Παλιά φυσίγγια

Kαθολου offtopic, μιας και το ολο κλιμα του συγκεκριμενου θεματος, εμπεριεχει και τη κουβεντα που κανουμε.
Εμενα προεκυψε θελοντας να φτιαξω φυσιγγια με τον "αερα" αυτων που βλεπουμε εδω, χαρτινα με μαλλινη ταπα, και παραδοσιακο ρελι, για το κυνηγι του τρυγονιου. Απο κει και περα ξεκινησε ενας θαυμαστος περιπατος σε παλια υλικα, θυμηθικα αρκετα πραματα, εμαθα ακομα περισσοτερα.
 
Ξερει κάποιος να μου πεί αν τα συγκεκριμενα φυσίγγια είναι magnum ή super magnum???
trazeras_30.jpg
 
Ουτε μαγκνουμ,ουτε σουπερ μαγκνουμ..
Ημι μαγκνουμ η αλλιως semi magnum..70mm..
Ευχαρηστώ Τάσο!!!!:) πάντως είναι αρκετά καλά ,'επεσαν μερικά 5αρια στα χέρια μου και τα δοκίμασα πρώτη σφαίρα στη φάσσα και θερίζουν!!!.hunter.1.shoot.
 
Ευχαρηστώ Τάσο!!!!:) πάντως είναι αρκετά καλά ,'επεσαν μερικά 5αρια στα χέρια μου και τα δοκίμασα πρώτη σφαίρα στη φάσσα και θερίζουν!!!.hunter.1.shoot.
Αν θεριζουν λεει..Δεν υπαρχει κυνηγος να πει κακο για αυτο το φυσιγγι..
 
Και ασσος ε??.asking.
Ειχα ριξει πριν λιγα χρονια ενα τετοιο σε ν7 σε μια καθιστη κουρουνα μεσα απο το αμαξι..Το πουλι επεσε κ λιγο πριν ακουμπήσει στην γη συνηλθε κ την κοπανησε..
Την κλωτσια που εφαγα δεν θα την ξεχασω ποτε..Μαλλον λογω αλλιωσης των υλικων.xm.
Δεν νομιζω παλιά να κλωτσαγαν τοσο.
 
Θα το φανταζόσουν ποτέ;;; 7 ΝΤΑΝ.sarcastic.
Χα χα χα οχι..
Οταν ξαναπερασεις απο τα πολυσυχναστα τσιχλοκαρτερα θελω μια φωτο του εδαφους για να κανω αναγνωριση..
Δεχόμαστε κ πμ γιατι ισως το θεαμα για καποιους να ειναι αποκρουστικο χαχαχαχα!!.sarcastic..sarcastic.
 
Χα χα χα οχι..
Οταν ξαναπερασεις απο τα πολυσυχναστα τσιχλοκαρτερα θελω μια φωτο του εδαφους για να κανω αναγνωριση..
Δεχόμαστε κ πμ γιατι ισως το θεαμα για καποιους να ειναι αποκρουστικο χαχαχαχα!!.sarcastic..sarcastic.
.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Back
Top