Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτό σου λέω αν του κόψει κάποια στιγμή και δεν τον ξαναστείλει .Όταν έχεις δημοκρατία και συνέχεια η πλειοψηφια του λαού επιλέγεις βλαμενους .Καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι ο δικός σου λαός που εφηύρε αυτό το πολίτευμα μάλλον χρειάζεται άλλο ή πρέπει να παραδεχτείς ότι είμαστε κράτος κατά πλειοψηφία βλαμενων .Ότι και να ισχύει άσχημο είναι .Και το πώς πραγματικά βλέπουν οι πολιτικοί της χώρας και η παρέα τους τον κόσμο φτάνει να θυμηθεί ο κάθε ένας τι είχε πει κάποια πλούσια έλα μωρέ με το λαουτζίκο θα ασχολούμαστε .
Ε' ρε Μαυρογιαλούροι!!!

7e1cbd80cd8e2152451aea91cf79c2a6.jpg
 
Ότι ποινη κ να επιβληθεί στον-στους δολοφονους, το θέμα είναι ότι αυτό το κακό δεν θα σταματήσει ποτε....
Πριν από τον Καμπανό ήταν ο Φιλόπουλος, και αργότερα θα είναι κάποιος άλλος...

Είδατε το υλικό που βρέθηκε στο συνδέσμου του ΠΑΟΚ, και το πιο πιθανο είναι οτι το ίδιο υλικό υπάρχει κ στους συνδέσμους κάθε ομάδας......

Ποιοι φανατιζουν τον κόσμο?
Ποιοι θέλουν κοντά τους άτομα αδίστακτα κ ικανά στο να αφαιρέσουν ζωές?

Μερίδιο ευθυνης σε αυτόν τον φανατισμό μπορεί να εχουν τόσο οι συνδέσμοι, όσο κ ο κάθε βαμμένος οπαδός που μπορεί να είναι κ "διάσημος"....

Όταν υπαρχουν τραγουδιστές που δεν θέλουν ουτε ποτήρι να σπάσει στην πιστα γιατί τα μαζευουν κ φευγουν, έτσι θα έπρεπε να κανουν κ οι ποδοσφαιριστες όλων των ομάδων, χωρίς να περιμενουν το διαιτητή να διακόψει τον αγώνα............

Το κακό αν θέλουν μπορουν να το χτυπήσουν από την ριζα του αλλά προφανως δεν θέλουν κ σημερα θρηνουμε την ζωή ενός παιδιου που τόλμησε να πει την ομάδα που αγαπουσε......

Το σημείωμα που βρέθηκε καρφιτσωμένο στο κασκόλ κ που άφησε φίλαθλος του ΠΑΟΚ τα λέει όλα....
"Δε γυρνάς πίσω. Δεν ξαναπατάω γήπεδο. Τους σιχάθηκα. Σιχαθείτε τους και αγαπήστε τις ιδέες σας όχι τα γούστα τους".
 
Πριν από τον Καμπανό ήταν ο Φιλόπουλος, και αργότερα θα είναι κάποιος άλλος...
Δυστυχώς πριν τον Καμπανό δεν ηταν ο Φιλοπουλος. Ηταν ο Νασος ενα παιδι απο την Κυπρο που τον κυνηγησαν και στην προσπαθεια του να ξεφύγει τον παρέσυρε αυτοκινητο και μετά ο Τοσκο ενας Βουλγαρος που τον πατησαν με αυτοκινητο στο μεγαρο μουσικης. Οι τελευταιοι ξερω οτι ειναι εξω, νομιζω και αυτοί που κυνήγησαν τον Νασο. Και για να λεμε την αλήθεια ο Φιλοπουλος πήγαινε σε ραντεβού θανατου οπλισμενος, οι 3 αλλοι πηγαν σαν το σκυλί στο αμπέλι, χωρίς αυτο να εχει ιδιαιτερη σημασία, την ιδια αξία είχαν όλοι τους.
 
Καλησπέρα σ' όλους τους φίλους του Η.L!:)

Την χρονιά που πέρασε είχαμε την επέτειο των 200 ετών από την Ελληνική Επανάσταση.

Φέτος έχουμε μια εξίσου σημαντική επέτειο.

Εκείνη των 100 ετών από την Μικρασιατική Εκστρατεία...

Ως αρχή...

Εκπομπάρα για τη Μικρασιατική Εκστρατεία - Μ.Μελετόπουλος και Γ.Φίλης​

27.150 προβολές • Έκανε πρεμιέρα στις 21 Ιαν 2022 • Ακούστε τη πολλές φορές. Εκπομπάρα για τη Μικρασιατική Εκστρατεία - Μ.Μελετόπουλος και Γ.Φίλης. Καλεσμένοι του Αντρέα Μαζαράκη και την εκπομπή " Ο Εξαρχείων ".

Ατυχώς δεν μπορώ να την ανεβάσω από το πλοίο, οποίος φίλος μπορεί ας το κάνει, έστω αντ' εμού και κατά παράκληση μου! Κατά την ταπεινή μου άποψη μόνον(που δεν είναι κατ' ανάγκη σωστή) λέει πάρα πολλές αλήθειες...

Υ.Γ:
χωρίς ίχνος εθνικισμού, είμαι σίγουρος ότι πάρα πολλοί αν όχι οι περισσότεροι όταν διαβάσετε το ... Μικρασιατική Εκστρατεία η σκέψη σας θα πάει στην Μικρασιατική Καταστροφή και είναι φυσιολογικό γιατί έτσι μας έμαθαν!!! Να βλέπουμε πάντα χαμηλά, ποτέ ίσια και αν μη τι άλλο ποτέ ψηλά...Όμως η Ιστορική Αλήθεια λέει για τους Έλληνες ότι ήταν ο μόνος στρατός στη Νεότερη Ιστορία παγκοσμίως, που έφτασε 40 μόλις χιλιόμετρα έξω από την Άγκυρα, ταλαιπωρημένος, διψασμένος, και κουρασμένος...είχε ήδη προδοθεί και επακολούθησε η θλιβερή συνέχεια. Ήταν ο Ελληνικός λαός, που ντυμένος στο χακί για 10 ολόκληρα χρόνια, πολεμούσε να κάμει την Ελλάδα που εμείς τώρα γνωρίζουμε...Και σιγουρά ο Λαός αυτός δεν γνώριζε από γεωπολιτικά συμφέροντα και παιχνίδια, και δεν πολεμούσε για αυτά...
 
Last edited:
Αυτό σου λέω αν του κόψει κάποια στιγμή και δεν τον ξαναστείλει .Όταν έχεις δημοκρατία και συνέχεια η πλειοψηφια του λαού επιλέγεις βλαμενους .Καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι ο δικός σου λαός που εφηύρε αυτό το πολίτευμα μάλλον χρειάζεται άλλο ή πρέπει να παραδεχτείς ότι είμαστε κράτος κατά πλειοψηφία βλαμενων .Ότι και να ισχύει άσχημο είναι .Και το πώς πραγματικά βλέπουν οι πολιτικοί της χώρας και η παρέα τους τον κόσμο φτάνει να θυμηθεί ο κάθε ένας τι είχε πει κάποια πλούσια έλα μωρέ με το λαουτζίκο θα ασχολούμαστε .
Αν του κόψει....Άμα ήταν έτσι Γιάννη θα υπήρχε ελπίδα και σίγουρα δεν είμαστε εμείς πιο έξυπνοι από τους άλλους! Από ιδιοτέλεια και στενό προσωπικό συμφέρον ψηφίζουν έτσι και όχι από ιδεολογία ή επειδή πιστεύουν στις ικανότητες του Α ή Β πολιτικού.....
 
Καλησπέρα σ' όλους τους φίλους του Η.L!:)

Την χρονιά που πέρασε είχαμε την επέτειο των 200 ετών από την Ελληνική Επανάσταση.

Φέτος έχουμε μια εξίσου σημαντική επέτειο.

Εκείνη των 100 ετών από την Μικρασιατική Εκστρατεία...

Ως αρχή...

Εκπομπάρα για τη Μικρασιατική Εκστρατεία - Μ.Μελετόπουλος και Γ.Φίλης​

27.150 προβολές • Έκανε πρεμιέρα στις 21 Ιαν 2022 • Ακούστε τη πολλές φορές. Εκπομπάρα για τη Μικρασιατική Εκστρατεία - Μ.Μελετόπουλος και Γ.Φίλης. Καλεσμένοι του Αντρέα Μαζαράκη και την εκπομπή " Ο Εξαρχείων ".

Ατυχώς δεν μπορώ να την ανεβάσω από το πλοίο, οποίος φίλος μπορεί ας το κάνει, έστω αντ' εμού και κατά παράκληση μου! Κατά την ταπεινή μου άποψη μόνον(που δεν είναι κατ' ανάγκη σωστή) λέει πάρα πολλές αλήθειες...

Υ.Γ:
χωρίς ίχνος εθνικισμού, είμαι σίγουρος ότι πάρα πολλοί αν όχι οι περισσότεροι όταν διαβάσετε το ... Μικρασιατική Εκστρατεία η σκέψη σας θα πάει στην Μικρασιατική Καταστροφή και είναι φυσιολογικό γιατί έτσι μας έμαθαν!!! Να βλέπουμε πάντα χαμηλά, ποτέ ίσια και αν μη τι άλλο ποτέ ψηλά...Όμως η Ιστορική Αλήθεια λέει για τους Έλληνες ότι ήταν ο μόνος στρατός στη Νεότερη Ιστορία παγκοσμίως, που έφτασε 40 μόλις χιλιόμετρα έξω από την Άγκυρα, ταλαιπωρημένος, διψασμένος, και κουρασμένος...είχε ήδη προδοθεί και επακολούθησε η θλιβερή συνέχεια. Ήταν ο Ελληνικός λαός, που ντυμένος στο χακί για 10 ολόκληρα χρόνια, πολεμούσε να κάμει την Ελλάδα που εμείς τώρα γνωρίζουμε...Και σιγουρά ο Λαός αυτός δεν γνώριζε από γεωπολιτικά συμφέροντα και παιχνίδια, και δεν πολεμούσε για αυτά...
 
Θα λούστηκε με παντεν και τον πείραξε
Πρόοδος...
Χαχαχαχα...Για γέλια αλλά και για κλάματα...
Τι έπρεπε να πει ο Καθηγητής δηλαδή?

Πολύ ωραίο , έλα αύριο με καλσόν και γόβες!.hair.

Υ.Γ: τα έχουν κάνει έτσι που στο τέλος δεν θα ξεχωρίζουμε τον αρσενικό από το θηλυκό...ε ρε' που πάμε...:(
 
Αν έρθουν εκλογές και του πει ο κόσμος με τη ψήφο του τραβά σπίτι σου αρκετά έφαγες σκατό τρόμπα θα σταμάτησει να λέει μαλακίες.
Και σπίτι του να πάει την έχει κάνει την μπάζα του εμάς να λυπάσαι.
 
Το θέμα είναι να μην τον αφήσεις να συνεχίσει ξέρεις με την έπαρση που παίρνουν όταν έχουν εξουσία νομίζουν ότι μια ζωή θα παιθανουν στη Βουλή όταν τους πετάς έξω τους πονάει όση μπάζα και να έχουν γιατί τους ξεβολευεις
 
Μη παρεξηγείτε το παιδί μάλλον έχει δει βιντεάκια του Ρουβά πριν παντρευτεί όταν ήταν με το Ψινάκη σε κάτι εμφανίσεις , που αυτό βέβαια ήταν αγέννητο τότε αλλά σου λέει αφού το νιώθω είμαι σταρ θα ασχολούνται όλοι με μαζί μου καθώς θα αναρωτιούνται το πνιγώ το κουνελακι ή όχι καθώς θα καμαρώνει όλη η οικογένεια για τον λεβέντη .Γιατί άλλο το τι κάνω στη προσωπική μου ζωή και άλλο του να γίνομαι θέατρο .Δε ξέρω μήπως πάει πάει κάνας συγγενείς στο καφενείο και ζητάει τα κεράσματα πίσω που είχε κάνει με τη γέννηση του ιού.Σορυ αν λοξοδρομησα στα γραφόμενα αλλά δε τα μπορώ τα καραγκιοζιλικια και αυτού του είδους την εξωστρέφεια.
 
Οι αρχές υποψιάζονται τα κουμάντα των θυρών και των οπαδών των ομάδων ξέρουν τι ρόλο παίζει ο κάθε σύνδεσμος και το κάθε πρόσωπο .Για να σταματήσει αυτό το έργο που δε θα σταματήσει θέλει ποινές και μεγάλα χρηματικά πρόστιμα στις ομάδες απευθείας άμα θα συμβεί αυτό σφυρατε μου .Είναι πολλά τα λεφτά και τα νταλαβερια παιδιά και δεν τα βάζει κανείς με τις ομάδες.Απλα θα υπάρξει κυνηγητό τώρα που είναι φρέσκο και εννοείται ότι θα έχουν ειδοποιηθεί και οι περισσότεροι γι'αυτό ώστε να καλυφθούν και μετά φτου και από την αρχή Ιδια παράσταση .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top