Παλιά φυσίγγια

Πρώτη φορά που ασχολήθηκα με ιδιογόμωση ήταν με δαυτα... 1 δόση ball powder winchester τεσσάρια για λαγό του γέρου έβγαζε 3.5 μεζούρες φλομπερίσια!!! Και μη πάνε χαμένα τα σκάγια τα επιχαλκωμενα ... Τα έκανα 7*4 σε σειρά!!! Έκοβε καρακάξα καθιστή στα 30 μέτρα!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ
Μεχρι που μου τελείωσαν τα winchester... Πήρα από γείτονά 1 lambro παλιό.... προ εποχής Ναυπλιώτη! Δεν είχα μεζούρα,το μέτραγα με μεζούρα ένα ξυλάκι που έχωνα μέσα! Και το lambro είχε διβασικη... Με πολύ νιτρογλυκερίνη... Και όσο πίεζα, έπαιρνε κ άλλο!!! Με .sex hard. εκείνο το lot, έκοψε πιστόνια το φλόμπερ! Πήρα το στρόφαλο στη μασχάλη!!! Ήμουν δεν ήμουν 14-15!
 
Μιας που λέτε για φλομπερ..
Και εγώ δεν ξέρω ποσο καιρό έψαχνα να βρω μια φωτο στο ιντερνετ απο τα NCS που εριχνα πιτσιρικας.....
Το μόνο που έβρισκα ήταν κάποιες πληροφοριες για αυτή την εταιρία (Νouvelle Cartucherie Survilliers) που όμως αφορούσαν φυσίγγια ραβδωτού....

Ώσπου κ με πολυ κόπο επιτέλους τα βρήκα....


450h300f_00001_CARTOUCHE-9MM.jpg

@PPV από τον Μοσχονά, ο μόνος που τα έφερνε.........
 
Μιας που λέτε για φλομπερ..
Και εγώ δεν ξέρω ποσο καιρό έψαχνα να βρω μια φωτο στο ιντερνετ απο τα NCS που εριχνα πιτσιρικας.....
Το μόνο που έβρισκα ήταν κάποιες πληροφοριες για αυτή την εταιρία (Νouvelle Cartucherie Survilliers) που όμως αφορούσαν φυσίγγια ραβδωτού....

Ώσπου κ με πολυ κόπο επιτέλους τα βρήκα....


View attachment 69197

@PPV από τον Μοσχονά, ο μόνος που τα έφερνε.........
Τα λεγομενα αστεριας που τα λεγαμε εδω.απο τα καλητερα.γερμανικα νομηζο ειταν??
 
Back
Top