλα οσο ο ντορος ηταν σε εδαφος με λιγο χορτο και χαμηλη βλαστηση...μολις πατησε ο λαγος θραμυ, κοπηκανε με το μαχαιρι...οσο φιλοτιμα και να παγανησανε το μερος (μονοπατια και πουρναρια) δεν κατορθωσαν να τον σηκωσουν...και γνωριζω πολυ καλα οτι ο λαγος ειναι εκει μεσα που δεν μπορουσαν να τον σηκωσουν...δε μπορω να ανεβασω βιντεο να δειξω πως ηταν το εδαφος στα τελειωματα του ντορου...ηταν αδυνατη οποιαδηποτε ιχνηλασια ...θρυμματισμενο κοκκινο πετρωμα, οπου πατωντας πανω του αυτο κυλουσε προς τα κατω με κουρνιαχτο σκονης...
 
Σήμερα ο συγκυνηγος μου πήγε μια γρήγορη βόλτα με τον ποιντερ μου...... πολύ ξέρα..... θέλουμε επειγόντως βροχή..... από μπεκάτσα ούτε μυρωδιά..... ήταν όμως τυχερός.....View attachment 59316View attachment 59317

Μπράβο φίλε μου πάντα τέτοια εύχομαι. Ωραίος και ο ποιντερας
 
Μίλησα πριν λίγο με έναν φίλο, το πρωί μόλις έβγαλαν τον λαγό πήδησε και ένας λύκος εκεί που κυνηγούσαν τα σκυλιά
Μάζεμα άρον άρον και δρόμο
Συμπτωματικά πέρσι τέτοιες μέρες του είχαν φάει μία σκύλα

Σε ποια περιοχή αναφέρεσαι Γιώργο ?
 
Μίλησα πριν λίγο με έναν φίλο, το πρωί μόλις έβγαλαν τον λαγό πήδησε και ένας λύκος εκεί που κυνηγούσαν τα σκυλιά
Μάζεμα άρον άρον και δρόμο
Συμπτωματικά πέρσι τέτοιες μέρες του είχαν φάει μία σκύλα
Πάλι? Και είσαι και χαμηλά!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top