Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν πιστεύω πως θέλει να προκαταλάβει τίποτα, αλήθεια λέει.....
Σπύρο πιστεύεις οτι αν αυτο γίνει πραγματικότητα η όρεξη της Τουρκίας θα σταματήσει στα υποθαλάσσια κοιτάσματα η είμαι υπερβολικός η γραφικός...ποια είναι η γνώμη σου?

Πρέπει να αντιταχθούμε δηλαδή η να υποκύψουμε στον σχεδιασμό αυτό?

Τι μπορεί να ακολουθήσει και ποιοι οι πραγματικοί κίνδυνοι σε βάθος χρόνου η και άμεσα?

Υ.Γ...μην με παρεξηγήσεις ...δεν υπονοώ οτι συμφωνείς προς Θεού...την γνώμη σου θέλω και των υπολοίπων...
 
μα δεν το πει το μακελειό δεν πιστευω τιποτα
Φίλτατε montecarlo, δεν επικαλέστηκα ποτέ το μακελειό ως πηγή ,αλλά είναι η ίδια η πραγματικότητα που μας δείχνει προς τα που οδεύουν τα ελληνοτουρκικά, με τη δική μας υποχωρητικότητα και την αδυναμία μας να χαράξουμε ανεξάρτητη εξωτερική πολιτική. Δεν είναι μόνο οι πολιτικοί, αλλά ούτε και οι πολίτες διατεθιμένοι να βάλουν φρένο! Και κοίτα να δεις σύμπτωση και αυτό το είχε επισημάνει ο Ακάρ....
'
 
Κύρια θέματα,Αιγαίο-Αν. Μεσόγειος • 17/03/2022 - 13:09


«Βόμβα» Χ.Ακάρ: «Η Ελλάδα συμφώνησε σε συνεκμετάλλευση των κοιτασμάτων του Αιγαίου»



Προπαγάνδα της Τουρκίας ή δώσαμε το «πράσινο» φως;

View attachment 44574

Διαβάστε όλο το άρθρο....

https://warnews247.gr/vomva-ch-akar...ton-koitasmaton-ydrogonanthrakon-tou-aigaiou/
https://www.in.gr/2022/03/17/politi...-aigaiou-apo-tourkia-ellada-proteinei-o-akar/

Άλλο προτείνω και άλλο συμφωνώ.
Μάλλον ο συντάκτης του άρθρου στο warnews έχει συμφωνήσει ήδη ...
 
Όσο συνεχίζει ο λαός να ψηφίζει ντιλιβεραδες τόσο θα σου έρχεται έτοιμο φαγητό μαγειρεμένο από άλλους.Γιατι τους μάγειρες έχουν φροντίσει να τους απομονώσουν κολωντας τη ρετσίνια φασίστες ,ναζιστές,δικτακτορες κτλ .Τέτοιος ήταν και ο Μεταξάς αλλά αν δεν ήταν αυτός να πει όχι θα μιλούσαμε όλοι γερμανικά .Αλλά έχουν φροντίσει οι φίλοι μας οι Αμερικάνοι κάθε τι διαφορετικό από τη γραμμή να το αποφεύγεις και να σε κάνουν να μην το επιθυμείς πχ Παπαδόπουλος βάλανε Τσο δάχτυλο ώστε να χάσεις τη Κύπρο και ήταν τόσο βρώμικο που ο φάκελος έχει αρρχειοθετηθει με συμφωνία όλων να μην ξέρουμε τι έγινε και οι άμεσα εμπλεκόμενοι αντί να εκτελεστούν τους έβγαλαν όλους έξω με βουλεύματα εκτός από δύο που δεν αποδέχτηκαν ποτέ τις κατηγορίες
 
Σπύρο πιστεύεις οτι αν αυτο γίνει πραγματικότητα η όρεξη της Τουρκίας θα σταματήσει στα υποθαλάσσια κοιτάσματα η είμαι υπερβολικός η γραφικός...ποια είναι η γνώμη σου?

Πρέπει να αντιταχθούμε δηλαδή η να υποκύψουμε στον σχεδιασμό αυτό?

Τι μπορεί να ακολουθήσει και ποιοι οι πραγματικοί κίνδυνοι σε βάθος χρόνου η και άμεσα?

Υ.Γ...μην με παρεξηγήσεις ...δεν υπονοώ οτι συμφωνείς προς Θεού...την γνώμη σου θέλω και των υπολοίπων...
Καπετάνιε μου, Εκείνος πέθανε, ο Άλλος πέθανε και εγώ τώρα τελευταία....δεν αισθάνομαι καθόλου καλά! Το διόρθωσαν τώρα στις ειδήσεις στην ΕΡΤ, δε ζητήθηκε λέει συνεκμετάλλευση στο Αιγαίο αλλά κοινή χρήση, που είναι κάτι τελείως διαφορετικό! ΩΧ!
 
Last edited:
Όσο συνεχίζει ο λαός να ψηφίζει ντιλιβεραδες
Γιάννη θα συμφωνήσω τελικά με τον φίλο μου τον Γιάννη @Μονήρης ότι δεν υπάρχει σωτηρία για αυτή την χώρα.
Εδώ φάγαμε οι ίδιοι τον Βενιζέλο παλιά (Βενιζέλος, Γούναρης, Αντάντ κτλ) τι άλλο να πει κανείς ;;;;
Μετά φάγαμε τον Δραγούμη και ο Γούναρης καταδικάστηκε για εσχάτη προδοσία.
Δεν υποστιρίζω Δραγούμη, Γούναρη ή Βενιζέλο απλά επισημαίνω τον ΕΘΝΙΚΟ ΔΙΧΑΣΜΟ την μιζέρια και την έλλειψη βαθέως κράτους και οράματος.

Σε μια χώρα που οι ηλιθίοι ήταν πάντα πλειοψηφία μην περιμένεις κυβέρνηση φωστήρων παρά μόνο από κωλοφαρδία.

ps
Πιάνω ιστορία γιατί αν μιλήσουμε για τα τελευταία 40 χρόνια θα πέσουν απανωτές αναφορές στο πόστ μου.
 
Φίλτατε montecarlo, δεν επικαλέστηκα ποτέ το μακελειό ως πηγή ,αλλά είναι η ίδια η πραγματικότητα που μας δείχνει προς τα που οδεύουν τα ελληνοτουρκικά, με τη δική μας υποχωρητικότητα και την αδυναμία μας να χαράξουμε ανεξάρτητη εξωτερική πολιτική. Δεν είναι μόνο οι πολιτικοί, αλλά ούτε και οι πολίτες διατεθιμένοι να βάλουν φρένο! Και κοίτα να δεις σύμπτωση και αυτό το είχε επισημάνει ο Ακάρ....
'
Πεστα ρε ανθρωπε μου....
Θα παρακαλαμε για συνεκμεταλλευση της ιδιοκτησιας μας!!
 
Συζητούσα Βασίλη με έναν ξάδελφο που κυνηγάμε και μαζί ο οποίος είναι και διευθυντής πωλήσεων σε μια εταιρία αυτοκινήτων εδώ και χρόνια .Αυτονόητα πράγματα για να έρθει μια εταιρία εδώ να επενδύσει να δώσει θέσεις εργασίας και δεν γίνονται τα απλά που τα καταλαβαίνει ο κάθε ένας όχι αυτός που τα έχει σπουδάσει,άρα φίλε κάτι λακό έχει η φάβα με δύο τινά να συμβαίνουν ή όντως είμαστε μια χώρα ηλίθιων εγωιστων κακόβουλων ζηλοφθονων ανθρώπων ή οι πολιτικοί που κάνουν κουμάντο και βγαίνουν μπροστά πάντα εκτελουν διατεταγμένη υπηρεσία διαχείρισης και ελέγχου σε όλα τα επίπεδα του λαού..Το κακό νομίζω είναι ότι ισχύουν και τα δύο γι'αυτό δεν μας σώζει τίποτα .
 
Αυτά που γράφουμε τώρα και δεν μπορούμε να αποδεχτούμε και εκνευριζομαστε π.χ συνδιαχειριση της ιδιοκτησίας μας είναι παρεμφερή με πολλά και διάφορα που κάναμε το ίδιο πριν χρόνια και τελικά έγιναν και δεν άνοιξε ρουθούνι ,και αυτοί που τα έκαναν συνεχίζουμε να τους δινουμε βήμα στη Βουλή ,βαρατε με και ας κλαίω το έλεγε ο συνχωρεμενος πατέρας μου.
 
Φίλτατε montecarlo, δεν επικαλέστηκα ποτέ το μακελειό ως πηγή ,αλλά είναι η ίδια η πραγματικότητα που μας δείχνει προς τα που οδεύουν τα ελληνοτουρκικά, με τη δική μας υποχωρητικότητα και την αδυναμία μας να χαράξουμε ανεξάρτητη εξωτερική πολιτική. Δεν είναι μόνο οι πολιτικοί, αλλά ούτε και οι πολίτες διατεθιμένοι να βάλουν φρένο! Και κοίτα να δεις σύμπτωση και αυτό το είχε επισημάνει ο Ακάρ....
'
διαβαζοντας το αρθρο καταλαβα οτι τίτλος ειναι παραπλανητικός για επιπλέον κλικ. Επίσης ψάχνοντας στο site δεν ειδα καμια υπογραφή κανενα επωνυμο καμια διεύθυνση κανένα τηλεφωνο. Τι σκατα να εμπιστευτώ από το εν λόγω site? μιλάω για όλα τα αρθρα του.
Μάλλον ειδαν οτι καποιοι πηραν λεφτα σε εποχες πανδημίας, και σου λεει στησε μια μαλακια μήπως παρουμε και εμεις αφού εχουμε τοσες χιλιαδες κλικ σε μελοντικο χρονο, για διαφορους λόγους.
στην αξιοπιστία ενα μεγαλο ΜΕΔΕΝ!!! ο Χίος είναι πιο αξιοπιστος από αυτο.
 
Δεν εχει λίγη ώρα που συζητούσα με την κόρη μου που έχει συμμαθήτριά στο σχολείο που το γνωρίζω το κορίτσι από Ουκρανία με συγγενής και Ρωσία και Ουκρανία και μου λέει μπαμπά έχουν επικοινωνία με τους συγγενείς τους συχνά και μου λέει τα μισά που λένε εδώ στη τηλεόραση είναι ψέματα και η κουβέντα άρχισε της λέω άνοιξε λίγο την τηλεόραση να ρίξω μια ματιά τι γίνεται και μου λέει αφού δεν λένε αλήθεια τι να δεις και από ερώτηση σε ερώτηση φτάσαμε στο παραπάνω που σας περιγραψα μιλάμε για παιδιά γυμνασίου.
 
View attachment 44708

Ειναι σαν αυτο που κανουν και αρκετοι εδω....καταπατω και μετα νομιμοποιω με χρησικτησια....
Παναγιώτη το έχω ξαναπεί, προσωπική γνώμη...

Η Τουρκία δεν έχει αποδεχθεί και δεν θα αποδεχθεί ποτέ και υπό οποιαδήποτε Κυβέρνηση οτι η Ελλάδα απέκτησε την ανεξαρτησία της...

Συνεκμετάλλευση στο Αιγαίο σε οποιαδήποτε μορφή θα αποδειχθεί καταστροφική για την Εθνική Κυριαρχία γιατί με απλά λόγια θα τους ανοίξει την όρεξη, και θα εξελιχθεί "Νέα Κερκόπορτα" Άλωσης...

Είμαι βέβαιος!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top