Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Απο Ν5 μεχρι Ν1...πρεπει να ξεπερναω τα 200 διαφορετικα σεταπ....συγκεντρωσου βρε...τι ειναι αυτα που
μου λες ???:D
Δεν σου είπα ότι δεν έχεις ή δεν ψάχνεις.Ειπα ότι το ζητούμενο είναι η άμεση καταβολή με τον λαγό στεγνό(όχι σμπαραλια) στις αποστάσεις που τον κυνηγάς.Καποτε που κυνηγούσα πιο συστηματικά μέσα στα έλατα καβαλα στα σκυλιά είχα 32Χ7 ελικοειδή.Την ίδια μέρα στα σπανα 38Χ3.Πολυ καλές κατανομές και τα δύο στις αποστάσεις που ήθελα.
 
Το φυσίγγι αυτό που έδειξε ο Νίκος, σε καλύπτει άνετα στις περισσότερες περιπτώσεις, για λαγοκυνήγι που δεν πας τα σκυλιά καβάλα. Τώρα αν είσαι σε κανένα σφιχτό καρτέρι, αλλάζεις τσοκ εκ των προτέρων σε πιο ανοιχτό.
Εσύ στις πάπιες σου φίλε.yel.
 
Ο λαγός θέλει 100 περίπου σκάγια στον κύκλο σε όποια απόσταση σκοπεύεις να τουφεκίσεις.
Και με 50 αλανιάρικα, καλά είμαστε :cool:

Δεν ξέρεις που θα σου βγεί, πόσο χρόνο θα έχεις στην διάθεσή σου, δεν προλαβαίνεις να αλλάξεις φυσίγγι ούτε τσοκ.

Βάζεις ένα #4 ή #3 με 3* και τελείωσες.

Για 3ο της απελπισίας βάζεις ένα νιτροφύσιγγο για να είσαι ψυχολογικά εντάξει
.sarcastic.
 
Σε ντυμένο αυτό το φυσίγγι σε συνδιασμό με 3* λέγεται 3-4 μερίδες λαγού.
Να πιάνεις ανοιχτωσιές.
Σιγά μην πάει το κέντρο πάνω του.
.sarcastic.

Σιγά επίσης μην κουβαλάω 10 φυσίγια για διαφορετικές αποστάσεις και άλλα 10 για διαφορετικούς καιρούς.
Rem express 35,5gr #4 χειμώνα καλοκαίρι, από -10 μέχρι +40 και άντε γειά.
Αν γίνει κομμάτια, έγινε, τι να κάνουμε ;
 
Σε λίγο θα μας πει ότι για πρώτο προτείνει Lambro direct.
Δεν έχει ξυπνήσει καλά σήμερα :)
Εγώ φταίω που κάθομαι και μιλάω για λαγοφυσιγγα με έναν γουρούνα,έναν παπιά και τον Αστερίξ που κλαμπανισε λαγό πριν 35 χρόνια με εμπορικό ενώ δεν μπορούσε να βρεί έλατο στα 10 μέτρα.Σταματη ανέλαβε τους.Εγω φεύγω!
 
Εγώ φταίω που κάθομαι και μιλάω για λαγοφυσιγγα με έναν γουρούνα,έναν παπιά και τον Αστερίξ που κλαμπανισε λαγό πριν 35 χρόνια με εμπορικό ενώ δεν μπορούσε να βρεί έλατο στα 10 μέτρα.Σταματη ανέλαβε τους.Εγω φεύγω!
Θα αρχίσει ο Σταμάτης για τα b&p και θα αμολήσω τον @outlander
.my man.
 
Ο λαγός θέλει 100 περίπου σκάγια στον κύκλο σε όποια απόσταση σκοπεύεις να τουφεκίσεις.
Και με 50 αλανιάρικα, καλά είμαστε :cool:

Δεν ξέρεις που θα σου βγεί, πόσο χρόνο θα έχεις στην διάθεσή σου, δεν προλαβαίνεις να αλλάξεις φυσίγγι ούτε τσοκ.

Βάζεις ένα #4 ή #3 με 3* και τελείωσες.

Για 3ο της απελπισίας βάζεις ένα νιτροφύσιγγο για να είσαι ψυχολογικά εντάξει
.sarcastic.
Όποιος έχει ψυχολογικά δεν πάει για λαγό μένει στο κρεβάτι και κοιμάται .sarcastic. .sarcastic.
 
Εγώ φταίω που κάθομαι και μιλάω για λαγοφυσιγγα με έναν γουρούνα,έναν παπιά και τον Αστερίξ που κλαμπανισε λαγό πριν 35 χρόνια με εμπορικό ενώ δεν μπορούσε να βρεί έλατο στα 10 μέτρα.Σταματη ανέλαβε τους.Εγω φεύγω!
Θέλεις να τους μάθεις 2 πράγματα και δεν ακούνε! Τι είναι αυτοί ρε!!! Μήπως να τούς εξηγήσεις καλύτερα πως ξεκοκαληζουν μια προβατίνα?
 
Πριν από δέκα χρόνια λέω στο ξάδερφο μου να πάρεις τα ρεμινγκτον νίτρο για λαγο είναι τα καλύτερα που υπάρχουν. Κουμπώνει ο ξάδερφος 3 νίτρο στο όπλο και του βγαίνει ο λαγος στον δρόμο και λουφαζει κάτω με τα αυτιά στην πλάτη ακουνητος. Του ριχνει την πρώτη έτσι καθιστός όπως ήταν......ατάραχος ο λαγος. Του ριχνει την 2η, ατάραχος πάλι, του ριχνει και την 3η και σηκώνεται ο λαγός κύριος και φεύγει. Συμπέρασμα. Η ανοιχτή τουφεκια σκοτώνει τον λαγο. Καλά σας τα λέει ο αλεξ @Alex37 .yelling.
 
Πριν από δέκα χρόνια λέω στο ξάδερφο μου να πάρεις τα ρεμινγκτον νίτρο για λαγο είναι τα καλύτερα που υπάρχουν. Κουμπώνει ο ξάδερφος 3 νίτρο στο όπλο και του βγαίνει ο λαγος στον δρόμο και λουφαζει κάτω με τα αυτιά στην πλάτη ακουνητος. Του ριχνει την πρώτη έτσι καθιστός όπως ήταν......ατάραχος ο λαγος. Του ριχνει την 2η, ατάραχος πάλι, του ριχνει και την 3η και σηκώνεται ο λαγός κύριος και φεύγει. Συμπέρασμα. Η ανοιχτή τουφεκια σκοτώνει τον λαγο. Καλά σας τα λέει ο αλεξ @Alex37 .yelling.
Μην τα γράφεις αυτά γτ θα πάθει ψυχολογικά ο gvp9000 και μετά θα βάζει τρίτο φυσίγγιο Remington Nitro Magnum 50gr .sarcastic. .sarcastic.
 
Πριν από δέκα χρόνια λέω στο ξάδερφο μου να πάρεις τα ρεμινγκτον νίτρο για λαγο είναι τα καλύτερα που υπάρχουν. Κουμπώνει ο ξάδερφος 3 νίτρο στο όπλο και του βγαίνει ο λαγος στον δρόμο και λουφαζει κάτω με τα αυτιά στην πλάτη ακουνητος. Του ριχνει την πρώτη έτσι καθιστός όπως ήταν......ατάραχος ο λαγος. Του ριχνει την 2η, ατάραχος πάλι, του ριχνει και την 3η και σηκώνεται ο λαγός κύριος και φεύγει. Συμπέρασμα. Η ανοιχτή τουφεκια σκοτώνει τον λαγο. Καλά σας τα λέει ο αλεξ @Alex37 .yelling.
Κάπως έτσι ξεκίνησε την ιδιογομωση ο ξάδερφος???
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top