Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Επίσης πολύ καλό τουφέκι είναι και η maxus, την είχα δωσει και τη δούλευε ο πατέρας μου, σε μένα δεν ταίριαξε το μικρό σχετικά κοντάκι κι επειδή είχα οπλα που είχα βολευτεί, δεν ασχολήθηκα. Πήγε όμως σε άνθρωπο απο εδω μέσα όταν την έδωσα, βγήκαμε και γνωστοί στην πορεία και είμαι χαρούμενος που είναι ευχαριστημένος.

Πάλι καλά που δεν σου ταίριαξε φίλε μου. Που θα έβρισκα την παλιά με τον μεγάλο κώνο ? 🤣
 
Πάλι καλά που δεν σου ταίριαξε φίλε μου. Που θα έβρισκα την παλιά με τον μεγάλο κώνο ? 🤣
Άραγε να χει διαφορά απ την άλλη με τον πιο κοντό; Πάντως ανάκρουση είχε αεροβόλου. Εδώ πάντως πολλοί δεν παραδέχονται τις 'καλές' κάννες.
 
Άραγε να χει διαφορά απ την άλλη με τον πιο κοντό; Πάντως ανάκρουση είχε αεροβόλου. Εδώ πάντως πολλοί δεν παραδέχονται τις 'καλές' κάννες.
Ούτε κ οι εταιρείες,τουμπεκί ψιλοκομμένο σε αντίθεση με τις εταιρείες choke που τάζουν λαγούς κ πετραχήλια
 
Άραγε να χει διαφορά απ την άλλη με τον πιο κοντό; Πάντως ανάκρουση είχε αεροβόλου. Εδώ πάντως πολλοί δεν παραδέχονται τις 'καλές' κάννες.
Επειδή είχα και εγώ την maxus την πρώτη και μάλιστα στην έκδοση sporting που ήταν με φιλμ ανθρακόνημα και λευκή βάση αριστερά δεξιά δεν μου κάθησε ποτέ καλά ούτε είδα καμία βλητική υπέροχη,βέβαια δεν μου καθόταν και σωστά όπως ακριβός και η maxus 2 που δοκίμασα 3 φορές στο μαγαζί ενώ μου άρεσε εξωτερικά δεν μου καθόταν καθόλου καλά ακόμη και με το κοντό κοντακι σε σχεση με την Α5 που μου κάθησε με την πρώτη και η black Eagle 3 για αυτό έμεινα σε αυτά τα δυο γιατί μου ταίριαξαν κατά 80% από την πρώτη στιγμή χωρίς να πειράξω τίποτα.
 
Επειδή είχα και εγώ την maxus την πρώτη και μάλιστα στην έκδοση sporting που ήταν με φιλμ ανθρακόνημα και λευκή βάση αριστερά δεξιά δεν μου κάθησε ποτέ καλά ούτε είδα καμία βλητική υπέροχη,βέβαια δεν μου καθόταν και σωστά όπως ακριβός και η maxus 2 που δοκίμασα 3 φορές στο μαγαζί ενώ μου άρεσε εξωτερικά δεν μου καθόταν καθόλου καλά ακόμη και με το κοντό κοντακι σε σχεση με την Α5 που μου κάθησε με την πρώτη και η black Eagle 3 για αυτό έμεινα σε αυτά τα δυο γιατί μου ταίριαξαν κατά 80% από την πρώτη στιγμή χωρίς να πειράξω τίποτα.
Oύτε εμένα μου καθόταν, εντωμεταξύ είχα και τα άλλα όπλα που μου ερχονταν καλύτερα κι έτσι έκανα ευτυχισμένο τον Σταμάτη. Δεν είχα βγάλει ξεκάθαρο συμπέρασμα για τις τουφεκιές για τον ίδιο λόγο που ανέφερες. Όσοι όμως την είχαν βολευτεί έλεγαν τα καλύτερα, όπως έλεγαν όμως οτι έδειχνε τα δόντια της με καλύτερα τσοκ απ τα μαμά.
 
Oύτε εμένα μου καθόταν, εντωμεταξύ είχα και τα άλλα όπλα που μου ερχονταν καλύτερα κι έτσι έκανα ευτυχισμένο τον Σταμάτη. Δεν είχα βγάλει ξεκάθαρο συμπέρασμα για τις τουφεκιές για τον ίδιο λόγο που ανέφερες. Όσοι όμως την είχαν βολευτεί έλεγαν τα καλύτερα, όπως έλεγαν όμως οτι έδειχνε τα δόντια της με καλύτερα τσοκ απ τα μαμά.
Είπαμε ,καλά τα μάμα της ,αλλά ανοιχτά πολύ....Ντέμι 3.5/10
 
Άραγε να χει διαφορά απ την άλλη με τον πιο κοντό; Πάντως ανάκρουση είχε αεροβόλου. Εδώ πάντως πολλοί δεν παραδέχονται τις 'καλές' κάννες.

Τάσο έχει δεν έχει εμείς καλό είναι που τον έχουμε μεγάλο .my man.
Πέρα απ' την πλάκα τώρα ούτε εμένα μου ερχόταν η μαξους. Απλά ήξερα από πριν ότι θα την φέρω ακριβώς εκεί που θέλω. Γι'αυτό πολλές φορές και εδώ στο φόρουμ προτείνω σε άλλα μέλη να πάρουν ξύλινο
 
Last edited:
Oύτε εμένα μου καθόταν, εντωμεταξύ είχα και τα άλλα όπλα που μου ερχονταν καλύτερα κι έτσι έκανα ευτυχισμένο τον Σταμάτη. Δεν είχα βγάλει ξεκάθαρο συμπέρασμα για τις τουφεκιές για τον ίδιο λόγο που ανέφερες. Όσοι όμως την είχαν βολευτεί έλεγαν τα καλύτερα, όπως έλεγαν όμως οτι έδειχνε τα δόντια της με καλύτερα τσοκ απ τα μαμά.
Και με περισσότερα γραμμάρια ο φίλος μου την έχει 7 χρόνια την one και ακόμη δεν έχει καταφέρει να βρει τα φυσίγγια της μεχρι τα 36γρ από 38γρ και πάνω τα πηγαίνει μπάλα
 
Κουράστηκα μόνο στην σκέψη.
Κάτι πιο πατ κιούτ δεν υπάρχει ?

Θα βρω μια v3 και θα δοκιμάσω συγκέντρωση διάτρηση .... αλλίμονό σας αν βρω τα ίδια ... δεν θα σας ξεπλένει ούτε ο Νιαγάρας. 🤣
@vazelos βρε μου μια V3 ρε γαμώτ .... 5-6 φυσίγγια θα ρίξω.
V3 δεν παίρνω ούτε να μου την χαρίζανε.
Πάνω από 36 πολύ σπάνια ρίχνω ...
Κάτι άλλο σε κάτω από 36 δεν υπάρχει που να σκοτώνει σαν διάολος ?
Πάρε ένα αυτογεμές cal 10! Και θα ρίχνεις την ονομαστική του γόμωση! Και με το συμπάθειο, θα μας αφήσεις τα κλαπατσίμπανα ήσυχα! Και μετά θα φωνάζουν όλοι από τα δίπλα καρτέρια βοήθα παναγιά μου. Θα δώσεις και παραγκελεία να σου φτιάξουν και τσιχλοφυσίγγια σκοπευτικά για το cal10 στα 38γρ νο10! Στο καπρί θα είσαι πιο φυδολός, θα σημαδεύεις μόνο κεφάλι για να μην το χαλάς!!!
 
Ρε παιδιά η μαξους έρχεται με τόσες αλλαγές κλίσεων πανό από 4/5 φλάντζες αν θυμάμαι καλά και προέκτασης εδώ την έφερα εγώ που είμαι αρηστερος και δεν μπορείτε να την φέρεται στα μέτρα σας!!!!! Όσο για την κάνη της που διαβάζω ότι δεν βρησκουν φυσηγγια μόνο για αστείο το περνο
 
Ρε παιδιά η μαξους έρχεται με τόσες αλλαγές κλίσεων πανό από 4/5 φλάντζες αν θυμάμαι καλά και προέκτασης εδώ την έφερα εγώ που είμαι αρηστερος και δεν μπορείτε να την φέρεται στα μέτρα σας!!!!! Όσο για την κάνη της που διαβάζω ότι δεν βρησκουν φυσηγγια μόνο για αστείο το περνο
εκτός από κάτι μάλλινα ότι και της βάλω θερίζει .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top