Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εάν δεν πληρώσει κανένας την αναπροσαρμογή , που μας χώνουν στο ρεύμα , αλλά ούτε και το ρεύμα , τι θα κάνουν , θα μας μας πάρουν το κεφάλι όλους , θα μας κόψουν το ρεύμα όλους , θα μας φορογαμ.......Σουν για ακόμη μια φορά όλους , θα μας πάρουν τα σπίτια όλους , θα μας πάρουν τη χαρά που μας πήραν από όλους , τι θα μας κάνουν όλους , όλους όμως .
 
Last edited:

Ουκρανία | Σκοτώθηκε σε μάχη ο νεοναζί Μιχαήλ του τάγματος Αζόφ που μίλησε στην ελληνική Βουλή​

  • Τρίτη, 19 Απριλίου 2022 14:37
Ουκρανία | Σκοτώθηκε σε μάχη ο νεοναζί Μιχαήλ του τάγματος Αζόφ που μίλησε στην ελληνική Βουλή
Σκοτώθηκε σε μάχη κοντά στο Άζοφσταλ ο νεοναζί του Τάγματος Αζόφ ονόματι Μιχαήλ, που μίλησε στην ελληνική Βουλή.
Σύμφωνα με πληροφορίες ο Μιχαήλ ήταν υποδιοικητής του Τάγματος Αζόφ στην Μαριούπολη και από το 2014 και μετά πρωτοστατούσε σε επιχείρηση κατά ρωσόφωνων.
Ο Μιχαήλ φέρεται να έπεσε νεκρός έπειτα από μάχη που έγινε κοντά στο Άζοφσταλ, όπως μετέδωσε το πρωί της Τρίτης ο ΣΚΑΪ.
Υπενθυμίζεται ότι η εμφάνιση του στη Βουλή, στο πλαίσιο της ομιλίας του Ουκρανού Βολόντιμιρ Ζελένσκι στο ελληνικό κοινοβούλιο, ξεσήκωσε θύελλα αντιδράσεων τόσο από σύσσωμη την αντιπολίτευση όσο και από τους χρήστες των social media.
Ο ίδιος ο Μιχαήλ, είχε παραδεχτεί πως ανήκει στο Τάγμα Αζόφ, το οποίο δρούσε ανεξέλεγκτα και υπό την ανοχή της προεδρίας Ζελένσκι, σκοτώνοντας ρωσόφωνους.




Ενα φρύδι λιγότερο.
 
Οχι κρέμασμα μέρες που ναι Κυριάκο .
Τω6ρα το ρόλο τον έχουν αναλάβει σούβλες .big smile.
 
...περί το 11-12ο λεπτό ο Φίλης αναφέρεται και στους 100,000 Έλληνες της Μαριούπολης!...ακούστε τι λέει...:(
Έχουμε τεράστιο δημογραφικό πρόβλημα. Από τη μια οι Έλληνες που δεν γεννιούνται για διάφορους λόγους. Από την άλλη η μετανάστευση που έλαβε ραγδαία αύξηση την τελευταία δεκαετία και επίσης η εισροή παράνομα εισερχομένων προσώπων. Χρειάζεται να βρεθεί τρόπος για όσους Έλληνες βρίσκονται σε ασταθές περιβάλλον ασφάλειας να έρθουν στην μητροπολιτική Ελλάδα. Τους έχουμε μεγάλη ανάγκη και μας έχουν και αυτοί.
 
Οπου ακούς πολλά κεράσια, μικρό καλάθι πάρε... Πτήση από το Αρχαγκέλσκ στην Καμτσάτκα (~5.700χλμ) αλλά πάντα πάνω από ρωσικό έδαφος. Οσο πιό μακρυά ο στόχος, τόσο πιό μη-ρεαλιστική μιά προσομοίωση, Αρχαγκέλσκ - Ουάσιγκτον ~7.500χλμ.
Βέβαια στο τέλος θα την πληρώσει η Ευρώπη - έχω δει ταξιδιωτικά φυλλάδια των αμερικανών για 7-ήμερες εκδρομές στην Ευρώπη του 1977 που έγραφαν: επισκεφθείτε την Ευρώπη όσο υπάρχει ακόμα:oops:

Το αληθινό πρόβλημα για εμάς είναι ότι ήμασταν, είμαστε και θα είμαστε πάντα μόνοι. Αν ξεσαλώσει ο Ρώσος, τότε θα ξεσαλώσει και ο γείτονας.
 
Με το μικρό μου το μυαλό νομίζω ότι οι Ρώσοι δεν θα ρίξουν τον Satan2 στην Ουάσιγκτον, αλλά κάτι μικρότερο, πυρηνικό, στην δυτική Ουκρανία. Εκεί έχουν μαζευτεί οι νατοϊκοι "εθελοντές", εκεί υπάρχουν βάσεις με νατοϊκό υλικό βοήθειας. Αν αποφασίσει η Γερμανία να στείλει βαρύ οπλισμό στην Ουκρανία, τότε IMHO οι Ρώσοι θα εξουδετερώσουν αυτόν τον κίνδυνο, π.χ. στο Λβιβ.
Τους Ρώσους δεν τους συμφέρει να καταστρέψουν τα πάντα στην Ουκρανία, απλά θέλουν να δημιουργήσουν "φόβο" και "σεβασμό". Τους αμερικάνους από την άλλη δεν νομίζω να τους απασχολεί πολύ αν δεν μείνει τίποτα όρθιο στην Ουκρανία, αυτό που θέλουν είναι "χώρος" για δημοκρατίαo_O.

ΥΓ: Χαρακτηριστικό των gangs είναι η προσπάθειά τους να σπείρουν φόβο για να θερίσουν σεβασμό. Από την άλλη, ο αμερικάνικος αστυνόμος πρώτα σε πυροβολεί και μετά ρωτά τί τρέχει.
 
Με το μικρό μου το μυαλό νομίζω ότι οι Ρώσοι δεν θα ρίξουν τον Satan2 στην Ουάσιγκτον, αλλά κάτι μικρότερο, πυρηνικό, στην δυτική Ουκρανία. Εκεί έχουν μαζευτεί οι νατοϊκοι "εθελοντές", εκεί υπάρχουν βάσεις με νατοϊκό υλικό βοήθειας. Αν αποφασίσει η Γερμανία να στείλει βαρύ οπλισμό στην Ουκρανία, τότε IMHO οι Ρώσοι θα εξουδετερώσουν αυτόν τον κίνδυνο, π.χ. στο Λβιβ.
Τους Ρώσους δεν τους συμφέρει να καταστρέψουν τα πάντα στην Ουκρανία, απλά θέλουν να δημιουργήσουν "φόβο" και "σεβασμό". Τους αμερικάνους από την άλλη δεν νομίζω να τους απασχολεί πολύ αν δεν μείνει τίποτα όρθιο στην Ουκρανία, αυτό που θέλουν είναι "χώρος" για δημοκρατίαo_O.

ΥΓ: Χαρακτηριστικό των gangs είναι η προσπάθειά τους να σπείρουν φόβο για να θερίσουν σεβασμό. Από την άλλη, ο αμερικάνικος αστυνόμος πρώτα σε πυροβολεί και μετά ρωτά τί τρέχει.
...λογικότατη τοποθέτηση!:)

Υ.Γ...περί gangs και Αμερικάνου αστυνόμου επιβεβαιώνω, τα έχω ζήσει αμφότερα στην Ουκρανία και στην Αμερική ως Ναυτικός!
 
Οπου ακούς πολλά κεράσια, μικρό καλάθι πάρε... Πτήση από το Αρχαγκέλσκ στην Καμτσάτκα (~5.700χλμ) αλλά πάντα πάνω από ρωσικό έδαφος. Οσο πιό μακρυά ο στόχος, τόσο πιό μη-ρεαλιστική μιά προσομοίωση, Αρχαγκέλσκ - Ουάσιγκτον ~7.500χλμ.
Βέβαια στο τέλος θα την πληρώσει η Ευρώπη - έχω δει ταξιδιωτικά φυλλάδια των αμερικανών για 7-ήμερες εκδρομές στην Ευρώπη του 1977 που έγραφαν: επισκεφθείτε την Ευρώπη όσο υπάρχει ακόμα:oops:

Το αληθινό πρόβλημα για εμάς είναι ότι ήμασταν, είμαστε και θα είμαστε πάντα μόνοι. Αν ξεσαλώσει ο Ρώσος, τότε θα ξεσαλώσει και ο γείτονας.
...το γνωρίζω Θεοδωρε για τον γείτονα!...το θεμα είναι μην τους έχουμε ήδη κλείσει το κέντρο διασκέδασης μαζί με τους διασκεδαστές εμείς...οχι εγώ και εσύ ... εμείς και και οι άλλοι...

Υ.Γ...το κακό είναι οτι δεν μπορούν να καταλάβουν μερικοί οτι αν τον γείτονα τον βάλεις μόνιμα στην αυλή σου , κάποια στιγμή θα τον δεις στο κρεββάτι σου...αν είναι και κακός...άστα...
 
Τους αμερικάνους από την άλλη δεν νομίζω να τους απασχολεί πολύ αν δεν μείνει τίποτα όρθιο στην Ουκρανία
Όπου πέρασαν ή αναμείχθηκαν δεν έμεινε τίποτα όρθιο
Όχι μόνο την Ουκρανία αλλά και την μεγάλη και πίστη σύμμαχο της την Ευρώπη να δουν ισοπεδωμένη δεν τους νοιάζει οι USA να είναι καλά και οι άλλοι ας γίνουν οικόπεδο
Ούτως ή άλλως και τα ευρωπαϊκά ταγάρια δεν φέρνουν ποτέ αντίρρηση σε ότι και αν έχει αποφασίσει ακόμα και όταν είναι ενάντια στα συμφέροντα της απλά ακολουθούν εντολές
Win win for the USA θάνατος καταστροφή και οικονομικός στραγγαλισμός για όλους τους υπόλοιπους
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top