Οι κήποι μας Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τς
Τσακαλεεεεεε @tsakalos
Σε ειχα για τον καλυτερο αλλα συγνωμη φιλε μου
Αυτος σε ξεπερασε
Αν τις μπολιασει κιολας να ριχνουν παραλληλα τσιπουρο και βοτκα ο ανθρωπος θα γινει εκατομυριουχος .sarcastic.
 
Πολυ ομορφα!
Γνωμη μου ομως να φυτεψεις τα φυτα που εχεις στις γλαστρες στο εδαφος, θα δειξει πολυ καλυτερα ο χωρος.
Θέλω να τα έχω περιορισμένα ,έχω ζήσει σε αυλή ζούγκλα και δεν θα το ξαναθελα.Οτι παραμεγαλωνει στη γλάστρα ,τα μεταφύτευω σε ένα δημοτικό πλέον οικόπεδο για να πρασινίσει η γειτονιά .Ήδη έχω βάλει τρείς μουριές που είχαν βγεί μόνες τους σε γλάστρα, γιούκα ,μια κορομηλιά,IMG_20220524_133531.jpgIMG_20220524_133549.jpgκαι δύο φοίνικες ,τον ένα μου τον ξέρανε το κόκκινο σκαθάρι.
 
Θέλω να τα έχω περιορισμένα ,έχω ζήσει σε αυλή ζούγκλα και δεν θα το ξαναθελα.Οτι παραμεγαλωνει στη γλάστρα ,τα μεταφύτευω σε ένα δημοτικό πλέον οικόπεδο για να πρασινίσει η γειτονιά .Ήδη έχω βάλει τρείς μουριές που είχαν βγεί μόνες τους σε γλάστρα, γιούκα ,μια κορομηλιά,View attachment 49094View attachment 49095και δύο φοίνικες ,τον ένα μου τον ξέρανε το κόκκινο σκαθάρι.
Ωραία η αυλή και έξω οι μουριές, σε λίγο θα έχουν ίσκιο τα αμάξια!
 
Θέλω να τα έχω περιορισμένα ,έχω ζήσει σε αυλή ζούγκλα και δεν θα το ξαναθελα.Οτι παραμεγαλωνει στη γλάστρα ,τα μεταφύτευω σε ένα δημοτικό πλέον οικόπεδο για να πρασινίσει η γειτονιά .Ήδη έχω βάλει τρείς μουριές που είχαν βγεί μόνες τους σε γλάστρα, γιούκα ,μια κορομηλιά,View attachment 49094View attachment 49095και δύο φοίνικες ,τον ένα μου τον ξέρανε το κόκκινο σκαθάρι.
Καμία λεμόνια-πορτοκαλια βάλε να κόβετε και κάτι.
 
Κάνουν μούρα οι μουριές; Γιατί αν κάνουν θα γίνονται νιμού καπέλο τα αμάξια...Αλλά υπό άλλες προϋποθέσεις μαμάνε τα μούρα και ειδικά τα μαύρα!
Η μεγάλη κάνει είναι νοστιμότατα άσπρα ,δεν βάζω τα δικά μου αυτοκίνητα εκεί, αλλά και πόσο διαρκούν τα ώριμα μούρα , μήνα ενάμιση.
 
Η μεγάλη κάνει είναι νοστιμότατα άσπρα ,δεν βάζω τα δικά μου αυτοκίνητα εκεί, αλλά και πόσο διαρκούν τα ώριμα μούρα , μήνα ενάμιση.
Σωστός, άστην όπως είναι μην την μπολιάσετε.Και εγώ μουριά χωρίς να κάνει μούρα δεν την θέλω μόνο σε ειδικές περιπτώσεις.Θα τρώνε και τα πουλιά!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top