Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το χειρότερο απ' όλα, είναι ότι συνηθίσαμε και τα δεχόμαστε όλα αδιαμαρτύρητα. Το νορμάλ θα ήταν να έχουμε κατέβει, τουλάχιστον 1 φορά στους δρόμους δυναμικά. Να περάσει το μήνυμα, ότι δεν κοιμόμαστε και αν δεν αλλάξει η κατάσταση, θα τους πάρει και θα τους σηκώσει. Αλλά ......
 
Είναι κοινωνικό έγκλημα. Απίστευτο και απαράδεκτο.
Στην Ιαπωνία, αν ο υπουργός δεν μπορούσε να το αποφύγει, θα έκανε χαρακίρι. Στο Ελλάντα ξενυχτάν στα τσιπουράδικα.
Ποιος να κάνει χαρακίρι εδώ❓κάνα κουκο μόνο μπορεί‼️
 
Μη το ψάχνεις παραπάνω. Εμένα, σε κλειστό σπίτι, Χρέωση κατανάλωσης ΔΕΗ 3,08€, Τελικός λογαριασμός 288,30!!!!
Έτσι και σε εμένα πριν 3 μήνες μου βγήκε ένας μήνας 7 ευρώ το ρεύμα και σύνολο 220 λογω ρητρας αναπροσαρμογης. Έκανα νεο συμβολαιο χωρις ρήτρα και μου βγήκε 85 ο μηνας. Το χειροτερο δεν ειναι οτι εχει αυξηθει το ρευμα, το χειροτερο ειναι οτι καποιοι αισχροκερδούν, το κρατος δεν κανει κατι και μαλιστα ενω μπορει να βοηθησει με αλλους τροπους (βλεπε λιγνιτη) προτιμα να εμμενει στις επιλογες και να δινει επιδοματα που στο τελος ΟΛΟΙ ζημιωνονται εκτος απο τις εταιρειες παροχης ενεργειας. Πώς στον πούτσο κάναμε έτσι την χώρα μας;
 
Μη το ψάχνεις παραπάνω. Εμένα, σε κλειστό σπίτι, Χρέωση κατανάλωσης ΔΕΗ 3,08€, Τελικός λογαριασμός 288,30!!!!
Τι να ψάξω...
Με παίρνουν τηλ πελάτες και μου λένε έλα να δεις την εγκατάσταση γιατί, η έχω διαρροή η μου κλέβουν ρεύμα.

Σας κλέβουν, τους λεω, αλλά σε γραφεία με κοστούμι και γραβάτα!
 
Θέλουνε από καμία 10αρια βουρδουλιες τα γαμιολια με καλή βοιδοπουτσα να βελαζουνε σα γίδια
Είναι κοινωνικό έγκλημα. Απίστευτο και απαράδεκτο.
Στην Ιαπωνία, αν ο υπουργός δεν μπορούσε να το αποφύγει, θα έκανε χαρακίρι. Στο Ελλάντα ξενυχτάν στα τσιπουράδικα.
Στην Ιαπωνία η τιμή τιμή€ δεν έχει εδώ έχουν όλα τιμή και εξαγοράζονται. Αυτοί οι κυβερνητικοί θέλουν με βοιδοπουτσα 3 φορές την μέρα ξύλο από μισή ώρα τη φορά με ένα ρεπό την εβδομάδα .
 
Θέλουνε από καμία 10αρια βουρδουλιες τα γαμιολια με καλή βοιδοπουτσα να βελαζουνε σα γίδια
Στην Ιαπωνία η τιμή τιμή€ δεν έχει εδώ έχουν όλα τιμή και εξαγοράζονται. Αυτοί οι κυβερνητικοί θέλουν με βοιδοπουτσα 3 φορές την μέρα ξύλο από μισή ώρα τη φορά με ένα ρεπό την εβδομάδα .
Ρεπο ;
Γιατι ρέπο;
Ο κοσμος στο ρεπο του αν εχει δουλευει και παλι για να τους πληρωσει
Αυτοι γιατι ρεπο
Ασταματητα και μονοκορτι!!!
Αερα να μην περνουν
 
Η χθεσινη τιμη της ΜWH στην Ελλαδα ειχε χρεωση 255€. Η ακριβοτερη στην Ευρωπη .
Ακολουθουσε η Ιταλια με 170 και οι υπολοιπες χωρες κατω απο τα 150.
Το κλέψιμο εχει ονομα και ταυτότητα. Διάλυση της ΔΕΗ
, απελευθέρωση αγοράς με όρους νταβαντζήδων για το συμφέρον του πολίτη τάχα , απολιγνητοποίηση κ.α.
Αυτα τα ολίγα !
 
Αλλοι ξεκοκαλιζαν τα λεφτα του κοσμακη μοιραζοντας δημοσια εργα σε κολητους και συγγενεις.
Αλλοι με μεγαλοεκδοτες.
Αλλοι μεσω του χρηματιστηριου και ολυμπιακων αγωνων.
Οι τωρινοι βαφτισαν το φαγοποτι, κλιματικη αλλαγη.
 
Τώρα που θα ανέβει ο κατώτατος μισθός και τα κανάλια θα μας ζαλίσουν, όλα θα είναι μία χαρά!!!
Από καλοταισμένους τι περιμένεις
Όπως το πάνε ο Ελευθέριος Βενιζέλος που επί των ημερών του διπλασιάστηκε η Ελλάδα θα μοιάζει γατάκι μπροστά στον Κούλη
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top