Πράσινη λαίλαπα-Ανεμογεννήτριες-Φωτοβολταϊκά-Υδροηλεκτρικά

Αυτο με τα φωτοβολταικα μεσα σε γονιμα χωραφια ειναι κατα τη γνωμη μου μεγιστο εγκλημα.
Ποιος εχει δικαιωμα να καταστρεφει τεμαχια που ειναι για το πρωτιστο ( μαζι με το νερο ) αγαθο για τους πολιτες μιας χωρας , την τροφη ?
Καταστρεφονται χιλιαδες γονιμα στρεμματα, ποιος εχει δικαιωμα να το κανει αυτο ??
 
Τη Δεσφίνα την κατέστρεψαν.
Κρατούσε κάποια κοπάδια πέρδικες,ο τόπος και κάναμε δύο τρία κυνήγια,τον χρόνο.
Πιά,δεν μου πάει η ψυχή,ν'ανέβω.
Ξηλωσαν και την πινακίδα πάνω από τον δρόμο που καλωσόριζε τους οδηγούς στην Φωκίδα γιατί δεν χωρούσαν τα φορτηγά από κάτω.
Την έχουν πετάξει στην άκρη του δρόμου.
Έχουν φτιάξει και πλατώματα για την στάθμευση των φορτηγών.
Όλα γίνονται σε χρόνο dt.
Για να κλείσουν καμμιά λακούβα στους δρόμους που έχουμε κατασπασει τα αυτοκίνητα δεν έχουν χρήματα, για να ανοίγουν τεράστιους δρόμους ως τις κορφές των βουνών, έχουν.
 
Ξηλωσαν και την πινακίδα πάνω από τον δρόμο που καλωσόριζε τους οδηγούς στην Φωκίδα γιατί δεν χωρούσαν τα φορτηγά από κάτω.
Την έχουν πετάξει στην άκρη του δρόμου.
Έχουν φτιάξει και πλατώματα για την στάθμευση των φορτηγών.
Όλα γίνονται σε χρόνο dt.
Για να κλείσουν καμμιά λακούβα στους δρόμους που έχουμε κατασπασει τα αυτοκίνητα δεν έχουν χρήματα, για να ανοίγουν τεράστιους δρόμους ως τις κορφές των βουνών, έχουν.
εμεις καλα τα λεμε αλα πιως μας ακουη;;; στου κουφου την πορτα ωσο θελης βρωνταααα ;)
 
εμεις καλα τα λεμε αλα πιως μας ακουη;;; στου κουφου την πορτα ωσο θελης βρωνταααα ;)
Δεν διαφωνω...οι περισσοτεροι πολιτες δεν ασχολουνται με αυτα που λεμε εμεις.
Αν ομως τους κοβοταν μια εβδομαδα το ιντερνετ θα εβγαιναν με τα στιλετα στους δρομους.
 
Κι όμως,αν δεν υπήρχαν αντιδράσεις,(πλήν της επίσημης ΚΣΕ)δεν θα είχε μείνει τίποτα.
Να στέλνετε επιστολές,στους κατά τόπους βουλευτές,δημάρχους και άλλους αξιωματούχους.
Χέστες είναι.
 
Κι όμως,αν δεν υπήρχαν αντιδράσεις,(πλήν της επίσημης ΚΣΕ)δεν θα είχε μείνει τίποτα.
Να στέλνετε επιστολές,στους κατά τόπους βουλευτές,δημάρχους και άλλους αξιωματούχους.
Χέστες είναι.
ουτε καν θα της διαβασουνε φιλεμου,,τσαμπα κωπος:( χεστες εμης ειμαστε και οχι αυτηηη.big smile.
 
Με εργολάβο που τοποθετούσε φωτοβολταϊκά, σε συζήτηση πριν 14 περίπου χρόνια, με είπε ότι το ασφαλές όριο για να ζήσει άνθρωπος δίπλα σε ανεμογεννήτριες είναι τα 4+ χιλιόμετρα.
Ο λόγος η χαμηλή συνεχή συχνότητα αλλά και οι δονήσεις.
Γι'αυτό δεν επιτρέπουν μικρές ανεμογεννήτριες πάνω σε ταράτσες σπιτιών.
Τα γνωρίζουν όλα αλλά μπροστά στο χρήμα δεν υπολογίζουν απώλειες ζωών.
 
Με εργολάβο που τοποθετούσε φωτοβολταϊκά, σε συζήτηση πριν 14 περίπου χρόνια, με είπε ότι το ασφαλές όριο για να ζήσει άνθρωπος δίπλα σε ανεμογεννήτριες είναι τα 4+ χιλιόμετρα.
Ο λόγος η χαμηλή συνεχή συχνότητα αλλά και οι δονήσεις.
Γι'αυτό δεν επιτρέπουν μικρές ανεμογεννήτριες πάνω σε ταράτσες σπιτιών.
Τα γνωρίζουν όλα αλλά μπροστά στο χρήμα δεν υπολογίζουν απώλειες ζωών.
Νομίζω είναι λιγότερο από 4 , τώρα δεν ξέρω άμα μετράνε, πάντως έχει αποδειχθεί, προβλήματα με ύπνο, ημικρανίες,ηλιγγους και άλλα με της ανεμογεννήτριες άμα είναι κοντά σε χωριά.
 
Νομίζω είναι λιγότερο από 4 , τώρα δεν ξέρω άμα μετράνε, πάντως έχει αποδειχθεί, προβλήματα με ύπνο, ημικρανίες,ηλιγγους και άλλα με της ανεμογεννήτριες άμα είναι κοντά σε χωριά.
Και εμένα υπερβολική μου φάνηκε η απόσταση και του έδωσα παράδειγμα την απόσταση δύο χωριών.
Επειδή είδε μελέτες και γνώριζε, πολύ ψαγμένο άτομο, ήταν ακλόνητος στην απόσταση.
 
Back
Top