Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν είναι ακριβώς έτσι γιατί έχω δύο φιλους που την έχουν και μέχρι στιγμής δεν έχουν προβλήματα και απλά σκοτώνουν με το 4* εκεί που οι άλλοι βάζου. Φουλ.Ακομη και α
Ο Άρης Καλαμάτα από το φόρουμ κυνηγώντας την ένα χρόνο σε όλα τα κυνήγια δεν έχει γράψει κάτι για θέμα εμπλοκών .
 
Είναι κάποιος συνάδελφος εδώ μέσα, που κατέχει το συγκεκριμένο όπλο (Remington V3) και του έβγαλε βλάβες; Ή ακόμη χειρότερα, να πήγε στο κυνήγι και να έμεινε από όπλο, να μας πει την εμπειρία του; Εγώ πάντως προσωπικά, στο κυνήγι έμεινα από την benelli μου (121 sl80), από βελόνα. Απλά το αναφέρω σαν γεγονός, χωρίς να έχει καμία σημασία.
 
Είναι κάποιος συνάδελφος εδώ μέσα, που κατέχει το συγκεκριμένο όπλο (Remington V3) και του έβγαλε βλάβες; Ή ακόμη χειρότερα, να πήγε στο κυνήγι και να έμεινε από όπλο, να μας πει την εμπειρία του; Εγώ πάντως προσωπικά, στο κυνήγι έμεινα από την benelli μου (121 sl80), από βελόνα. Απλά το αναφέρω σαν γεγονός, χωρίς να έχει καμία σημασία.
Καλημερα. Διαβασε 2 σελ. πισω
 
Βλ
αυτο μην το ξαναπεις !και η beretta τα ιδια με το 4αρι!μην τρελαθουμε κι ολας!
Βλητικα δεν πιάνεται η v3 δεν ξέρω για από 42 γρ και πάνω αν υστερεί από καμία wintsister,Η Μπερέτα έχει την καλύτερη κανη σε χρωμιωμενα όπλα .Εκτός αν πιστεύεις ότι όλες οι κανες είναι ίδιες εκεί πάω πάσο ο κάθε ένας έχει δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει .
 
Παύλο ο κάθε ένας τα ζυγίζει φίλε και αν έχει προβληματικό όπλο λέει καλύτερα να ναι σίγουρος παρά να τρέχω σε οπλουργους αυτό όμως δεν αλαζει την βλητική ικανότητα του όπλου ούτε την μειώνει είναι το καλύτερο βλητικα αυτογεμες αλλά βγάζει ζημιές από κει και πέρα ο κάθε ένας αποφασίζει αν θα ρισκάρει η όχι.Και το καλύτερο είναι να διαβάσουν όλοι τη καθαρή και αντικειμενική για μένα εντύπωση του κ.Μητσιαλη σε προηγούμενες σελίδες στο ίδιο θέμα σκέφτομαι να αγοράσω.
 
ΟΚ. Θα ξεκινήσω από τα θετικά: 1. ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ βλητική απόδοση. Το όπλο σκοτώνει εκεί που σταματάει η λογική και αρνείται να το πιστέψει και ο πιο έμπειρος κυνηγός. Αυτό από μόνο του αρκεί για να γοητεύσει τον χρήστη του και να είναι διατεθειμένος να του συγχωρέσει τα όποια κουσούρια. 2. Πραγματικά χαμηλό λάκτισμα. 3. Εξαιρετική σκανδάλη. Αν και σχετικά μέτρια σε βάρος (μια χαρά για κυνηγετικό βέβαια) τολμώ να πω ότι είναι η πιο ακριβής σε αίσθηση σκανδάλη που έχω συναντήσει σε λειοκαννο όπλο στα 40 χρόνια που ασχολούμαι με όπλα. 4. Σωστό και φιλικό κοντάκι χωρίς παραξενιές.

Πάμε στα αρνητικά τώρα: 1. Πολύ μέτρια ποιότητα κατασκευής. Πρόχειρο φινίρισμα, ανύπαρκτη λείανση, υπερβολικές τριβές στα μεταλλικά μέρη, ανεπαρκής βαφή (σκουριές κλπ). 2. Ανεπαρκής σχεδιασμός. Είναι λες και κάποιος βιάστηκε να το βγάλει στην παραγωγή χωρίς να σκεφτεί καν αχίλλειες πτέρνες, όπως ο πίρος που περιστρέφει την κεφαλή του κλείστρου και φαίνεται δια γυμνού οφθαλμού ότι είναι υποψήφιος για σπάσιμο. Φυσικά μου έσπασε πολύ σύντομα και αλλαχθηκε το μισό κλείστρο. Με 28 γραμμάρια παρακαλώ. Επίσης πολλές μικροζημιες που παρόλο που είναι πρακτικά ανέξοδες, είναι αρκετές να αχρηστεύουν προσωρινά το όπλο. Μερικές από αυτές που μου έτυχαν είναι: πιρακια στη σκανδαλοθηκη που μετακινούνται και μπλοκάρουν κινούμενα μέρη, σπασμένο ελατήριο επικρουστηρα, χαλαρωμενες βίδες, μερικές εκ των οποίων δεν εξυπηρετούν και κανένα σκοπό με την ύπαρξη τους, μυστήριες εμπλοκές που χρειάστηκαν μήνες για να βρεθεί η αιτία τους κλπ. Επίσης σχεδιαστικά ατοπήματα, τα οποία αν και δεν πρόλαβαν να μου δημιουργήσουν πρόβλημα, ήμουν βέβαιος ότι δεν θα την γλυτωνα, όπως το πλαϊνό "αυτί" που κλειδώνει σε εσοχή της (αλουμινένιας) βάσης!!! Έχω δει πολλά όπλα στο ίντερνετ που έχουν κάνει εξωτερικό καρούμπαλο σε αυτό το σημείο και κάποια που έχει τρυπήσει η βάση τελείως. Επίσης θέματα με την εφαρμογή της σκανδαλοθηκης στην βάση κλπ.

Εν κατακλείδι, δεν είχα ποτέ έως τώρα όπλο που να πετυχαίνει με τέτοια ευκολία και να σκοτώνει με τέτοια σταθερότητα. Επίσης δεν είχα ποτέ ξαναπάρει τόση χαρά πουλώντας άλλο όπλο όπως με αυτό. Το λυπηρό είναι ότι παρόλο που ενημέρωσα τον αγοραστή ότι "το πουλάω διότι είναι ζημιαρικο", παρόλαυτα μου έβαλε και χέρι όταν του άρχισε τα κόλπα με το που το πήρε!!! Άβυσσος η ψυχή!
Λεωνίδα τι διαφορές έχουν οι κάνες της v3 από την 1187 ?
Σε κωνοαυλούς δηλαδή ...

Καλημέρα σε όλους ...
 
Βλητικα δεν πιάνεται η v3 δεν ξέρω για από 42 γρ και πάνω αν υστερεί από καμία wintsister,Η Μπερέτα έχει την καλύτερη κανη σε χρωμιωμενα όπλα .Εκτός αν πιστεύεις ότι όλες οι κανες είναι ίδιες εκεί πάω πάσο ο κάθε ένας έχει δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει .
Τουφεκιά με V3 δεν έχω δει πάντως σε χαρτί, ίσως να μου ξέφυγε.
Όποιος έχει V3 ας ρίξει σε κάνα χαρτί ένα Rem express #4 με Full στα 36,5m (από το στόμιο, μετρημένα με μετροταινία) για να δούμε και εμείς τι ψάρια πιάνει ...

@ΝίκοςΠ Νικ βρες μια V3 ρε φίλε και βάρα καμιά τουφεκιά.
Εδώ δεν έχει κανένας ...
 
Είναι κάποιος συνάδελφος εδώ μέσα, που κατέχει το συγκεκριμένο όπλο (Remington V3) και του έβγαλε βλάβες; Ή ακόμη χειρότερα, να πήγε στο κυνήγι και να έμεινε από όπλο, να μας πει την εμπειρία του; Εγώ πάντως προσωπικά, στο κυνήγι έμεινα από την benelli μου (121 sl80), από βελόνα. Απλά το αναφέρω σαν γεγονός, χωρίς να έχει καμία σημασία.
Μετα απο ποσο χρονικο διαστημα χρησης Βασιλη?
 
Μετα απο ποσο χρονικο διαστημα χρησης Βασιλη?
Α, καλά. Σίγουρα 15 χρόνια. Απλά το ανέφερα σαν γεγονός. Ήθελα να υποδηλώσω πως ένα τυχαίο γεγονός, μπορεί να μας διαμορφώσει γνώμη και άποψη. Για μένα βέβαια δεν είχε καμία σημασία.
 
Τουφεκιά με V3 δεν έχω δει πάντως σε χαρτί, ίσως να μου ξέφυγε.
Όποιος έχει V3 ας ρίξει σε κάνα χαρτί ένα Rem express #4 με Full στα 36,5m (από το στόμιο, μετρημένα με μετροταινία) για να δούμε και εμείς τι ψάρια πιάνει ...

@ΝίκοςΠ Νικ βρες μια V3 ρε φίλε και βάρα καμιά τουφεκιά.
Εδώ δεν έχει κανένας ...

Mην μου βαζεις ''δυσκολα'' μεσημεριατικο....Και εφοσον ξερεις απο οπλα ειμαι εντελως ασχετος...τι μου
βαζεις ενα V3...τι σημαινει V3??
Mαρκα πες μου...και εαν βρω...δεν χαλαω χατηρια...αυτο το ξερεις φιλε !!! :)
 
Δεν είναι ακριβώς έτσι γιατί έχω δύο φιλους που την έχουν και μέχρι στιγμής δεν έχουν προβλήματα και απλά σκοτώνουν με το 4* εκεί που οι άλλοι βάζου. Φουλ.Ακομη και α
Ο Άρης Καλαμάτα από το φόρουμ κυνηγώντας την ένα χρόνο σε όλα τα κυνήγια δεν έχει γράψει κάτι για θέμα εμπλοκών .
Έχει βάλει αγγελία πώλησης όμως😁
 
Ο
Παύλο ο κάθε ένας τα ζυγίζει φίλε και αν έχει προβληματικό όπλο λέει καλύτερα να ναι σίγουρος παρά να τρέχω σε οπλουργους αυτό όμως δεν αλαζει την βλητική ικανότητα του όπλου ούτε την μειώνει είναι το καλύτερο βλητικα αυτογεμες αλλά βγάζει ζημιές από κει και πέρα ο κάθε ένας αποφασίζει αν θα ρισκάρει η όχι.Και το καλύτερο είναι να διαβάσουν όλοι τη καθαρή και αντικειμενική για μένα εντύπωση του κ.Μητσιαλη σε προηγούμενες σελίδες στο ίδιο θέμα σκέφτομαι να αγοράσω.
Ο σοφρων μετά την ανάγνωση των θετικων-αρνητικων διαπιστώσεων του Λέο‼️δεν την αγοράζει‼️
Το όπλο πρέπει πρωτίστως ‼️ να είναι λειτουργικό‼️αν δεν είναι ...να'χαμε να λέγαμε ‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top