Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θα μας κάψεις τα κινητά κουμπάρε!Όχι τίποτα άλλο... Εχει περάσει 12 και του είναι πανευκολο να μας την πέσει!
...κλείστο κουμπάρε μη καεί!...

άμα φοβόμαστε και τους πεθαμένους τι κουβεντιάζουμε για τον Άρη?...άστο καλύτερα...πες κατι καλοκαιρινό... ;) ...για κάνα στριγκάκι ας πούμε....sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
...κλείστο κουμπάρε μη καεί!...

άμα φοβόμαστε και τους πεθαμένους τι κουβεντιάζουμε για τον Άρη?...άστο καλύτερα...πες κατι καλοκαιρινό... ;) ...για κάνα στριγκάκι ας πούμε....sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Ο δικό σου δεν πέθανε, ξεκουράζεται να ξέρεις...
 
Το νόμισμα πάντα έχει δύο όψεις και καλό είναι να τις ξέρει κάποιος γιατί μένει στην πλάνη του σφαιρικού κατά την περιστροφή του.
Πολύ ωραίο αυτό που είπες Αλέξανδρε. Πες μου όμως, θα άφηναν ποτέ τον Άρη ή οποιαδήποτε με τα χαρακτηριστικά του Άρη να ορίσει την τύχη μιας χώρας;
 
Πολύ ωραίο αυτό που είπες Αλέξανδρε. Πες μου όμως, θα άφηναν ποτέ τον Άρη ή οποιαδήποτε με τα χαρακτηριστικά του Άρη να ορίσει την τύχη μιας χώρας;
Ο Άρης ήταν νεκρός ήδη με την συμφωνία της Βάρκιζας από το ίδιο του το κόμμα.Η απάντηση είναι όχι.Μονο στην Κούβα έγινε.
 
Πριν καποια χρονια ειχα παει στη Σουδα να ελεγξω μια γεννητρια κοντεινερ της εταιρειας που εργαζομαι και ηταν νοικιασμενη και φορτιζε τις μπαταριες ενος Γερμανικου υποβρυχιου, η μεσαζων ηταν Γερμανιδα που ειχε παντρευτει εναν Κρητικο και πλεον κραταγε το γραφειο καθοτι πλεον χηρα, ηταν πολυ ευγενικη και σε συζητηση που καναμε μου ειπε οτι οταν περισσευουν καποια χρηματα παει σε φτωχες χωρες και βοηθαει φτωχους ανθρωπους, οταν τη ρωτησα γιατι δεν τα δινει στην unesko π.χ. μου λεει -οχι οχι δεν φτανουν ποτε εκει που πρεπει να φτασουν-.
 
Ο Άρης ήταν νεκρός ήδη με την συμφωνία της Βάρκιζας από το ίδιο του το κόμμα.Η απάντηση είναι όχι.Μονο στην Κούβα έγινε.
Δυστυχώς δεν γνωρίζω την ιστορία της Κούβας. Καλά καλά δε γνωρίζω την ιστορία της Ελλάδας :)
 
Πριν καποια χρονια ειχα παει στη Σουδα να ελεγξω μια γεννητρια κοντεινερ της εταιρειας που εργαζομαι και ηταν νοικιασμενη και φορτιζε τις μπαταριες ενος Γερμανικου υποβρυχιου, η μεσαζων ηταν Γερμανιδα που ειχε παντρευτει εναν Κρητικο και πλεον κραταγε το γραφειο καθοτι πλεον χηρα, ηταν πολυ ευγενικη και σε συζητηση που καναμε μου ειπε οτι οταν περισσευουν καποια χρηματα παει σε φτωχες χωρες και βοηθαει φτωχους ανθρωπους, οταν τη ρωτησα γιατι δεν τα δινει στην unesko π.χ. μου λεει -οχι οχι δεν φτανουν ποτε εκει που πρεπει να φτασουν-.
Στις <<φιλανθρωπίες>> είναι οι καλύτερες μπίζνες
Και τρώνε και είναι και<< ανθρωπιστές>>.....
 
Στις <<φιλανθρωπίες>> είναι οι καλύτερες μπίζνες
Και τρώνε και είναι και<< ανθρωπιστές>>.....
Εγώ αν ήμουν στην θέση της θα έβαζα τα λεφτά από την απέναντι πλευρά που μπατάρει το γερμανικό υποβρύχιο να έρθει στα ίσα του.Ισα με Νομπελ μηχανικής και...
 
...κλείστο κουμπάρε μη καεί!...

άμα φοβόμαστε και τους πεθαμένους τι κουβεντιάζουμε για τον Άρη?...άστο καλύτερα...πες κατι καλοκαιρινό... ;) ...για κάνα στριγκάκι ας πούμε....sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Ω ου τρατσ‼️ πούσι σι ρε❓που χαθκις❓
 
Μεγάλη μερίδα πρώην Σοβιετικων έχουν επιστρέψει στις Πατρίδες τους
Οι πλειοψηφία των Χασάν δεν φέρνουν τα θηλυκά τους στην Ελλάδα
την βρίσκουν μόνοι τους ( μακρυά γαιδουρα κτλ )
Έχουν μείνει Αφρικανοί -Συριοι και αυτοί που είναι στα κέντρα κράτησης
Ακούγεται ότι πολλούς από αυτούς
θα τους αμολησουν σε απομονωμενα- εγκατελειμενα χωριά θα τους δώσουν σπίτια γη να καλλιεργήσουν κτλ
Βουη μας μαύρη η συνέχεια που θα ακολουθήσει
 
Μεγάλη μερίδα πρώην Σοβιετικων έχουν επιστρέψει στις Πατρίδες τους
Οι πλειοψηφία των Χασάν δεν φέρνουν τα θηλυκά τους στην Ελλάδα
την βρίσκουν μόνοι τους ( μακρυά γαιδουρα κτλ )
Έχουν μείνει Αφρικανοί -Συριοι και αυτοί που είναι στα κέντρα κράτησης
Ακούγεται ότι πολλούς από αυτούς
θα τους αμολησουν σε απομονωμενα- εγκατελειμενα χωριά θα τους δώσουν σπίτια γη να καλλιεργήσουν κτλ
Βουη μας μαύρη η συνέχεια που θα ακολουθήσει
Αποικισμός‼️ κάπως έτσι την πάτησαν κ οι ινδιάνοι‼️
 
Πριν καποια χρονια ειχα παει στη Σουδα να ελεγξω μια γεννητρια κοντεινερ της εταιρειας που εργαζομαι και ηταν νοικιασμενη και φορτιζε τις μπαταριες ενος Γερμανικου υποβρυχιου, η μεσαζων ηταν Γερμανιδα που ειχε παντρευτει εναν Κρητικο και πλεον κραταγε το γραφειο καθοτι πλεον χηρα, ηταν πολυ ευγενικη και σε συζητηση που καναμε μου ειπε οτι οταν περισσευουν καποια χρηματα παει σε φτωχες χωρες και βοηθαει φτωχους ανθρωπους, οταν τη ρωτησα γιατι δεν τα δινει στην unesko π.χ. μου λεει -οχι οχι δεν φτανουν ποτε εκει που πρεπει να φτασουν-.
Ετσι είναι, από μελέτη που έχει γίνει λιγότερο από το 25% φτάνει στους ανθρώπους πο6 το έχουν ανάγκη. Γιαυτο και οι πλούσιοι που θέλουν να δώσουν την περιουσία τους κάνουν δικά τους ιδρύματα.


λογικο, το πρόβλημα της χώρας δεν ειναι οικονομικό, αυτό κάνει κύκλους. Το πρόβλημα εινα8 εάν θα υπάρχουμε σαν Έλληνες μετά απο 50 χρόνια. Δύσκολο με την υπογεννητικότητα και την μετανάστευση που έγινε τα τελευταία χρόνια. Ενας τρόπος είναι να φέρεις κόσμο από άλλου, άλλος είναι να δίνεις 30000 για κάθε παδι που γεννιέται χωρις εισοδηματικά κριτηρια . Λεφτα δεν έχουμε. Οι Έλληνες δεν γενοβολαν, όποτε το καράβι πάει στα βράχια με σταθερό τιμόνι.
 
Last edited:
Δεν χασαμε τη Βορεια Ηπειρο που αυτοι που την εχουν τωρα ηταν με τους χαμενους?
Και που τα σύνορα δεν είχαν καθοριστεί αιωρούνταν και με νόμο του Τσίπρα τα χάραξε ο στρατός πριν λίγους μήνες δωρίζοντας τη Βόρειο Ήπειρο στην Αλβανία σας το ξαναγράψα και δεν χωρά αμφισβήτηση αυτό .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top