Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μπράβο, σας χαίρομαι ακόμα και μέσα από τις φωτογραφίες!
75 χρονών ο μπάρμπας και η χαρά δεν λέγεται.
Και πιο πολύ χαίρομαι και καμαρώνω τέτοιους 75χρονους βετεράνους λεβεντοκυνηγούς, που ακόμα βιώνουν το κυνήγι με τέτοιο πάθος και λαχτάρα, λες και είναι στα πρώτα τους βήματα!!!
Ακόμη μια απόδειξη ότι το κυνήγι θα είναι αστείρευτη πηγή συναισθημάτων, όσα χρόνια και να περάσουν, όσα κυνήγια και να κάνουμε ...
 
Καλημερα σε ολα τα παλικαρια λαγαδες και μη ;)
Σημερα μαζι με τον Πατερα μου ειπαμε να κανουμε μια εξορμηση για την ανευρεση του αυτια:)
Φτασαμε στον κυνηγοτοπο περιξ τις Αττικοβοιωτιας και ολα εδειχναν οτι η ημερα θα κυλησει ευχαριστα
Βοριαδακι καθαρος καιρος οτι πρεπει για λαγοκυνηγι
Ελα ομως που λογαριαζαμε χωρις τον ξενοδοχο o_O
Αμολησαμε την τζενη καναμε μια γυρα αλλα ζεστο ντορο δεν βρηκαμε
Εκει λοιπον μετα απο μια ωρα η σκυλα αρχισε να ψαχουλευει ζεστα ακουγονται τσοκανακια
Εμφανιζονται 5 λαγοσκυλα και οπως ηταν φυσικο μολις ειδαν την σκυλα της ορμηξαν
Μαζευω την σκυλα διωχνω τα αλλα σκυλια και προχωραμε γυρω στα 200 μετρα ποιο πανω
Η ιδια κατασταση και εκει
Τα σκυλια εκαναν την βολτα τους χωρις ελενχο και βουρ ηρθαν παλι επανω στην σκυλα
Καποια στιγμη εμφανιζεται ο συναδελφος με ενα παλικαρι μαζι του χωρις πορτοκαλι γιλεκο βεβαιως χαλαρος ενω τα σκυλια του κυκλοφορουσαν σε ολη την περιοχη σαν αδεσποτα
Αδερφε του λεω τι θα γινει σημερα θα μας αφησεις να κυνηγησουμε ?
Μαζεψε τα σκυλια σου δεν βλεπεις οτι ορμανε επανω στην σκυλα μου ?Απαντηση =
Γιατι φοβασαι μου λεει μην σου φαω τον λαγο ?.what.
Βρε ανθρωπε του λεω εχεις αμολησει 5 σκυλια χωρις ελενχο αλωνιζουν σε ολο το βουνο χωρις λογο και μου λες οτι φοβαμαι μην μου φας τον λαγο ?
Χαλαστρα μου κανεις του λεω τιποτα αλλο
Απαντηση =
Ασε μας ρε φιλε ξερεις ποιος ειμαι εγω ? .asking.
Εβαλα τα γελια ουτε σε σκυλαδικο της εθνικης να ειμασταν .ghe.
Μετα απο αυτην την απαντηση μαζεψαμε την σκυλα και αποχωρισαμε γιατι καταλαβα οτι ειχαμε να κανουμε με ηλιθιο δεν ηθελα να το συνεχισω αλλο
Τελικα αν καποια στιγμη μας κοψουνε το κυνηγι δεν θα φταιει καμια κυβερνηση και κανενας υπουργος
Ο μονος λογος θα ειναι κατι τετοιοι τυποι που μολυνουν την κυνηγετικη οικογενεια
 

image url upload
like μόνο όποιος τον βλέπει εκεί πού κάθεται!!! Σε εκπεδευτηκο... του ακουμπησα το τηλέφωνο στα μούτρα για να βγάλω φωτογραφία τα σκυλιά δίπλα και δεν έφυγε μέχρι που τον χάιδεψα.Ειναι σε μια τρύπα ελιάς
Το λαγό τον προδίδει το μάτι του..όπως και το χταπόδι..
Ωραία και σπάνια Φωτο!!
 
Αν και δεν πήγα φετος για λαγο θελω να αφιερώσω μια φωτογραφια απο προηγούμενη χρονια , στον φιλο μου Νικο Δημόπουλο απο την ορεινή Ηλεια που ανοιγει το σπιτι του και μας φιλοξενει σχεδον καθε χρονο , και με τα υπεροχα σκυλια του ζουμε ανεπανάληπτες εμπειρίες.αχαιος67,vourliotis62 ,Nikos dimopoulos,και τα σκυλια.Νικο σε ευχαριστουμε να εισαι πάντα καλά και καλές γιορτες
 
Αν και δεν πήγα φετος για λαγο θελω να αφιερώσω μια φωτογραφια απο προηγούμενη χρονια , στον φιλο μου Νικο Δημόπουλο απο την ορεινή Ηλεια που ανοιγει το σπιτι του και μας φιλοξενει σχεδον καθε χρονο , και με τα υπεροχα σκυλια του ζουμε ανεπανάληπτες εμπειρίες.αχαιος67,vourliotis62 ,Nikos dimopoulos,και τα σκυλια.Νικο σε ευχαριστουμε να εισαι πάντα καλά και καλές γιορτες
Και να του ευχηθώ περαστικά για το πρόβλημα που έχει με το χέρι του και παρ'όλο τον πόνο βγάζει τα σκυλιά μιας και δε μπορεί να σηκώσει ακόμα τουφέκι.Καλές γιορτές με υγεία.
 
Καλο μεσημερι! Παρολο που τρεχω ακομα,μετα απο επανελειμενες παροτρυνσεις φιλου να παμε στο λαγο,καταφερα σημερα το πρωι και πηγαμε κυνηγι..ειχα να βγω 2 μηνες περιπου..ουσιαστικα σημερα εγκαινιασα το νεο οπλο που αγορασα μια beretta 304 την οποια βρηκα καινουρια στο κουτι της..χωρις να εχει ριξει καμια τουφεκια..μολις την αγορασα πηγα για μετρα στον Βαγγελη Σκριβανο και μου εφτιαξε ενα κοντακι στα μετρα μου..οσον αφορα το κυνηγι σημερα 2 λαγους σηκωσαμε, τουφεκισα τον ενα σε ενα πολυ δυσκολο και πυκνο μερος και εκανα τα καλυτερα εγκαινια στο νεο οπλο καθως ο λαγος επεσε ξερος με μια τουφεκια( δεν σηκωνε δευτερη)..
WfDI1OK.jpg

8Jnu70D.jpg
 
Καλο μεσημερι! Παρολο που τρεχω ακομα,μετα απο επανελειμενες παροτρυνσεις φιλου να παμε στο λαγο,καταφερα σημερα το πρωι και πηγαμε κυνηγι..ειχα να βγω 2 μηνες περιπου..ουσιαστικα σημερα εγκαινιασα το νεο οπλο που αγορασα μια beretta 304 την οποια βρηκα καινουρια στο κουτι της..χωρις να εχει ριξει καμια τουφεκια..μολις την αγορασα πηγα για μετρα στον Βαγγελη Σκριβανο και μου εφτιαξε ενα κοντακι στα μετρα μου..οσον αφορα το κυνηγι σημερα 2 λαγους σηκωσαμε, τουφεκισα τον ενα σε ενα πολυ δυσκολο και πυκνο μερος και εκανα τα καλυτερα εγκαινια στο νεο οπλο καθως ο λαγος επεσε ξερος με μια τουφεκια( δεν σηκωνε δευτερη)..
8Jnu70D.jpg
Μπραβο φιλε μου και στα ταιρια του.Το οπλο είναι κουκλα καλοντουφεκο.
 
Καλο μεσημερι! Παρολο που τρεχω ακομα,μετα απο επανελειμενες παροτρυνσεις φιλου να παμε στο λαγο,καταφερα σημερα το πρωι και πηγαμε κυνηγι..ειχα να βγω 2 μηνες περιπου..ουσιαστικα σημερα εγκαινιασα το νεο οπλο που αγορασα μια beretta 304 την οποια βρηκα καινουρια στο κουτι της..χωρις να εχει ριξει καμια τουφεκια..μολις την αγορασα πηγα για μετρα στον Βαγγελη Σκριβανο και μου εφτιαξε ενα κοντακι στα μετρα μου..οσον αφορα το κυνηγι σημερα 2 λαγους σηκωσαμε, τουφεκισα τον ενα σε ενα πολυ δυσκολο και πυκνο μερος και εκανα τα καλυτερα εγκαινια στο νεο οπλο καθως ο λαγος επεσε ξερος με μια τουφεκια( δεν σηκωνε δευτερη)..
WfDI1OK.jpg

8Jnu70D.jpg
Γιαννη με υγεία και καλοτυχο να είναι.
Πολύ ωραίο κοντακι και σωστό πελμα.
Ο Σκριβανος είναι μάστορας σωστος.
 
Καλο μεσημερι! Παρολο που τρεχω ακομα,μετα απο επανελειμενες παροτρυνσεις φιλου να παμε στο λαγο,καταφερα σημερα το πρωι και πηγαμε κυνηγι..ειχα να βγω 2 μηνες περιπου..ουσιαστικα σημερα εγκαινιασα το νεο οπλο που αγορασα μια beretta 304 την οποια βρηκα καινουρια στο κουτι της..χωρις να εχει ριξει καμια τουφεκια..μολις την αγορασα πηγα για μετρα στον Βαγγελη Σκριβανο και μου εφτιαξε ενα κοντακι στα μετρα μου..οσον αφορα το κυνηγι σημερα 2 λαγους σηκωσαμε, τουφεκισα τον ενα σε ενα πολυ δυσκολο και πυκνο μερος και εκανα τα καλυτερα εγκαινια στο νεο οπλο καθως ο λαγος επεσε ξερος με μια τουφεκια( δεν σηκωνε δευτερη)..
WfDI1OK.jpg

8Jnu70D.jpg
Γεια σου Γιαννο καιρό είχαμε να σε δούμε εδώ φίλε, το ματωσες καλά το μπερεττακι καλορίζικο και πάντα τέτοια, ωραίο το κοντάκι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top