Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θεωρείται ότι έριξε ένα καλό αξιοπρεπές φυσίγγι να έρθω και στα δικά σας αφού με ένα σωστό φυσίγγι οι διαφορές των κανών λέτε κάποιοι θα είναι πολύ μικρές ,το βλέπω απειροελάχιστες .😭😭😭😭😭😭
Εγώ απορώ με τα ατσάλινα που λένε ότι έχουν σφιχτές τουφεκιές,,,φουτθεθ μπλου έχουν‼️ποιος το βάφτισε αυτό καλό❓❓ας έβαζε μητρομανιουμ κ θα έβλεπες
 
Παιδιά είναι ξεκάθαρο ότι τα παραπάνω λεφτά σε όπλο δεν σκοτώνουν καλύτερα τα πουλιά η από μόνα τους.Και καλό είναι να μην υποστηριζουμε αυτή την νοοτροπια.Αυτη είναι η ουσία του βίντεο.
Αν είχα δώσει εγώ πχ για όπλο πάνω από 1500 δεν σημαίνει ότι θα υποστηρίζω ότι είναι το καλύτερο του κόσμου και σκοτώνει μόνο του.Το πήρα καθαρά για την κ@υλα μου για να το κοιτάω όταν το κρατάω και να λέω πωωω τι πήρα ρε φίλε.
Πχ η συγκέντρωση της sbe3 ήταν τραγική.οπως και των browning.Τα κανει άχρηστα?όχι βέβαια.Τα πληρώνεις για την ποιότητά τους το φινίρισμα και το ίδιο τους το όνομα.Κατι που υπολείπεται από τα υπόλοιπα μοντέλα του test.
Όλο το πακέτο φαίνεται το έχει η beretta.Αχ αυτή η beretta πάλι μπροστά μας
 
Με αφορμή τη προσφορά του κάλκα για τις vinci μου έχουν μπει ψίλοι στα αυτιά για την απλή τη ματ.
Αν και δεν έχω ακούσει κακά λόγια για αυτή ... ποιά η γνώμη σας?
Την εχει παρει ο magelasakis. Αυτος θα την εχει ξεψαχνισει.
 
Θεωρείται ότι έριξε ένα καλό αξιοπρεπές φυσίγγι να έρθω και στα δικά σας αφού με ένα σωστό φυσίγγι οι διαφορές των κανών λέτε κάποιοι θα είναι πολύ μικρές ,το βλέπω απειροελάχιστες .😭😭😭😭😭😭
Εσύ θεωρείς ότι μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από το "τεστ" αυτό ?

Benelli Sbe3 69% - 56% - διαφορά 13%
Beretta A400 extreme plus 62% - 81% - διαφορά 19%
Browning A5 56% - 71% - διαφορά 15%
Κοίτα διαφορές από φυσίγγι σε φυσίγγι στο ίδιο κουτί με όλα τα άλλα ίδια.
Άλλες τουφεκιές έφευγαν πάνω, άλλες δεξιά άλλες αριστερά.

Ποιος σου λέει ότι η επόμενη τουφεκιά δεν θα έβγαζε τα κόκκινα ?
Mossberg 940 pro 81% - 66% - διαφορά 15%
Beretta A300 Ultima 78% - 63% - διαφορά 15%

Το βίντεο είναι μάθημα για το τι πρέπει να αποφεύγουμε σε μια σωστή δοκιμή.
Λέει όμως και σωστά πράγματα.


Αν ήταν στην Ελλάδα η δοκιμή θα βάραγαν όλα 90%-100% πάντως με mod. 🤪
 
Εγώ απορώ με τα ατσάλινα που λένε ότι έχουν σφιχτές τουφεκιές,,,φουτθεθ μπλου έχουν‼️ποιος το βάφτισε αυτό καλό❓❓ας έβαζε μητρομανιουμ κ θα έβλεπες
Πες τα ντε 😂 για τα Μητρομάνιουμ 🤣

Άλλη δοκιμή ... και μαντέψτε με τι όπλο
I did the test with the Mossberg 940 Pro Waterfowl shotgun with a 28" barrel
The shells used were HEVI-Shot's HEVI Steel #4 shot, 3", 1.25oz (239 pellets), 1500 FPS

Εκεί που στο προηγούμενο βίντεο το ίδιο όπλο με mod και #2 steel έβγαλε 81% τώρα βγάζει 80% με XF.

Λάθος δοκιμή και αυτή ... ο επόμενος ...

1668187920053.png

 
Εσύ θεωρείς ότι μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από το "τεστ" αυτό ?

Benelli Sbe3 69% - 56% - διαφορά 13%
Beretta A400 extreme plus 62% - 81% - διαφορά 19%
Browning A5 56% - 71% - διαφορά 15%
Κοίτα διαφορές από φυσίγγι σε φυσίγγι στο ίδιο κουτί με όλα τα άλλα ίδια.
Άλλες τουφεκιές έφευγαν πάνω, άλλες δεξιά άλλες αριστερά.

Ποιος σου λέει ότι η επόμενη τουφεκιά δεν θα έβγαζε τα κόκκινα ?
Mossberg 940 pro 81% - 66% - διαφορά 15%
Beretta A300 Ultima 78% - 63% - διαφορά 15%

Το βίντεο είναι μάθημα για το τι πρέπει να αποφεύγουμε σε μια σωστή δοκιμή.
Λέει όμως και σωστά πράγματα.


Αν ήταν στην Ελλάδα η δοκιμή θα βάραγαν όλα 90%-100% πάντως με mod. 🤪
διαβασα το πρωινο σχολιο οτι ειναι σουπερ η δοκιμη και λεω απο μεσα μου..παει και ο βασιλης ...δε μπορει να σοβαρολογει ελεγα 🤣 🤣
 
Εσύ θεωρείς ότι μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από το "τεστ" αυτό ?

Benelli Sbe3 69% - 56% - διαφορά 13%
Beretta A400 extreme plus 62% - 81% - διαφορά 19%
Browning A5 56% - 71% - διαφορά 15%
Κοίτα διαφορές από φυσίγγι σε φυσίγγι στο ίδιο κουτί με όλα τα άλλα ίδια.
Άλλες τουφεκιές έφευγαν πάνω, άλλες δεξιά άλλες αριστερά.

Ποιος σου λέει ότι η επόμενη τουφεκιά δεν θα έβγαζε τα κόκκινα ?
Mossberg 940 pro 81% - 66% - διαφορά 15%
Beretta A300 Ultima 78% - 63% - διαφορά 15%

Το βίντεο είναι μάθημα για το τι πρέπει να αποφεύγουμε σε μια σωστή δοκιμή.
Λέει όμως και σωστά πράγματα.


Αν ήταν στην Ελλάδα η δοκιμή θα βάραγαν όλα 90%-100% πάντως με mod. 🤪
Το ρεζουμε είναι ότι τα όπλα δεν έχουν τεράστιες διαφορες γιατί παίζουν ρόλο και οι αποκλίσεις των φυσιγγίων αρκεί να μην κάνουν εμπλοκές.Ο χειριστής κ η εξέλιξη του είναι το κλειδί της επιτυχίας....
Χιλιοειπωμενο μεν δεν εμπεδώνεται εύκολα δε...
 
ειναι παπατζης ο τυπος...
Μαζεύουν χρήμα από yt ...

Πάντως αυτόν
https://www.youtube.com/c/TheNewHuntersGuide
τον βλέπω γιατί κάνει τεστ διάτρησης σε τζελ και τσεκάρω το πρόγραμμα που έχω φτιάξει :)
Δεν είναι πολύ "κακός" ... έχει όμως φάτσα που μου την δίνει και μιλάει σπαστικά.
O Joel θα έχει φάει καμιά μήνυση από την patternmaster ... δεν έχει βγάλει ξανά καινούργιο βίντεο αχαχαχ
 
Παιδιά είναι ξεκάθαρο ότι τα παραπάνω λεφτά σε όπλο δεν σκοτώνουν καλύτερα τα πουλιά η από μόνα τους.Και καλό είναι να μην υποστηριζουμε αυτή την νοοτροπια.Αυτη είναι η ουσία του βίντεο.
Αν είχα δώσει εγώ πχ για όπλο πάνω από 1500 δεν σημαίνει ότι θα υποστηρίζω ότι είναι το καλύτερο του κόσμου και σκοτώνει μόνο του.Το πήρα καθαρά για την κ@υλα μου για να το κοιτάω όταν το κρατάω και να λέω πωωω τι πήρα ρε φίλε.
Πχ η συγκέντρωση της sbe3 ήταν τραγική.οπως και των browning.Τα κανει άχρηστα?όχι βέβαια.Τα πληρώνεις για την ποιότητά τους το φινίρισμα και το ίδιο τους το όνομα.Κατι που υπολείπεται από τα υπόλοιπα μοντέλα του test.
Όλο το πακέτο φαίνεται το έχει η beretta.Αχ αυτή η beretta πάλι μπροστά μας
Δεν είναι μόνο η εξωτερική εμφάνιση και η ποιότητα είναι και η εργονομία και τα συστήματα απόσβεσης στο κοντάκι είναι η εργατοώρες που δούλεψε το τμήμα σχεδιασμού. Για αυτό και βλέπεις μερικά όπλα σκοτώνουν μεν αλλά είναι ατσούμπαλα και κουραστικά στην πολύωρη χρήση και αλλά τα κρατάς και δεν σε κουράζουν και σου ανεβαίνουν και ποιο εύκολα.
 
Με αφορμή τη προσφορά του κάλκα για τις vinci μου έχουν μπει ψίλοι στα αυτιά για την απλή τη ματ.
Αν και δεν έχω ακούσει κακά λόγια για αυτή ... ποιά η γνώμη σας?
Αν ενδιαφέρεσαι για vinci στείλε πμ να σου τα πω όλα χαρτί και καλαμάρι.
 
Πάλι δεν προσέχεις. Δεν τολμάει να βγει για παγανα φασιανού με καραμπίνα λέμε. Το ημερήσιο παράβολο έχει 2 με 3 χιλιάρικα και άλλα τόσα μία βασική γκαρνταρόμπα με τουίντ, τραγιασκα και κάλτσα με φουντιτσα. Μία που θα σκάσεις με καραμπίνα και μία που θα βγει η βρώμα να μην σε ξαναδεχτουν πουθενά.
Να δω Αγγλο με Barbour Check πουκαμισο και κολεγιακη γραβατουλα με κανενα SBE3 για φασιανο στο drive και τι στον κοσμο.χαχααχχα. Ειναι περιπου η αντιστοιχια να πηγαινει να δουλεψει κανεις οικοδομη με φρακο αλα Κωνστανταρας.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top