Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
https://www.zoosos.gr/epitrepetai-k...apantaei-dikigoros-tis-p-f-p-o/#axzz7Iz3rgTI5


Προφανως τελικα ,οποτε γουσταρουν εκδιδουν μια απαγορευση
Όπως αναγράφει και στο άρθρο το κυνήγι καλός απαγορεύεται όταν χιονίζει διότι το θήραμα είναι πολύ πιο ευάλωτο ακόμη και τα πτηνά. Ο κυνηγός πρέπει να είναι πάνω από όλα και φιλόζωος.
 
2.000 ευρώ αποζημίωση για όσους εγκλωβίστηκαν στην Αττική οδό.
1.000 ευρώ αποζημίωση σε όσους εγκλωβίστηκαν στο τρένο, καταβάλλει η ΤΡΑΙΝΟΣΕ.
Στο τέλος θα αρχίσουμε να νιώθουμε μαλάκες που δεν είμαστε εμείς αυτοί που αποκλείστηκαν για να πάρουμε τις αποζημιώσεις.
Τι ωραία που δουλεύει το σύστημα και όλα ξεχνιούνται!
Ετσι ακριβως!

Ο κρατικος μηχανισμος ,γνωριζει οτι απευθυνεται ,σε τεμπεληδες και φοβισμενους ξεβρακωτους!

Υ.Σ
Κι οποιος παρεξηγηθει, στα @rX& μου :)
 
Όπως αναγράφει και στο άρθρο το κυνήγι καλός απαγορεύεται όταν χιονίζει διότι το θήραμα είναι πολύ πιο ευάλωτο ακόμη και τα πτηνά. Ο κυνηγός πρέπει να είναι πάνω από όλα και φιλόζωος.
Το θηραμα ειναι ευαλωτο , γιατι κρατας οπλο φιλε μου ;)
 
Όπως αναγράφει και στο άρθρο το κυνήγι καλός απαγορεύεται όταν χιονίζει διότι το θήραμα είναι πολύ πιο ευάλωτο ακόμη και τα πτηνά. Ο κυνηγός πρέπει να είναι πάνω από όλα και φιλόζωος.
Σε αυτό το άρθρο για το κυνήγι και γενικότερα στον ελληνικό κυνηγητικό τύπο συστήνω ανεπιφύλακτα το βιβλίο που συστήνει και ο κύριος Πλεύρης.
 
Δεν ξέρω αν στέκει αυτό το κυβερνητικό αφήγημα και αν μπορεί να αφαιρέσει το δικαίωμα του παθόντα να προσφύγει στη δικαιοσύνη και να απαιτήσει την αποζημίωσή του, για να δούμε....
Ολο αυτο το αφηγημα απο την μια του υπερπροστατευτισμου του πολιτη,κι απο την αλλη της αμυνας του κρατους απεναντι στις απαιτησεις του , θα εχει δυστυχως ως αποτελεσμα ,τον περαιτερω περιορισμο κινησεων και ελευθεριων .
Η ατομικη ευθυνη καταρρεει και οι ανθρωποι γινονται ανηλικα καθοδηγουμενα παιδια
 
Εγώ αν το ήξερα θα έκανα βόλτες με το αυτοκίνητο στην Αττική οδο. Με 2000 θα αγόραζα καινούρια Benelli ή Browning 725.
Τώρα το έμαθες ... Θα δεις τι θα γίνει προσεχώς.
Τρέξε να προλάβεις.

Η ταυτοποίηση πως θα γίνει απορώ ... αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
Πάω στοίχημα με μια υπεύθυνη δήλωση.
Ίσως να την πάρεις την Benelli τελικά αχαχαχ
 
Το θηραμα ειναι ευαλωτο , γιατι κρατας οπλο φιλε μου ;)
Ναι αλλα με τον χιονιά ειναι περισσότερο ευάλωτο. Και είναι ύπουλο να εκμεταλεύεται ο κυνηγός ένα ακόμη πλεονέκτημα από τα πολλά που έχει για να το καταβάλει. Οπότε καλώς απαγορεύεται στο χιόνι.
 
Ναι αλλα με τον χιονιά ειναι περισσότερο ευάλωτο. Και είναι ύπουλο να εκμεταλεύεται ο κυνηγός ένα ακόμη πλεονέκτημα από τα πολλά που έχει για να το καταβάλει. Οπότε καλώς απαγορεύεται στο χιόνι.
Και γιατί το όριο στον περιορισμό να είναι στο χιόνι;
Να απαγορευτεί γενικότερα το κυνήγι. Είναι ύπουλο να εκμεταλλεύεται ο κυνηγός όλα τα πλεονεκτήματα της τεχνολογίας που ο ίδιος δημιούργησε.
 
Θα πάρει...
Φίλε ειλικρινά στο λέω ότι αν βρισκόμουν στη θέση τους θα πήγαινα δικαστικώς, μακάρι και με ομαδική αγωγή, αν μη τι άλλο για να μην παριστάνω το σκυλάκι που του πετάνε το ξεροκόματο, αλλά και για να διαπιστώσω ιδίοις όμμασι πόσο ανεξάρτητη είναι η έτερη εξουσία....
 
Φίλε ειλικρινά στο λέω ότι αν βρισκόμουν στη θέση τους θα πήγαινα δικαστικώς, μακάρι και με ομαδική αγωγή, αν μη τι άλλο για να μην παριστάνω το σκυλάκι που του πετάνε το ξεροκόματο, αλλά και για να διαπιστώσω ιδίοις όμμασι πόσο ανεξάρτητη είναι η έτερη εξουσία....
Αν πας δικαστικώς το Ελληνικό κράτος είναι σαν να τα ρίχνεις σε λεσβία το έχουμε ξαναπεί.
 
Ναι αλλα με τον χιονιά ειναι περισσότερο ευάλωτο. Και είναι ύπουλο να εκμεταλεύεται ο κυνηγός ένα ακόμη πλεονέκτημα από τα πολλά που έχει για να το καταβάλει. Οπότε καλώς απαγορεύεται στο χιόνι.
Αυτη ειναι η δικη σου οπτικη γωνια.
Η δικη μου απλα επισημαινει σε σενα , οτι οι ευαισθησιες των ανθρωπων θα εχουν ως αποτελεσμα τελικα την ΟΛΙΚΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ!

Υ.Σ
Και εν παση περιπτωσει, εμενα εδω που ζω χωρις να υπαρχει νιφαδα χιονιου πουθενα, ποιος με προστατευει απο την απαγορευση;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top