Πλαγιόκαννο

Οσοι τα περνουν αυτα συνηθως δεν τα κυνηγανε καθολου
Το οπλο αυτο δειχνει οτι εχει δει αρκετη χρηση στο παρελθον

Η πεταλουδα ειναι στην μεση, οι επαφες ξυλου βασης στο υψος τησνπεταλουδας εχουν εμποτιστει με λαδι και δειχνουν να εχουν εστω και ελαχιστο τζογο. ΣΤα οπλα αυτα με ελαχιστη χρηση οι επαφες αυτες ειναι οι πιο τελειες και αψεγασιαστες

Η χρηστικοτητα του σε πραγματικο κυνηγι θεωρω οτι ειναι περιορισμενη με βαση το κοστος του
Σαν επενδυση για καποιο συλλεκτη ειναι εντελως αλλο θεμα γιατι εκει ακομη και σαν εκθετικο οπλο αξιζει πολλα.Για τιυς συλλεκτες αυτο μπορει να ειναι κατι που θα εμπλουτισει τηννσυλλογη τους μεχρι και να την απογειωσει, αναλογα πως ειναι φτιαγμενη

Εκει μπαινουν εντελως αλλοι παραγοντες πιστευω που δεν ξερω να αναπτυξω σωστα

Ο Νικηφορος ειναι ο καταλληλος να μας πει μια σωστη αποψη καθως εχει τις γνωσεις και την εμπειρια

Εγω πιθανον να λεω μαλακιες τωρα, δεν εχω παρα μονο εγκυκλοπαιδικες γνωσεις απο τετοια οπλα

Απλα λεω αυτο που βλεπω με τα δικα μου ματια
 
Οσοι τα περνουν αυτα συνηθως δεν τα κυνηγανε καθολου
Το οπλο αυτο δειχνει οτι εχει δει αρκετη χρηση στο παρελθον

Η πεταλουδα ειναι στην μεση, οι επαφες ξυλου βασης στο υψος τησνπεταλουδας εχουν εμποτιστει με λαδι και δειχνουν να εχουν εστω και ελαχιστο τζογο. ΣΤα οπλα αυτα με ελαχιστη χρηση οι επαφες αυτες ειναι οι πιο τελειες και αψεγασιαστες

Η χρηστικοτητα του σε πραγματικο κυνηγι θεωρω οτι ειναι περιορισμενη με βαση το κοστος του
Σαν επενδυση για καποιο συλλεκτη ειναι εντελως αλλο θεμα γιατι εκει ακομη και σαν εκθετικο οπλο αξιζει πολλα.Για τιυς συλλεκτες αυτο μπορει να ειναι κατι που θα εμπλουτισει τηννσυλλογη τους μεχρι και να την απογειωσει, αναλογα πως ειναι φτιαγμενη

Εκει μπαινουν εντελως αλλοι παραγοντες πιστευω που δεν ξερω να αναπτυξω σωστα

Ο Νικηφορος ειναι ο καταλληλος να μας πει μια σωστη αποψη καθως εχει τις γνωσεις και την εμπειρια

Εγω πιθανον να λεω μαλακιες τωρα, δεν εχω παρα μονο εγκυκλοπαιδικες γνωσεις απο τετοια οπλα

Απλα λεω αυτο που βλεπω με τα δικα μου ματια
Ο Χατζιώτης από ότι λένε όσοι έχουν κάνει αγοραπωλησίες είναι εγγύηση σε ότι λέει, εάν πουλάει τσιμπημένα είναι άλλο θέμα
Για κάποιον που έχει την οικονομική επιφάνεια να το αγοράσει και να το υποστηρίξει σε φυσίγγια είναι όνειρο για κυνήγι φέρμας
Ειδικά εάν είναι και λίγο μεγάλης ηλικίας και δεν βαστάνε τα χέρια είναι ότι πρέπει με τέτοιο βάρος
 
Ο Χατζιώτης από ότι λένε όσοι έχουν κάνει αγοραπωλησίες είναι εγγύηση σε ότι λέει, εάν πουλάει τσιμπημένα είναι άλλο θέμα
Για κάποιον που έχει την οικονομική επιφάνεια να το αγοράσει και να το υποστηρίξει σε φυσίγγια είναι όνειρο για κυνήγι φέρμας
Ειδικά εάν είναι και λίγο μεγάλης ηλικίας και δεν βαστάνε τα χέρια είναι ότι πρέπει με τέτοιο βάρος
Ειναι εγγυηηση και κατ εμενα ο ανθρωπος
Το λεει ξεκαθαρα στην αναλυση του οπλου
Πουθενα δεν ειπα για τον χαρτσιωτη κατι
Απλα ειπα οτι σαν οπλο απο χρηστικης πλευρας δεν κανει για εμας (στην πλειοψηφια) γιατι εαν δωσει ενας απλος κυνηγος τοσα λεφτα για να το κυνηγαει σαν κυριο του οπλο απλα θα το κακομεταχειριστει με τα σημερινα φυσιγγια πιεσεις και γραμαρια

Ειναι ενα διαμαντι αλλης εποχης

Και μπορει για εμας να ειναι πολλα τα 15000
Αλλα δεν το δινει ακριβα αν σκεφτεις οτι καινουργιο ενα τετοιο εχει τουλαχιστον τετραπλασια τιμη και ειναι επετειακο
Απλα απευθυνεται σε συγκεκριμενο αγοραστικο κοινο

Οπως δεν θα αγορασω εγω μια λαρμποκινη επετειακη παλια ακομη και αν την δινουν 20-30000 ετσι δεν θα αγορασω και αυτο

Τι να την κανω;;;
 
Last edited:
Μόνον στα 15 χιλιάρικα!!!!!! Σπεύσατε!!! :p:p:p

www.gunandknifeclassics.gr/holland-holland-centenary-2ιντσο/
Και τι φυσιγγια ριχνεις μ'αυτο?

...Αποκλειστικώς φυσεκάκια μικρά, 2ιντσα, 50mm...
Σπανιότατα & δυσεύρετα, μα μερικές εταιρείες (π.χ. Eley) βγάζουν και τέτοια για τους ''θεριακλήδες'' αυτών τών όπλων...!
Μία εναλλακτική αποτελεί, φυσικά, και η ιδιογόμωση...
 
Last edited:
Τώρα τι να σου πω εγώ, καλοκαιριάτικα, περνάμε από την παραλία να έρθουμε σπίτι να βρούμε την ησυχία μας, τρώμε το ωραίο φαγάκι μας και καθόμαστε να χαλαρώσουμε μια στάλα, και σκας με τα πλαγιά για να μας Τσιτώσεις. Σου εύχομαι να περνάς από παραλία γεμάτη ξέρεις με τι και να μην μπορείς να κοιτάξεις.
 
Οσοι τα περνουν αυτα συνηθως δεν τα κυνηγανε καθολου
Το οπλο αυτο δειχνει οτι εχει δει αρκετη χρηση στο παρελθον

Η πεταλουδα ειναι στην μεση, οι επαφες ξυλου βασης στο υψος τησνπεταλουδας εχουν εμποτιστει με λαδι και δειχνουν να εχουν εστω και ελαχιστο τζογο. ΣΤα οπλα αυτα με ελαχιστη χρηση οι επαφες αυτες ειναι οι πιο τελειες και αψεγασιαστες

Η χρηστικοτητα του σε πραγματικο κυνηγι θεωρω οτι ειναι περιορισμενη με βαση το κοστος του
Σαν επενδυση για καποιο συλλεκτη ειναι εντελως αλλο θεμα γιατι εκει ακομη και σαν εκθετικο οπλο αξιζει πολλα.Για τιυς συλλεκτες αυτο μπορει να ειναι κατι που θα εμπλουτισει τηννσυλλογη τους μεχρι και να την απογειωσει, αναλογα πως ειναι φτιαγμενη

Εκει μπαινουν εντελως αλλοι παραγοντες πιστευω που δεν ξερω να αναπτυξω σωστα

Ο Νικηφορος ειναι ο καταλληλος να μας πει μια σωστη αποψη καθως εχει τις γνωσεις και την εμπειρια

Εγω πιθανον να λεω μαλακιες τωρα, δεν εχω παρα μονο εγκυκλοπαιδικες γνωσεις απο τετοια οπλα

Απλα λεω αυτο που βλεπω με τα δικα μου ματια
Συγνώμη που αργώ να απαντήσω αλλά είχα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ.
Από πρώτης όψεως, το συγκεκριμένο τουφέκι είναι εξαιρετικότατο και χρηστικότατο! Μακάρι να μπορούσαμε να το αποκτήσουμε, αυτό το τουφέκι με απλά λόγια μπορεί να αντικαταστήσει όλα τα μικρά διαμετρήματα, το μείον του, η εύρεση φυσιγγίων αλλά αν ιδιογομώνεις δεν υπάρχει πρόβλημα.
Σαν όπλο συλλογής σίγουρα είναι κάτι ποθητό τόσο από την μάρκα του όσο και από την κατασκευή του γενικά. Βέβαια η λέξη συλλογή έχει πολλές εικόνες, η λέξη επένδυση, ο χρυσός είναι ασφαλέστερος!
 
Back
Top