Παρουσίαση Φυσιγγίων

Το .sex hard.πάλι το θέμα, μια με τα φυσιγγια ιδιογομωσης μια με τις μπενελι που δεν σκοτωνουν . Κανα εμπορικό έχετε να σφάξετε η αλλά λόγια να αγαπιόμαστε.
Δεν έχω άλλα για σφάξιμο.
46+ διαφορετικά έχω σφάξει.
Κάτσε να ρίξω άλλη μια ματιά μην μου έχει ξεφύγει κανένα.
 
Το μεγαλύτερο καταγεγραμμένο ποσοστό το έχει μια Rem 870 με 81% μέσο όρο σε 10 φυσίγγια σκοπευτικά Winchester AA @36,5m.
Για να μην πεις κανένα τρελό νούμερο στο λέω.
Αν βγάζει 65-70% για εμένα είναι πολύ καλά.
Υπαρχει μια τετοια κανη 870 σταθερο demi του 90 πανω σε crio comfort την εχει φτιαξει ο Κουρκουλος για σενα φιλε μου Βασιλη που εχεις ιδιαιτερες αμφιβολιες για την υπεροχη της αποδοσης των κανων απλα σε ενημερωνω κανει την διαφορα δοκιμασμενη σε χοντρα θηραματα .
 
Σας έχω γράψει πολλάκις,για την Remington 1100 ,σταθερό φουλ 76 εκατοστά, αγορασμενη από Αμερική,το 75❓‼️συγχωρεμενου φίλου‼️(φανατικός παπιοκυνηγος)ε, αυτός εκθείαζε μια φαμπαρμ φίλου μας (απ' τις πρώτες),ούτε για φαρμακερη τουφέκια μίλησε, ούτε τίποτα....τα καθαρά παπια μάλιστα έλεγε ,ότι στο ψοφοκρυο, βαριά ως τα 30+ μέτρα κ αν‼️είχε κ σεντετιεν πόζε αλλά προτιμούσε την 1100 λόγω σκοπευτικής γραμμής‼️
 
Επειδή είναι πολύ αξιόπιστο και απλό στη λειτουργία όπλο,επειδή είναι πολύ όμορφο και σωστά φινιρισμενο όπλο, επειδή πολλοί μα πολλοί λίγοι στο σύνολό τους κυνηγοί μπαίνουν σε διαδικασία δοκιμής, επειδή μετατρέπεται εύκολα σε όπλο με πολλά φυσίγγια και χίλιους δύο άλλους λόγους....... Οι πωλήσεις δε σημαίνουν τίποτα.... Δηλαδή τα perazi,τα merkel,τα blaser οι cosmi και άπειρα αλλά δεν είναι καλά όπλα?????
Και τα hundai και παλιότερα τα Lada ρεκόρ πωλήσεων είχαν αλλά δεν ήταν τα καλύτερα αυτοκίνητα........
τα ειπες ολα, για χιλιους λογους θα επαιρνε καποιος benelli... .terror.
 
Υπαρχει μια τετοια κανη 870 σταθερο demi του 90 πανω σε crio comfort την εχει φτιαξει ο Κουρκουλος για σενα φιλε μου Βασιλη που εχεις ιδιαιτερες αμφιβολιες για την υπεροχη της αποδοσης των κανων απλα σε ενημερωνω κανει την διαφορα δοκιμασμενη σε χοντρα θηραματα .
Μεταχειρισμένο ποτέ, αν μιλάς για γουρούνια μια χαρά σκοτώνουν οι Benelli και αυτό στο υπογράφω.

Δεν νομίζω επίσης ότι θα έχει διαφορά με την 1187 η οποία βγάζει τις ίδιες τουφεκιές (σε συγκέντρωση) με την Μ2 με 18 διαφορετικά φυσίγγια και την ίδια διάτρηση με 3 διαφορετικά φυσίγγια.
Ακόμα και να είναι κάποια εξαιρετική κάνη, πάλι δεν προτίθεμαι να δώσω 800+€ να την αγοράσω και να την δοκιμάσω.
Άσε που πιθανώς θα είναι αζύγιστη ή βαρύ σαν όπλο.

Όταν θα ακούσετε ότι πουλάω το όπλο, τότε να σας μπουν ψύλλοι στα αυτιά ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτό.
Αν βρω και δοκιμάσω κάποιο όπλο που θα το θεωρήσω εξαιρετικό πάλι θα σας το πω.

Το είχα γράψει παλιότερα, ... εξαιρετικό όπλο είναι αυτό που ο ιδιοκτήτης του ξέρει τι φυσίγγι θα βάλει στην θαλάμη του.

Καλημέρα σε όλους.
 
Αυτός Τζωνυ μάλλον έριχνε ατσάλινα γιαυτό μέχρι 30 μέτρα, γιατί στο φόρουμ τα 60 ,70 πολλοί τα έχουν για πλάκα.
Με άσσους ναι‼️αν ξέρεις κ καλό γαλλικό μπιλιάρδο.....αυτός δεν έριχνε κάτω από 4 νούμερο στο ψοφοκρυο
 
Είχα μια καραμπίνα τέτοια ,η πρώτη μου δώρο από τον παππού φερμενη από Αμερική το1981....... Ήταν ακριβώς όπως η Winchester ranger τρισφαιρη με μηχανισμό αερίων και ρυθμιζόμενο πολυτσοκ....... Η μάρκα της ήταν sears company η κάτι τέτοιο...... Πολύ καλό όπλο με 66 cm κανη........ Το κυνήγησα πολύ χωρίς κανένα πρόβλημα....... Πολύ αργότερα έκοψα την κανη και αφαίρεσα το πολυτσοκ που ζύγιζε 200 γραμμάρια και της είχα βάλει εξωτερικά από franci .....
 
Μου έκανε δώρο ένα κουτάκι ένα φιλαράκι σε ν6 και ένα ν6 34γρ! Και τα δύο φωτιά! Λίγο δυνατό το 36 αλλά θα είναι μάνα σε λίγο δύσκολους καιρούς!τουλάχιστον εμένα μου άφησε τέτοια εντύπωση!!!
 
τα ειπες ολα, για χιλιους λογους θα επαιρνε καποιος benelli... .terror.
Μεταχειρισμένο ποτέ, αν μιλάς για γουρούνια μια χαρά σκοτώνουν οι Benelli και αυτό στο υπογράφω.

Δεν νομίζω επίσης ότι θα έχει διαφορά με την 1187 η οποία βγάζει τις ίδιες τουφεκιές (σε συγκέντρωση) με την Μ2 με 18 διαφορετικά φυσίγγια και την ίδια διάτρηση με 3 διαφορετικά φυσίγγια.
Ακόμα και να είναι κάποια εξαιρετική κάνη, πάλι δεν προτίθεμαι να δώσω 800+€ να την αγοράσω και να την δοκιμάσω.
Άσε που πιθανώς θα είναι αζύγιστη ή βαρύ σαν όπλο.

Όταν θα ακούσετε ότι πουλάω το όπλο, τότε να σας μπουν ψύλλοι στα αυτιά ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτό.
Αν βρω και δοκιμάσω κάποιο όπλο που θα το θεωρήσω εξαιρετικό πάλι θα σας το πω.

Το είχα γράψει παλιότερα, ... εξαιρετικό όπλο είναι αυτό που ο ιδιοκτήτης του ξέρει τι φυσίγγι θα βάλει στην θαλάμη του.

Καλημέρα σε όλους.
Τα λες εξαιρετικα σαν ενα εξαιρετικο οπλο μην νομιζεις οτι εχω διαφορετικη αποψη απο τις παλαιές που......νες ειμαι και εγω το ξερεις.Ομως εαν πουλησεις τη Μ2 σφυριξε μου να παρω σειρα γιατι την 1187 την πουλησα εγω πολλα χρονια πριν οχι γιατι το οπλο δεν ηταν εξαιρετικο αλλα αγαπησα και πηρα το 425.Οσο για την αναφορα μου παρουσιαζω οτι προσωπικα εχω συγκρινει και δοκιμασει και δεν απεχουν απο οσα και συ λες.Το ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ οπλο δεν ειναι μονο η κανη του αλλα ειναι πολλα μαζι αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη.
 
Το ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ οπλο δεν ειναι μονο η κανη του αλλα ειναι πολλα μαζι αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη.
Σωστότατος ... (μιλούσα για συγκέντρωση, διάτρηση).
Ένα καλό όπλο για εμένα είναι αυτό που μου αρέσει οπτικά, κάθεται σωστά, δεν χαλάει εύκολα και κάνει αυτά που θέλω εγώ (όχι ο διπλανός).
 
Back
Top