Πυρκαγιές

Ποιοι πρεπει να πανε φυλακη που με τις επιλογες τους καταστρεφουν την χωρα και τους Ελληνες πολιτες?



View attachment 89528
Είναι ο Βασιλάκης,στο νησί σας.
Να πάτε,να του σφίξετε,το χέρι...
 
Ένα γεράκι κάθισε στα σύρματα της ΔΕΗ πήρε φωτιά,έπεσε στις καλαμιές και έγινε ότι έγινε.
Αυτό είναι το πόρισμα των εμπειρογνωμόνων
Μπορεί να συμβεί δεν λέω αλλά λένε συνέχεια π@π@ριες.
Πώς γίνονται και συμβαίνουν όλα αυτά όταν έχει άνεμο είναι απορίας άξιο....
Ότι μαλ@κια τους έρθει στο κεφάλι μας σερβίρουν.....
 
Μπορεί να συμβεί δεν λέω αλλά λένε συνέχεια π@π@ριες.
Πώς γίνονται και συμβαίνουν όλα αυτά όταν έχει άνεμο είναι απορίας άξιο....
Ότι μαλ@κια τους έρθει στο κεφάλι μας σερβίρουν.....
Φυσηξε ο άνεμος, προσπάθησε το γεράκι να ισορροπήσει , βρήκαν τα φτερά του στο άπο πάνω καλώδιο και έγινε η ζημιά....
Τα γεράκια και οι μελισσοκόμοι έχουν κάψει τη μισή Ελλάδα .
 
Φυσηξε ο άνεμος, προσπάθησε το γεράκι να ισορροπήσει , βρήκαν τα φτερά του στο άπο πάνω καλώδιο και έγινε η ζημιά....
Τα γεράκια και οι μελισσοκόμοι έχουν κάψει τη μισή Ελλάδα .
Α ναι φυσικά.Μα τι στόκος ειμαι
 
Μάγκες αυτό με το γεράκι έγινε πέρυσι ή πρόπερσι μπροστά στα μάτια μου με μια κουρούνα. Είχα πάει για κυνήγι σε μέρος που είχε ένα εργοστάσια στο δρόμο σε αποσταση 2χλμ. Λοιπόν πάει η κουρούνα να κάτσει πάνω στο καλώδιο και βρίσκει και στα δυο με αποτέλεσμα να την χτυπήσει το ρεύμα. Λαμπαδιασε!! Το χωράφι πήρε φωτιά και ευτυχώς την έσβησαν γρήγορα γιατί το εργοστάσιο έχει δικό του πυροσβεστικό όχημα. Δεν ξέρω πόσο κοινό είναι να γίνει αλλά γίνεται.
 
Ένα γεράκι κάθισε στα σύρματα της ΔΕΗ πήρε φωτιά,έπεσε στις καλαμιές και έγινε ότι έγινε.
Αυτό είναι το πόρισμα των εμπειρογνωμόνων

Μάγκες αυτό με το γεράκι έγινε πέρυσι ή πρόπερσι μπροστά στα μάτια μου με μια κουρούνα. Είχα πάει για κυνήγι σε μέρος που είχε ένα εργοστάσια στο δρόμο σε αποσταση 2χλμ. Λοιπόν πάει η κουρούνα να κάτσει πάνω στο καλώδιο και βρίσκει και στα δυο με αποτέλεσμα να την χτυπήσει το ρεύμα. Λαμπαδιασε!! Το χωράφι πήρε φωτιά και ευτυχώς την έσβησαν γρήγορα γιατί το εργοστάσιο έχει δικό του πυροσβεστικό όχημα. Δεν ξέρω πόσο κοινό είναι να γίνει αλλά γίνεται.
Βασιλη μαζι γραφαμε και δεν ειχα δει αυτο που εγραψες παρα μονο οταν ειχα ποσταρει την δικη μου απαντηση

Για να μην
Υπαρχει καμια παρερμηνευση δεν ηθελα να πω οτι αμφισβητω αυτο που ειπες για το οτι ενα πουλι μπορει να προκαλεσει πυρκαγια

Γενικα μιλουσα
 
Ένα γεράκι κάθισε στα σύρματα της ΔΕΗ πήρε φωτιά,έπεσε στις καλαμιές και έγινε ότι έγινε.
Αυτό είναι το πόρισμα των εμπειρογνωμόνων
Πανο όντως ξεκίνησε από τις καλαμιές αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως οι καφτρες πέρασαν το ποτάμι 150 με 200 μέτρα αν ξέρεις το μερος
 
Πανο όντως ξεκίνησε από τις καλαμιές αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως οι καφτρες πέρασαν το ποτάμι 150 με 200 μέτρα αν ξέρεις το μερος
Ξερω. Δεν αντιλεγω οτι μπορει να ξεκινησε η φωτια απο πουλι.
Γενικα μιλωντας ομως , σιγουρα η Ελλαδα δεν καηκε απο τα πουλια.
 
Back
Top