Παρουσίαση Φυσιγγίων

Φίλε Νίκο το Λάμπρου το καφέ γεμίζεται με ανάμεικτα απλά έχουν ξεχάσει να το γράψουν στη συσκευασία.Και πάμε στο σοβαρό φίλε μπορεί να είναι ένας αχταρμας σκαγιων αλλά μπορεί κάποιου η κανη να το τραβάει επομένως σε αυτόν δεν μπορούμε να πούμε τίποτα .Και να του βγάζει 50% στα 50μετρα πχ.

Τι ειναι αυτα που μου λες τωρα Γιαννη μου!!! Πληρωνω και αγοραζω Ν4....και μου εχει μεσα
αναμεικτα σκαγια ???
Και ποσα χρονια εχουν ξεχασει να το γραψουν οτι εχει αναμεικτα???
Πας να με μουρλανεις τωρα???
Ασε τι κανουν τα οπλα και οι καννες.....
Εδω μιλαμε....για το τι πληρωνεις....και τι αγοραζεις...
Ξερεις τι σημαινει να αγοραζεις αλλο πραγμα απο αυτο που γραφει η συσκευασια ???
Εαν δεν ξερεις....ρωτα εναν δικηγορο φιλε μου!!!
 
Συνεχεια φωτο Lambro καφε Ν4.


View attachment 33380View attachment 33381

Τα συμπερασματα δικα σας παλικαρια!!!
Βρε Νικόλα μου...πήγες έστεισες το καψερό το 33άρι στα 50m.....τη να σου κάνει αυτή η γόμωση σε αυτή την απόσταση...κ πόσο μάλλον για εμπορικό.
 
Βρε Νικόλα μου...πήγες έστεισες το καψερό το 33άρι στα 50m.....τη να σου κάνει αυτή η γόμωση σε αυτή την απόσταση...κ πόσο μάλλον για εμπορικό.

Κωστή μου ΔΙΚΙΟ εχεις.....Αλλα δεν το εριξα τυχαια στα 50 μετρα....Ειχα βαρεθει να διαβαζω απο
συναδελφους....οτι κατεβαζουν σαν πατσαβουρες τις φασσες σε αυτα τα μετρα!!!!
Καταλαβες τωρα γιατι το εριξα στα 50 μετρα???
Ηθελα να δουν ολοι......Οτι ΜΟΝΟ απο τυχη θα παρουν φασσα σε αυτα τα μετρα...και με τον
αχταρμα σκαγια που εχει το φυσιγγιο.
Τα λογια ''καφενειου''....παιρνουν στον λαιμο τους συναδελφους που δεν εχουν την ''πολυτελεια'' των
δοκιμων....
Το φυσιγγιο αυτο ειναι για τα 35 βια 40 μετρα....και οχι για την ''ποιοτητα'' σκαγιων που εχει....αλλα
γιατι ειναι 33 γραμμαρια.....απλα πραγματα...
Τωρα ο καθε ενας μας.....μπορει να κανει οτι γουσταρει....και ας το ριχνει και στα 70 μετρα....δεν εχει
ομως το δικαιωμα παραπληροφορησης.....των συναδελφων!!!!
Τα λογια ''καφενειου'' καποια στιγμη πρεπει να σταματησουν....εαν ''δουλευουμε'' ο ενας τον αλλον...
την κατσαμε την βαρκα φιλαρα μου!!!!
 
Κωστή μου ΔΙΚΙΟ εχεις.....Αλλα δεν το εριξα τυχαια στα 50 μετρα....Ειχα βαρεθει να διαβαζω απο
συναδελφους....οτι κατεβαζουν σαν πατσαβουρες τις φασσες σε αυτα τα μετρα!!!!
Καταλαβες τωρα γιατι το εριξα στα 50 μετρα???
Ηθελα να δουν ολοι......Οτι ΜΟΝΟ απο τυχη θα παρουν φασσα σε αυτα τα μετρα...και με τον
αχταρμα σκαγια που εχει το φυσιγγιο.
Τα λογια ''καφενειου''....παιρνουν στον λαιμο τους συναδελφους που δεν εχουν την ''πολυτελεια'' των
δοκιμων....
Το φυσιγγιο αυτο ειναι για τα 35 βια 40 μετρα....και οχι για την ''ποιοτητα'' σκαγιων που εχει....αλλα
γιατι ειναι 33 γραμμαρια.....απλα πραγματα...
Τωρα ο καθε ενας μας.....μπορει να κανει οτι γουσταρει....και ας το ριχνει και στα 70 μετρα....δεν εχει
ομως το δικαιωμα παραπληροφορησης.....των συναδελφων!!!!
Τα λογια ''καφενειου'' καποια στιγμη πρεπει να σταματησουν....εαν ''δουλευουμε'' ο ενας τον αλλον...
την κατσαμε την βαρκα φιλαρα μου!!!!
Τωρα θα σε γ@μηση ο λαμπρο .very funny. .big smile. .yel.
 
Ζωντανός θα πέσει κ πάλι....:p

Εαν ειναι να του ''ριξω'' βρε Κωστή μου με τις φολες του θα εριχνα....????
Για τοσο μαλακα με εχεις ??? :D

Εννοουσα οτι θα τα εσφαζα ολα μπροστα του....και θα τον εκανα ξεφτιλα με αυτα που μας πουλαει!!! :)
 
Για κλαμματα κ Νίκο. Με γλύτωσες από τα έξοδα να το δοκιμάσω εγώ. Ξεφτυλιστηκε ο ''ΘΡΥΛΟΣ''
Συναδερφε....τα φυσίγγια ξεφτιλιζονται στον κυνηγότοπος και όχι στο χαρτί. Πάρε ένα κουτάκι...κάνε την δοκιμή σου....και μετά βγάλε το συμπέρασμα σου. Εγώ τα έχω ρίξει κατά κόρον.....βέβαια μην περιμένεις με 33 γρ να πάρεις πουλί στα 60-70μ. Τα υπόλοιπα να είχαμε να λέγαμε.
 
Συναδερφε....τα φυσίγγια ξεφτιλιζονται στον κυνηγότοπος και όχι στο χαρτί. Πάρε ένα κουτάκι...κάνε την δοκιμή σου....και μετά βγάλε το συμπέρασμα σου. Εγώ τα έχω ρίξει κατά κόρον.....βέβαια μην περιμένεις με 33 γρ να πάρεις πουλί στα 60-70μ. Τα υπόλοιπα να είχαμε να λέγαμε.
Φίλε Θοδωρή δεν με ενδιαφέρει να δοκιμάσω ένα φυσιγγιο που έχει μέσα 3 διαφορετικά νο σκαγιων άρα και πιθανό διαφορετικό στήσιμο από παρτίδα σε παρτίδα (άλλη πυριτιδα, βύσμα, δοσολογίες κτλ) γιατί πολύ απλά τα αποτελέσματα δεν θα είναι σταθερά. Εγώ όταν δοκιμάσω και τελικά αποφασίσω να καθιερώσω ένα φυσιγγιο στις επιλογές μου απαιτω κάθε φορά στις ίδιες καιρικες συνθήκες χοντρικά να έχω την ίδια αποδοση. Προτιμώ χίλιες φορές να σταματήσει να το παραγει όσο υπάρχει έλλειψη ο εκάστοτε βιοτεχνης πάρα να βάζει μέσα ότι του βρίσκεται (που στην στην συντριπτική πλειοψηφία είναι υποδεέστερα πιο φτηνά υλικά) πουλώντας στην ίδια τιμή με αμφίβολα αποτέλεσματα. Στο κάτω κάτω τα αγοράζουμε, για ποιο λόγο να μας κοροϊδεύουν έτσι?
 
Φίλε Θοδωρή δεν με ενδιαφέρει να δοκιμάσω ένα φυσιγγιο που έχει μέσα 3 διαφορετικά νο σκαγιων άρα και πιθανό διαφορετικό στήσιμο από παρτίδα σε παρτίδα (άλλη πυριτιδα, βύσμα, δοσολογίες κτλ) γιατί πολύ απλά τα αποτελέσματα δεν θα είναι σταθερά. Εγώ όταν δοκιμάσω και τελικά αποφασίσω να καθιερώσω ένα φυσιγγιο στις επιλογές μου απαιτω κάθε φορά στις ίδιες καιρικες συνθήκες χοντρικά να έχω την ίδια αποδοση. Προτιμώ χίλιες φορές να σταματήσει να το παραγει όσο υπάρχει έλλειψη ο εκάστοτε βιοτεχνης πάρα να βάζει μέσα ότι του βρίσκεται (που στην στην συντριπτική πλειοψηφία είναι υποδεέστερα πιο φτηνά υλικά) πουλώντας στην ίδια τιμή με αμφίβολα αποτέλεσματα. Στο κάτω κάτω τα αγοράζουμε, για ποιο λόγο να μας κοροϊδεύουν έτσι?
Μαζί σου και εγώ.....απλά σου λέω εμπιστευσου μόνο ότι δοκιμάζεις και βλέπεις μόνος σου. Φιλικά πάντα έτσι και αλλιώς ποσοστά δεν μας δίνει κανείς.
 
Εγώ ξέρω από το πατέρα μου ότι το καφέ Λάμπρου ήταν δύναμη όταν πρωτοβγηκε που είχε 16 Χιλ μέταλο Άλλη χρονιά είχε παραγγείλει 1000 και ήρθαν με κάλυκα σαν το σημερινό και ήταν και άλλο φυσίγγι μετά το πρώτο κουτί τα πήγε πίσω όλα και πήρε αλλά αυτό πριν πολλά χρόνια .Ήταν τρομερό φυσίγγι μου λέει με τη Μπράουνινγκ 2000 σκότωνα όπου ήθελα αλλά χάλασε . Παιδί ήμουν τότε το θυμάμαι πολύ καλά όμως
 
Η ζυγαρια το παχυμετρο το χαρτι ( στοχος ) και ο ταχογραφος......ΠΟΤΕ δεν κανουν λαθος!!!
Σου δειχνουν τι αποτελεσματα θα εχεις στον κυνηγοτοπο!!!
Τωρα εαν καποιοι θελουν να εθελοτυφλουν......αναφαιρετο δικαιωμα τους.....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!!! :)
 
Η ζυγαρια το παχυμετρο το χαρτι ( στοχος ) και ο ταχογραφος......ΠΟΤΕ δεν κανουν λαθος!!!
Σου δειχνουν τι αποτελεσματα θα εχεις στον κυνηγοτοπο!!
Ε τότε τα silver του Κενταυρου πρέπει να μαμανε και να δέρνουν.
Θα με κάνεις να ρίξω κανένα σε χαρτί και θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι..
 
Ε τότε τα silver του Κενταυρου πρέπει να μαμανε και να δέρνουν.
Θα με κάνεις να ρίξω κανένα σε χαρτί και θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι..
Σαν φυσιγγιο στο κυνήγι είναι ζωηρό. Δύο πράγματα μου είχαν κινήσει την περιέργεια σε αυτό. Το 1ο ήταν ότι για κάποιον ανεξήγητο λόγο τα χατήρια μου τα έκανε μόνο σε νο8. Το 2ο ότι το 8αρι είχε καμία 40αρια σκάγια παραπανω από τα express 32 (470 έναντι 430). Αυτα βέβαια πριν 3 χρόνια, δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα
 
Back
Top