Πράσινη λαίλαπα-Ανεμογεννήτριες-Φωτοβολταϊκά-Υδροηλεκτρικά

Παναγιωτη
Η γη που τα βαζουν ολα αυτα ειναι κρατικη;
Την αγοραζουν;
Την νοικιαζουν μακροχρονια;
Πως το κανουν;
Ούτε τους νιαζει καταπατούν ότι βουνό βρουν με της ευλογίες του κουλι εδώ βάζουν σε περιοχές νατουρα... δεν υπάρχουν νόμοι σε αυτήν την χώρα ζούμε σε απέραντο μπουρδέλο
 
Παναγιωτη
Η γη που τα βαζουν ολα αυτα ειναι κρατικη;
Την αγοραζουν;
Την νοικιαζουν μακροχρονια;
Πως το κανουν;
Εκει που τοποθετουν ανεμογεννητριες ειναι δυσκολο να ειναι ιδιωτικες ιδιοκτησιες με συμβολαια.
Να ειναι και καποιες καταπατημενες η με χρυσοβουλα, ισως.
Παντως για να μπουν μια σειρα ανεμογεννητριες ανοιγονται τεραστιοι δρομοι που φτανουν ως την κορυφη.
Το βουνο παυει να ειναι βουνο πλεον και ειναι βιομηχανικη περιοχη.
 
Τα ξαναβάζω.

Αυτό έγκλημα μόνο ο λαός μπορεί να το σταματήσει αν δεν πάρει τους γκασμαδες και να αρχίσει να περνει κεφάλια θα τον γα@@@@@ χωρίς σάλιο ...( Δεν είμαι ουτε ακροδεξιός ούτε φασηστας ούτε κουμουνιστής) Μόνο άνθρωπος είμαι που έχει ζήσει την μισή του ζωή μέσα στην φύση και πονάει η ψυχή μου με αυτά που βλέπουμε
 
Αυτό έγκλημα μόνο ο λαός μπορεί να το σταματήσει αν δεν πάρει τους γκασμαδες και να αρχίσει να περνει κεφάλια θα τον γα@@@@@ χωρίς σάλιο ...( Δεν είμαι ουτε ακροδεξιός ούτε φασηστας ούτε κουμουνιστής) Μόνο άνθρωπος είμαι που έχει ζήσει την μισή του ζωή μέσα στην φύση και πονάει η ψυχή μου με αυτά που βλέπουμε
Έτσι ακριβώς είναι,φίλε μου.
Αλλά δεν τρέφω,αυταπάτες...
 
Αλήθεια ξέρει κανείς να μας πει πόσα αιολικά πάρκα έχει η Κρήτη?
Κάποιος μου είπε ότι στο Ρέθυμνο και στα Χανιά υπάρχουν συνολικά 6 ανεμογεννήτριες, αληθεύει ?
 
Αλήθεια ξέρει κανείς να μας πει πόσα αιολικά πάρκα έχει η Κρήτη?
Κάποιος μου είπε ότι στο Ρέθυμνο και στα Χανιά υπάρχουν συνολικά 6 ανεμογεννήτριες, αληθεύει ?
Δεν γνωρίζω,πόσα έχει.
Γνωρίζω ότι είναι στα σκαριά, πολλά.
Και υπεράκτια.
 
Ε
Δεν γνωρίζω,πόσα έχει.
Γνωρίζω ότι είναι στα σκαριά, πολλά.
Και υπεράκτια.
Εχει πολλά στο νότο.
Μάλιστα είχαν ετοιμάσει συναυλία 'μασαζ' με τον Ξαρχάκο και χορηγό την τέρνα.
Υπήρξαν διαμαρτυρίες και έκανε πίσω ο Ξαρχάκος και αναβλήθηκε η συναυλία.
 
Κι αν τα λένε οι επιστήμονας κι άν ο κόσμος ζει μια οδυνηρή πραγματικότητα με τη χρέωση του ρεύματος , η καραμέλα είναι η ίδια.
Το θέμα είναι πώς μοιράζεται το μερίδιο ευθύνης και τι ποσοστό αντιστοιχεί σε μας τους ίδιους που φωνάζουμε, γκρινιάζουμε και στο τέλος γυρνάμε πλευρό.

https://www.bankingnews.gr/energeia...tos-kai-prokaloyn-parti-diafthoras-sta-kamena
 
Σε ένα βίντεο που βγήκε σχετικά πρόσφατα είναι ένας Γάλλος που έχει απηυδήσει για την δασκάλα του γιου του που τους μαθαίνει ότι πρέπει να σταματήσει να γιορτάζεται η γιορτή της μητέρας κλπ. Άσχετο με το θέμα εδώ αλλά αυτό που είναι απόλυτα σχετικά και θέλω να θίξω είναι η φράση που λέει τελευταία "Πού είναι οι άντρες;".

Σκεφτείτε το σε κάθε πτυχή της καθημερινότητας μας και θα δείτε πόσ κεφτέδες έχουμε γίνει. Δεν θέλω να θίξω κανέναν εδώ μέσα και είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν εξαιρέσεις.
 
Back
Top