Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Προς το παρόν λένε πως μεταδίδεται μόνο με πολύ στενή δερματική επαφή και κύριο όχημα φαίνεται να είναι η σεξουαλικη επαφή. Συνεπώς αν μείνουν όλα ως έχουν τώρα, μάλλον θα χαρακτηριστεί ως άλλο ένα Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενο Νόσημα και όχι ως μια γενικευμένη πανδημία.
Πάλι καλά που δεν πήδαμε‼️
 
Το πρόβλημα δεν είναι το κλικ το πρόβλημα είναι ότι δε χαλάει η παλιομοενελι και θα σου ρίχνουν επ άπειρον ενώ αν έριχναν με καμία άλλη είχες και πιθανότητες κάποιοι να γλυτώσουν.
Έτσι όπως ψηλοτουφεκαει αυτή κ με τόσο στενή τουφέκια θα πρέπει να είναι Λέο‼️για να μας πετύχει‼️
 
Πριν λίγες μέρες στην ομιλία του στο κογκρέσο το ανδρείκελο πρωθυπουργός ύψωνε τον τόνο της φωνής του λέγοντας πως η η Ελλάδα δεν θα ανεχτεί καμία παραβίαση της εθνικής της κυριαρχίας καθως και παραβιάσεις του εναέριοι χώρου.
Χθες τα τουρκικά αεροπλάνα έφτασαν σχεδόν πάνω στην πόλη της Αλεξανδρούπολης και η γαργάρα καλά κρατεί.

Κατα τ αλλα είμαστε χαρούμενοι για τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα που ειπωθήκαν για μια ακόμη φορα με τη "φίλη και σύμμαχο" Αμερική :rolleyes:
 
Last edited:
Oλοι τους καραγκιοζακια ειναι...Και αυτος που εχουμε τωρα ο χειροτερος απο ολους....
Για ελατε απο Σαμο μερια....μερα παρα μερα απο πανω μας ειναι !!! Το συνηθισαμε πλεον...
Ποιοι συμμαχοι και πρασινα αλογα....τι να πρωτο πω.....
48 χρονια οι κατακτητες επανω στην Κυπρο....Αλλα....οκ....εμεις δεν ξεχναμε........
Δεν ξερω κατα που να γυρισω και να μουτζωνω.....Πρωθυπουργους και ''συμμαχους''.....!!!! :mad:

ΥΓ....Φωνες κακο και ανταρα για το ονομα Μακεδονια.....ΟΚ βρε....θα τα αλλαξει ΟΛΑ ο Μητσοτακης...
το φωναζε και το τονιζε.....στην προεκλογικη του εκστρατεια....Α΄ ρε Ελληνα ποτε θα ξυπνησεις να τους
πας ολους .sex hard.
 
Last edited:
Oλοι τους καραγκιοζακια ειναι...Και αυτος που εχουμε τωρα ο χειροτερος απο ολους....
Για ελατε απο Σαμο μερια....μερα παρα μερα απο πανω μας ειναι !!! Το συνηθισαμε πλεον...
Ποιοι συμμαχοι και πρασινα αλογα....τι να πρωτο πω.....
48 χρονια οι κατακτητες επανω στην Κυπρο....Αλλα....οκ....εμεις δεν ξεχναμε........
Δεν ξερω κατα που να γυρισω και να μουτζωνω.....Πρωθυπουργους και ''συμμαχους''.....!!!! :mad:

ΥΓ....Φωνες κακο και ανταρα για το ονομα Μακεδονια.....ΟΚ βρε....θα τα αλλαξει ΟΛΑ ο Μητσοτακης...
το φωναζε και το τονιζε.....στην προεκλογικη του εκστρατεια....Α΄ ρε Ελληνα ποτε θα ξυπνησεις να τους
πας ολους .sex hard.
Ειπαμε ποτε θα ξυπνησει...οταν φτασει το στομαχι στην πλατη και παλι εχω καποιες αμφιβολιες γιατι πρεπει να το πει η τηλεοραση, αποικιοκρατια ειμαστε χρονια τωρα και δεν λεμε να το καταλαβουμε, διωξαμε τους Τουρκους και βαλαμε αλλους(μην λεμε και ονοματα) πανω απο το κεφαλι μας......
 
Ειπαμε ποτε θα ξυπνησει...οταν φτασει το στομαχι στην πλατη και παλι εχω καποιες αμφιβολιες γιατι πρεπει να το πει η τηλεοραση, αποικιοκρατια ειμαστε χρονια τωρα και δεν λεμε να το καταλαβουμε, διωξαμε τους Τουρκους και βαλαμε αλλους(μην λεμε και ονοματα) πανω απο το κεφαλι μας......

Να εισαι σιγουρος....Καποια στιγμη θα βρεθει ο Πατριωτης....και θα ξυπνησει ο Ελληνας....
Και τοτε να δω τι λαγουμια θα σκαψουν για να κρυφτουν τα λαμογια και οι προδοτες...!!!!
Ευχομαι να ζω....και να ζησω αυτο Γιωργο μου !!!
 
Να εισαι σιγουρος....Καποια στιγμη θα βρεθει ο Πατριωτης....και θα ξυπνησει ο Ελληνας....
Και τοτε να δω τι λαγουμια θα σκαψουν για να κρυφτουν τα λαμογια και οι προδοτες...!!!!
Ευχομαι να ζω....και να ζησω αυτο Γιωργο μου !!!
Εχουμε λιγο δρομο ακομα.....
 
Να εισαι σιγουρος....Καποια στιγμη θα βρεθει ο Πατριωτης....και θα ξυπνησει ο Ελληνας....
Και τοτε να δω τι λαγουμια θα σκαψουν για να κρυφτουν τα λαμογια και οι προδοτες...!!!!
Ευχομαι να ζω....και να ζησω αυτο Γιωργο μου !!!
Και αν υπάρξει κανένας θα βρεθεί στο Μπούρτζι...Θα τον φάνε έξω από καμία εκκλησία...Θα του κρεμάσουν το κεφάλι σε φανοστατη...Θα πάρει καμία άδεια επαιτείας σε καμία πλατεία...
 
Ζούμε σε άλλες εποχές και οι πόλεμοι δεν είναι παίξε γέλασε. Η ήττα σε έναν πόλεμο μεταξύ σύγχρονων στρατών θα επιφέρει συντριπτικα αποτέλεσμα. Για δείτε τη Βουλγαρία. Έχασε στους βαλκανικούς, ήταν με τους ηττημένους στον δεύτερο παγκόσμιο. Σήκωσε κεφάλι από τότε; ΟΧΙ. Η Ελλάς είναι η υπερδύναμη των Βαλκανίων. Χάρη στις σωστές επιλογές των πολιτικών και στο αξιόμαχο του ελληνικού λαού είναι αυτό που είναι σήμερα. Τη θέλουμε καλύτερη; Σαφώς. Είναι όλα τέλεια; Οχι. Να δούμε όμως τη μεγάλη εικόνα. Είναι τέχνη η πολιτική όσο τεχνική είναι και ο πόλεμος όταν είναι αναπόφευκτος. Εγώ λέω να έχουμε πίστη. Και όταν χρειαστεί ,να ξεχάσουμε ποιον έχουμε κυβέρνηση είτε μας είναι αρεστός είτε όχι. Να τα δώσουμε όλα και με όλα τα μέσα. Όταν πέσει η πρώτη τουφεκιά δεν χωράει αντιπολίτευση και ιδεολογίες. Η θα νικήσεις και η χώρα θα προχωρήσει στο μέλλον ή θα χάσεις και η χώρα θα μείνει εκατό χρόνια πίσω. Γρηγορειτε και προσεύχεστε.
 
Ζούμε σε άλλες εποχές και οι πόλεμοι δεν είναι παίξε γέλασε. Η ήττα σε έναν πόλεμο μεταξύ σύγχρονων στρατών θα επιφέρει συντριπτικα αποτέλεσμα. Για δείτε τη Βουλγαρία. Έχασε στους βαλκανικούς, ήταν με τους ηττημένους στον δεύτερο παγκόσμιο. Σήκωσε κεφάλι από τότε; ΟΧΙ. Η Ελλάς είναι η υπερδύναμη των Βαλκανίων. Χάρη στις σωστές επιλογές των πολιτικών και στο αξιόμαχο του ελληνικού λαού είναι αυτό που είναι σήμερα. Τη θέλουμε καλύτερη; Σαφώς. Είναι όλα τέλεια; Οχι. Να δούμε όμως τη μεγάλη εικόνα. Είναι τέχνη η πολιτική όσο τεχνική είναι και ο πόλεμος όταν είναι αναπόφευκτος. Εγώ λέω να έχουμε πίστη. Και όταν χρειαστεί ,να ξεχάσουμε ποιον έχουμε κυβέρνηση είτε μας είναι αρεστός είτε όχι. Να τα δώσουμε όλα και με όλα τα μέσα. Όταν πέσει η πρώτη τουφεκιά δεν χωράει αντιπολίτευση και ιδεολογίες. Η θα νικήσεις και η χώρα θα προχωρήσει στο μέλλον ή θα χάσεις και η χώρα θα μείνει εκατό χρόνια πίσω. Γρηγορειτε και προσεύχεστε.
Δεν θυμάμαι σε ποια χώρα έπεσε η πρώτη ντουφεκια και έφυγαν ορδές στα σύνορα γυρίζοντας με ένα ή καθόλου πόδι και μετά έβαλε η Αγγλία το χεράκι της και σκοτώνονταν τα αδέλφια μεταξύ τους γιατί δεν υπήρχε κυβέρνηση...Πως την έλεγαν ρε γαμωτο?
 
Δεν θυμάμαι σε ποια χώρα έπεσε η πρώτη ντουφεκια και έφυγαν ορδές στα σύνορα γυρίζοντας με ένα ή καθόλου πόδι και μετά έβαλε η Αγγλία το χεράκι της και σκοτώνονταν τα αδέλφια μεταξύ τους γιατί δεν υπήρχε κυβέρνηση...Πως την έλεγαν ρε γαμωτο?
Δεν έχω καταλάβει σε τι και ποια περίοδο αναφέρεσαι Αλέξανδρε, αν θες πες ,να το συζητήσουμε. Μου αρέσουν αυτές οι συζητήσεις.
 
Ζούμε σε άλλες εποχές και οι πόλεμοι δεν είναι παίξε γέλασε. Η ήττα σε έναν πόλεμο μεταξύ σύγχρονων στρατών θα επιφέρει συντριπτικα αποτέλεσμα. Για δείτε τη Βουλγαρία. Έχασε στους βαλκανικούς, ήταν με τους ηττημένους στον δεύτερο παγκόσμιο. Σήκωσε κεφάλι από τότε; ΟΧΙ. Η Ελλάς είναι η υπερδύναμη των Βαλκανίων. Χάρη στις σωστές επιλογές των πολιτικών και στο αξιόμαχο του ελληνικού λαού είναι αυτό που είναι σήμερα. Τη θέλουμε καλύτερη; Σαφώς. Είναι όλα τέλεια; Οχι. Να δούμε όμως τη μεγάλη εικόνα. Είναι τέχνη η πολιτική όσο τεχνική είναι και ο πόλεμος όταν είναι αναπόφευκτος. Εγώ λέω να έχουμε πίστη. Και όταν χρειαστεί ,να ξεχάσουμε ποιον έχουμε κυβέρνηση είτε μας είναι αρεστός είτε όχι. Να τα δώσουμε όλα και με όλα τα μέσα. Όταν πέσει η πρώτη τουφεκιά δεν χωράει αντιπολίτευση και ιδεολογίες. Η θα νικήσεις και η χώρα θα προχωρήσει στο μέλλον ή θα χάσεις και η χώρα θα μείνει εκατό χρόνια πίσω. Γρηγορειτε και προσεύχεστε.
Αυτο λεει η κοινη λογικη μονο που στη χωρα μας δεν εχουμε καποιον που νοιαζεται και απλα μπορει να κανει καποιο λαθος αλλα που σκοπιμα τη διαλυει και καποιοι αναριωτιουνται ακομα γιατι γινονται συνεχεια ''λαθη''.....
 
Δεν έχω καταλάβει σε τι και ποια περίοδο αναφέρεσαι Αλέξανδρε, αν θες πες ,να το συζητήσουμε. Μου αρέσουν αυτές οι συζητήσεις.
Από το 40 έως το 49 που ότι έγινε ήταν γραμμένο στο ραβασάκι μεταξυ Τσόρτσιλ και Στάλιν.Οσο ηρωικά και αν αμυνθείς αν δεν υπάρχει ηγεσία με εθνική συνείδηση εσύ θα βρεθείς κάτω από το ίδιο μάρμαρο που είναι φτιαγμένα τα πιόνια.
 
Πολύ ωραία. Η χώρα λοιπόν προετοιμάστηκε από τον Ιωάννη Μεταξά. Και μάλλον προετοιμάστηκε σωστά και μεθοδικά στο λίγο χρόνο που είχε, γιατί η Ιταλία ήταν μια σοβαρή δύναμη, με σοβαρή υπεροπλία έναντι της χώρας μας και σε αυτό πιστεύω ότι συμφωνούμε. Λαός στρατός και ηγεσία λειτουργούσαν για αυτό το αποτέλεσμα. Μετά μας την έπεσε η Γερμανία και βέβαια μην ξεχνάμε των ρόλο που έπαιξαν εις βάρος μας αλλά βαλκανικά κράτη. Ποια ήταν η Γερμανία εκείνης της εποχής; Καταλαβαίνουμε όλοι το μέγεθος της διαφοράς. Σωστά μέχρι εδώ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top