Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τους είδα τους συγκεκριμένους πίνακες Βασίλη. Έχει και ένα ακόμα πινακάκι που αναφέρει τη μέγιστη και ελάχιστη επιτεύξημη σύσφηξη με βάση τους αυλούς του εμπορίου.
View attachment 72726
Απλά είπα μήπως τα έχει δοκιμάσει κανένας να μας πει γνώμη.
Τα φέρνει καποιος στην Ελλάδα?
 
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα, Πια είναι η γνώμη σας για την Remington 1187 sportsman synthetic; Το έχει κάποιος; σκέφτομαι να δώσω την Winchester sx3 την ξύλινη που έχω και να την πάρω.Τη θέλω για καρτέρια οπότε το βάρος δεν με ενοχλεί πλαστικό που δεν έχει θέμα να χτυπήσει η να βρέχεται και αχρωμιωτη κάννη που προτιμώ. Η win δεν έχει κάποιο θέμα αλλά τη λυπάμαι και δεν τη παίρνω στο βουνό λόγω ξύλων και έχει χρωμιωμενη κάνη, τι μου προτείνετε;
 
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα, Πια είναι η γνώμη σας για την Remington 1187 sportsman synthetic; Το έχει κάποιος; σκέφτομαι να δώσω την Winchester sx3 την ξύλινη που έχω και να την πάρω.Τη θέλω για καρτέρια οπότε το βάρος δεν με ενοχλεί πλαστικό που δεν έχει θέμα να χτυπήσει η να βρέχεται και αχρωμιωτη κάννη που προτιμώ. Η win δεν έχει κάποιο θέμα αλλά τη λυπάμαι και δεν τη παίρνω στο βουνό λόγω ξύλων και έχει χρωμιωμενη κάνη, τι μου προτείνετε;
Γιατί ν αδοσεις την sx3;
 
Γιατί θέλω πλαστικό όπλο για να μην λυπαμαι τα ξύλα και αχρωμιωτο όπως τα άλλα μου όπλα, είναι ξύλινη η win με χρωμιωμενη κάννη.
Καλύτερα να αγοράσεις πλαστικά μέρη(λογικά θα υπάρχουν)και να της τα βάλεις παρά να την δώσεις
Μην δίνεις όπλο που το έχεις δοκιμασμένο και είσαι ευχαριστημένος
Εγώ θα σου έλεγα και να μην την λυπάσαι, δεν παθαίνει τίποτα το όπλο εμείς παθαίνουμε
Αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη, ο καθένας το βλέπει διαφορετικά
 
Γιατί θέλω πλαστικό όπλο για να μην λυπαμαι τα ξύλα και αχρωμιωτο όπως τα άλλα μου όπλα, είναι ξύλινη η win με χρωμιωμενη κάννη.
Όλα μας τα χρόνια την βγάλαμε με τα ξύλινα,και τα κυνηγήσαμε στα βουνά,και να χτυπηθεί και λίγο αυτά επανέρχονται.Και αφού υπάρχη γιατί να δώσεις ένα γενικό όπλο για ένα καρτεροτουφεκο.Και έχει και το καλύτερο σύστημα αερίων,το χρωμειομενη- αχρωμειωτη δεν παίζει,είναι για γέλια,καμμία σχέση με το συμβατικη-βελτιωμενη.Οποτε η ταπεινή μου γνώμη είναι no way!Εγώ το συγκεκριμένο όπλο δεν το αγοράζω,έχω την 870,αλλά έχει τουλάχιστον ένα μειωνεκτημα,είναι βαριά...Αλλά ξέρεις ότι θα κάνει μπαμ πάντα,και το ρίχνεις σε Κανταρια βροχή,και σε ένα λεπτό είναι έτοιμο στο σπίτι λαδωμένο και καθαρό.Εγω το sportsman,μια βαριά,προβληματική ενδεχόμενη καραμπίνα από μηχανισμό,ούτε θα το σκεφτόμουν να αλλάξω την Winchester.Τα όπλα πρέπει να το λυπάσαι όταν δεν το συντηρείς σωστά ΜΕΤΑ τη χρήση,όχι κατά την χρήση,και όλα θα πάνε καλά
 
Γιατί θέλω πλαστικό όπλο για να μην λυπαμαι τα ξύλα και αχρωμιωτο όπως τα άλλα μου όπλα, είναι ξύλινη η win με χρωμιωμενη κάννη.
Πάρε πλαστικά και πουλά τα ξύλινα ,ψάξε για ανταλλαγή,με χρωμιωμενη κάννη θα είναι άτρωτη.
 
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια θα το σκεφτώ λίγο καιρό και θα δω τι θα κάνω.
Η sx3 είναι καλό όπλο ... να την δώσεις για 1187 ?
Ανταλλακτικά θα βρεις για την 1187 αν χρειαστείς ή θα τρέχεις ?
Μην λυπάσαι τα όπλα.
 
Γιατί θέλω πλαστικό όπλο για να μην λυπαμαι τα ξύλα και αχρωμιωτο όπως τα άλλα μου όπλα, είναι ξύλινη η win με χρωμιωμενη κάννη.
Είχαμε μιλήσει.κι εγώ σχεδόν όλα αχρωμιωτα τα έχω και με την παραμικρή αμέλεια που έχει τύχει λόγο χρόνου,δεν έχουν πάθει τιποτα
 
Η sx3 είναι καλό όπλο ... να την δώσεις για 1187 ?
Ανταλλακτικά θα βρεις για την 1187 αν χρειαστείς ή θα τρέχεις ?
Μην λυπάσαι τα όπλα.
Καλησπέρα Βασίλη ήδη άρχισα να το μετανιώνω που σκέφτηκα να δώσω την sx3😅 σκέφτηκα να πάρω την 1187 επειδή είναι πλαστικια και αχρωμιωτη αλλά διαβάζω ότι είναι λίγο τζόκερ η 1187 . Η Sx3 ποτέ δεν μου έβγαλε προβλήματα αλλά όταν πάω στο βουνό πάντα προσέχω μη τη χτυπήσω πουθενά και τη λυπάμαι. Θα έλεγα ότι είμαι ιδιαίτερα ψείρας με τα όπλα μου.
 
Καλησπέρα Βασίλη ήδη άρχισα να το μετανιώνω που σκέφτηκα να δώσω την sx3😅 σκέφτηκα να πάρω την 1187 επειδή είναι πλαστικια και αχρωμιωτη αλλά διαβάζω ότι είναι λίγο τζόκερ η 1187 . Η Sx3 ποτέ δεν μου έβγαλε προβλήματα αλλά όταν πάω στο βουνό πάντα προσέχω μη τη χτυπήσω πουθενά και τη λυπάμαι. Θα έλεγα ότι είμαι ιδιαίτερα ψείρας με τα όπλα μου.
Το όπλο θα χτυπηθεί και θα γδαρθεί κάποια στιγμή ότι και να κάνεις.
Απλά μην το σκέφτεσαι.
 
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα, Πια είναι η γνώμη σας για την Remington 1187 sportsman synthetic; Το έχει κάποιος; σκέφτομαι να δώσω την Winchester sx3 την ξύλινη που έχω και να την πάρω.Τη θέλω για καρτέρια οπότε το βάρος δεν με ενοχλεί πλαστικό που δεν έχει θέμα να χτυπήσει η να βρέχεται και αχρωμιωτη κάννη που προτιμώ. Η win δεν έχει κάποιο θέμα αλλά τη λυπάμαι και δεν τη παίρνω στο βουνό λόγω ξύλων και έχει χρωμιωμενη κάνη, τι μου προτείνετε;
Χρήστο όπλο που πάει για κυνήγι, θα έχει σημάδια είναι κανόνας αυτό. Άμα γουστάρεις Remington να την πάρεις και άμα θες να πουλήσεις την Winchester γιατί τη βαρέθηκες, να το κάνεις. Τα όπλα σου να τα χαίρεσαι φίλε. Το κοντάκι άμα παρά γίνει από γρατσουνιές και χτυπήματα, πάει στον κοντακα για φρεσκαρισμα. Αν σπάσει υπάρχει εργοστασιακό, όπλα μαζικής παραγωγής είναι κάνε το κέφι σου και μη σκας.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top