Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δηλαδη ρε γιαννη αν ριξεις αχαραγα όπως λες και πεσει το παπι δεν θα πας να το παρεις και να μετρήσεις με βηματα ετσι απλα στο περίπου που εριξες?ακριβως επειδή διαβάζουν και μικρα παιδια στο λεω.
Μα δεν το βλέπεις ρε φίλε‼️πάνω από 15- 20 μέτρα δεν το βλέπεις....σκια βλέπεις....ακόμη κ με έντονο φεγγαρι
 
Όταν έχεις σχηματίσει άποψη μέσα από βιώματα μιας ζωής, δεν αλλάζεις γνώμη με πίνακες. Όπως και αυτός που χρησιμοποιεί τους πίνακες δεν θα αλλάξει γνώμη με διηγήσεις. Δεν είναι κακό να διαφωνούμε συνάδελφε, δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται τόσο μεγάλο θέμα...

Εχω ακουσει τα διάφορα κατα καιρους για τις δοκιμες μου Δασκαλε !!!
Μεχρι ουρια μου ειπαν οτι εχω...και δεν ξερω τι λεω...
Παρ'ολα αυτα συνεχιζω και ανεβαζω καποιες δοκιμες μου....
Πριν λιγες ημερες ενας χλευαζε για την αστοχια υλικου που ειχε το φυσιγγιο που εριξα...
Δεν το κανω θεμα απλα ασε να κανουν και αλλοι δοκιμες διατρησης...να τις ανεβασουν και να δουμε
εαν συμφωνουμε η οχι...
Εαν ανεβασω μονο δικες μου ή εαν πω τα συμπερασματα μου δεν εχει νοημα...γιατι 1ον. δεν εχουν
κανει τετοιες δοκιμες...οποτε λογικο να μην ξερουν ποια ειναι η αληθεια...
Και 2ον....θα εξακολουθουν να λενε....εμεις στο κυνηγοτοπο αλλα βλεπουμε !!!!
Και σε ρωταω ....Σε τι ποσοστο επι τοις % πιστευεις οτι εχουν σωστη αντιληψη των μετρων οι κυνηγοι ???
 
Καλησπέρα και καλό μήνα!Πέρα από το ότι έχετε κάνει 2 ομάδες που η κάθε μία πιστεύει το δικό της χαλάτε και το θέμα σκέφτομαι να αγοράσω.Μπορει να λέτε ότι δεν θέλετε να επιβάλεται την απόψη σας αλλά αυτό κάνετε.Και γι αυτό συνεχίζεται ακόμα η κουβέντα.Προσπαθει ο ένας να πείσει τον άλλο.
Και αναφέρομαι και στις 2 ομάδες.Μην μου πείτε όχι δεν είναι έτσι κτλ γιατί έτσι είναι.Τοσο απλά.
Εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί να κάνετε αυτή την κουβέντα απλά την κάνετε σε λάθος θέμα και όποιος μπει να διαβάσει η να ρωτήσει κάτι δεν θα βγάλει άκρη.
Αυτά.Καλο μήνα και πάλι!
 
Καλησπέρα και καλό μήνα!Πέρα από το ότι έχετε κάνει 2 ομάδες που η κάθε μία πιστεύει το δικό της χαλάτε και το θέμα σκέφτομαι να αγοράσω.Μπορει να λέτε ότι δεν θέλετε να επιβάλεται την απόψη σας αλλά αυτό κάνετε.Και γι αυτό συνεχίζεται ακόμα η κουβέντα.Προσπαθει ο ένας να πείσει τον άλλο.
Και αναφέρομαι και στις 2 ομάδες.Μην μου πείτε όχι δεν είναι έτσι κτλ γιατί έτσι είναι.Τοσο απλά.
Εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί να κάνετε αυτή την κουβέντα απλά την κάνετε σε λάθος θέμα και όποιος μπει να διαβάσει η να ρωτήσει κάτι δεν θα βγάλει άκρη.
Αυτά.Καλο μήνα και πάλι!
Τσάμπα κόπος !!!! κοποσ θα αλλάξουν θέμα να το κάνουν μ@@@@@ και αυτο
 
Μιλάω πάντα για εμπορικά .Αν ήταν έτσι που το λέτε και όλα είναι φυσίγγι και το καλό φυσίγγι πάει σε όλα μάλλον όλοι οι κατασκευαστές φυσιγγίων είναι άχρηστοι γιατί κανένα φυσίγγι δεν θεωρείται καλό από όλους . Αφού ταιριάζει το ένα σε 5 το άλλο σε 100 και το τριτο σε 1000 το τέταρτο σε 50 κτλ και όλοι έχουν διαφορετικά όπλα .Μάλλον το φυσίγγι διαλέγει όπλο που ξέρεις ίσως πειστω και εγώ σε κάποια άλλη ζωή αν και εφόσον.
 
Με 600€. Και όχι μπαικαλ. Εδώ σε θέλω κάβουρα.
Καινούριο η μεταχειρισμενο γιατί καινούριο μόνο από γιουσουφακι μεριά θα βρεις .Οικονομικό και ωραίο σε προσιτή τιμή είναι τα ζαμπαλα για μένα αλλά δεν κάνει κανένα 600€ .Έχει super pοse 20αετιας ξάδελφος το χει λιώσει στα φυσίγγια δεν έχει άλλο όπλο και μια χαρά είναι.
 
Κατά την ταπεινή μου αντίληψη και με καμία διάθεση να προσβάλω οιονδήποτε, κάτω του 30%.
Αυτό έρχεται από συνδυασμό εμπειρίας και αντίληψης που διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο κάποιες φορές παίζει ρόλο και το επαγγελμα κάνει στον υπολογισμό των αποστάσεων .
 
Αυτό έρχεται από συνδυασμό εμπειρίας και αντίληψης που διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο κάποιες φορές παίζει ρόλο και το επαγγελμα κάνει στον υπολογισμό των αποστάσεων .
Προφανώς και συντρέχουν λόγοι για να μπορεί κάποιος να υπολογίσει (καλύτερα από κάποιον άλλο) αποστάσεις (και διαστάσεις γενικά) και όχι μόνο στο "δικό μας" πεδίο .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top