Παλιά φυσίγγια

Τον συγκεκριμένο κάλυκα δεν τον έχω ξαναδεί. Έχω δει και άλλες συλλογές αλλά δεν τον έχω ακόμα εντοπίσει.
Μήπως κάποιος παλιός ιδιογομωτής τον έχει ξαναδεί;
Βλέπετε πάντως πως είναι για ιδιογόμωση αφού εχει τις χαρακτηριστικές διαγραμμίσεις.

Télécharger des photos
hebergeur gratuit
hébergeur image gratuit

Κι αυτό το mec τι να είναι;.xm.

hébergement gratuit
 
Πρην πολλα χρονια ειχα ακουσει οτι οι μαυρες διακεκομενες γραμες πανω στον καληκα σημαινουν οτι ειναι δευτερης διαλογης η οτι εχουν καποιο κατασκευαστικο προβληματακι κατα την διαδικασια παραγωγης.....
Ισχηει αυτο....?????
 
Πρην πολλα χρονια ειχα ακουσει οτι οι μαυρες διακεκομενες γραμες πανω στον καληκα σημαινουν οτι ειναι δευτερης διαλογης η οτι εχουν καποιο κατασκευαστικο προβληματακι κατα την διαδικασια παραγωγης.....
Ισχηει αυτο....?????
Ναι, φίλε Mιχάλη είναι δεύτερης διαλογής από ότι ξέρω!
 
Παλιες πυριτιδες και καψουλια, χαρισμα σας. ;)
Καλημέρα φίλε victor.Αν κατάλαβα καλά κατέχεις παλιές συσκευασίες πυρίτιδων-καψυλίων προς διάθεση?Αν ναι μπορούμε να το συζητήσουμε με κάποια ανταλλαγή φυσικά από μέρους μου.
 
Δυστυχως Κωστα, δεν εχω κατι τετοιο. Απλα διαβαζω και εδω, και στο FB την παλαιολαγνεια για τετοια υλικα, και αναρωτιεμαι απο που να προερχεται. Υποψιν οτι τετοιο κολλημα για παλια υλικα εχω και εγω, οχι ομως για κατι διαφορετικο απο καλυκες ή βυσματωσεις. Οτι παλιες πυριτιδες και καψουλια ειχα τα εχω χαρισει, καθως προσπαθησα να τα γεμισω, με αποτελεσματα ευτυχως οχι επικινδυνα-αλλα εξαιρετικα κοντα.

Εκτοτε σταματησα τις οποιες προσπαθειες, γιατι ενα χημικο υλικο που εχει παραχθει πριν απο 50 χρονια, δε νομιζω οτι μπορει να εχει τις ιδιοτητες του πανομοιοτυπες μετα απο τοσα χρονια
 
Δυστυχως Κωστα, δεν εχω κατι τετοιο. Απλα διαβαζω και εδω, και στο FB την παλαιολαγνεια για τετοια υλικα, και αναρωτιεμαι απο που να προερχεται. Υποψιν οτι τετοιο κολλημα για παλια υλικα εχω και εγω, οχι ομως για κατι διαφορετικο απο καλυκες ή βυσματωσεις. Οτι παλιες πυριτιδες και καψουλια ειχα τα εχω χαρισει, καθως προσπαθησα να τα γεμισω, με αποτελεσματα ευτυχως οχι επικινδυνα-αλλα εξαιρετικα κοντα.

Εκτοτε σταματησα τις οποιες προσπαθειες, γιατι ενα χημικο υλικο που εχει παραχθει πριν απο 50 χρονια, δε νομιζω οτι μπορει να εχει τις ιδιοτητες του πανομοιοτυπες μετα απο τοσα χρονια
Βίκτωρα από που προέρχεται η παλαιολαγνεία για αυτά τα υλικά ,για να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει ακόμα(για μενα μιλάω).Από εκει και πέρα προσωπικά ασχολούμαι και ενδιαφέρομαι κυρίως για τις συσκευασίες και όχι για το περιεχόμενο τους,αφου δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τις όποιες χημικές μεταβολές πιθανον έχουν υποστεί κατά το πέρασμα του χρόνου.
Ωστόσο σ'ευχαριστώ έστω και για την απάντηση.Δεν αναλύω άλλο γιατί είμαι off topic.
Φιλικά Κώστας.
 
Back
Top