Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εχω την εντύπωση οτι το φουλ ριχνει σαν δυο και το δυο σαν φουλ....θα μας τρελανουν αυτα τα signature briley......

αυτό κυρίως με παραξένεψε και εμένα και γιαυτό ζήτησα και τις γνώμες σας . Δηλαδή η διαφορά του IC και του CYL είναι λογικές με τα άλλα .
όμως το F , IM και Μ έχουν ελάχιστες διαφορές .
Ίσως η απόσταση δεν είναι αρκετή για να "δείξουν" τα πιό κλειστά τι κάνουν. Σίγουρα είναι και το φυσιγγάκι που φαίνεται "συγκεντρωτικούλι " και μάλλον υπερτερεί του choke.

θα ξανακάνω δοκιμή σε 45 μ. ή 50 μ. που πιθανόν θα φαίνεται καλλίτερα ίσως η απόδοση των κλειστών.
 
Εφτασεεεεεε......
Κένταυρος sporting, νούμερο 9, 40 μέτρα, μαμά mod inv+.


Κένταυρος sporting, νούμερο 9, 40 μέτρα, muller U3 inv+.
Κενταυρος και u3 αχτυπητο διδυμο.....γιωργο βλέπω το muller να σου φτιαχνει κεντρα καλυτερα απο το μαμα και με τετοια κατανομη στα 40 μετρα το βλεπω καθαρο καρτεροτσοκ!!!!
 
Εφτασεεεεεε......
Κένταυρος sporting, νούμερο 9, 40 μέτρα, μαμά mod inv+.


Κένταυρος sporting, νούμερο 9, 40 μέτρα, muller U3 inv+.
Με την πρωτη ευκαιρια δοκιμασε το και στα 30 να δουμε λιγο κεντρα πυκνά πυκνα που καπνίζουν τα πτηνα....χαχαχαχα
 
αμα κανεις περπατητο τολη δεν θα εχεις προβλημα ,θα τα βρεις και πιο πολλες βολλες στο περπατητο ειναι κοντινες.στο καρτερι μπορει να εχεις θεμα ,απλως πρεπει να το βρεις γιατι ειναι λιγο πιο αργο απο αλλα σκοπευτικα ,αλλα αμα το βρεις δεν το αλλαζεις.απλως ειναι και στο χερι του καθε ενος πως τουφεκαει ,θελουν λιγο παραπανω προσκοπευση απο οσο χρειαζεται.
 
Κανένα πρόβλημα πουθενά, ούτε στις υγρασιες, ούτε στα κρύα, πέρσι 1000 φυσιγγακια σε τσιχλουρες από Δεκέμβρη μέχρι λήξη. Λιακάδες, χιόνια, υγρασίες.....τούμπανο. Το μόνο που παρατήρησα ήταν ότι το νούμερο 9 στο passing σε αποστάσεις πάνω από τα 45 μέτρα, μπορεί κάποιες μέρες να ήθελε 8. Πεφταν τα πουλιά αλλά κρατάγανε λίγο ακόμα, όχι ικανά να πετάξουν ή να τρέξουν απλά για λίγο ακόμα ζωντανά. Αυτά τα περιστατικά ήταν ελάχιστα βέβαια και μπορεί να μην ήμουν πολύ κέντρο και γω.
Όσον αφορά την ταχύτητα, αναγκάστηκα κάποια στιγμή πέρσι να κυνηγήσω με διαφορετικό φυσιγγι και επέλεξα το nsi prima uno. Μαθημενος στο Κένταυρος, έπαθα ζημιά, ήθελαν ακριβώς την διπλάσια προσκοπευση.
Οπότε το Κένταυρος δεν είναι αργό ή για να το πω καλύτερα, έχει μια υπέροχη κυνηγητική ταχύτητα.
 
Sipe......;) φιλε μου και ξερο ψωμι. Καλημερα
Καλό το sipe και εγω αυτα εριχνα πέρσι ουτε αιμα τπτ καψιμο κανονικο, αλλα φετος με 8,00ε το κουτι λιγο δυσκολα.
Μαλλον για αρχη οπως και πολλοι αλλοι συναδερφοι κενταυρος και μετα βλεπουμε.
 
Καλό το sipe και εγω αυτα εριχνα πέρσι ουτε αιμα τπτ καψιμο κανονικο, αλλα φετος με 8,00ε το κουτι λιγο δυσκολα.
Μαλλον για αρχη οπως και πολλοι αλλοι συναδερφοι κενταυρος και μετα βλεπουμε.
Παιξε με sipe 1 η 2 κουτακια το πρωι και μετα κατι light οπως ειπε και ο tolis. Ειναι κριμα να ξυπνας νωρις για το καρτερι και εκει που ειναι να παρης 10 πουλια το πρωι να περνεις 2 και τα αλλα να μην τα περνεις 2-3 ευρο παραπανο δεν λεει τιποτα. Φιλικα παντα :)
 
Καλό το sipe και εγω αυτα εριχνα πέρσι ουτε αιμα τπτ καψιμο κανονικο, αλλα φετος με 8,00ε το κουτι λιγο δυσκολα.
Μαλλον για αρχη οπως και πολλοι αλλοι συναδερφοι κενταυρος και μετα βλεπουμε.
Χθές ήμουν πάλι στον Παρδαλάκη και τα είδα στα 7,30€ στα 32γρ. Νομίζω ότι ίσως είναι ο οικονομικότερος γενικά, στα φυσίγγια κατασκευαστών.
 
Πάντως παιδις με τόσο ντόρο που έχει γινει με τα 28αρια του Κένταυρου αν είναι εξυπνος και σωστος επαγγελματιας θα κρατήσει την τιμη και την ποιοτητα εκεί και θα κανει μεγαλο τζιρο;)
Αν βαλει πανω λογω μεγαλης ζητησης νομίζω θα το χασει το παιχνίδι. ..
 
Πάντως παιδις με τόσο ντόρο που έχει γινει με τα 28αρια του Κένταυρου αν είναι εξυπνος και σωστος επαγγελματιας θα κρατήσει την τιμη και την ποιοτητα εκεί και θα κανει μεγαλο τζιρο;)
Αν βαλει πανω λογω μεγαλης ζητησης νομίζω θα το χασει το παιχνίδι. ..
Αν ειναι τοσο εξυπνος (που ειναι) ας κανει το ιδιο κ με τα κυνηγετικα 30-32αρια, οπως ελεγε κ ο Γιωργοε, κιβωτιο 500ιων με 5,5 ... 5,8 το πολυ και θα τους ξεσκισει. Τους πιασοκωληδες που κοιτανε να βγαλουν 2 ευρω στο κουτι
 
Χαιρεται,
ειμαι καινουριος στο forum κ δεν ξερω σχεδον τιποτα για το πως ξεκιναμε συζητησεις κ τετοια,απλα εχω διαβασει καποια πραγματα που γραφετε γενικα ολοι κ μου αρεσε πολυ αυτο το forum.
Σχετικα τωρα με τον λογο του μηνυματος μου εχω μια απορια σε 1 συζητηση που διαβασα κ θα σας παρακαλουσα αν μπορειτε να με βοηθησετε,καθως ειδα πως εσεις αναφερθηκατε στην σκληροτητα των σκαγιων στην κλιμακα brinell,απ' οτι καταλαβα τα μολυβδινα σκαγια εχουν το ανωτερο 22 Bn ( ο σκετος μολυβδος εχει 5-6 bn ),ξερεται μηπως το βαθμο σκληροτητας των επινικελλωμενων κ των επιχαλκωμενων σκαγιων,των ατσαλινων σκαγιων κ την σκληροτητα της καννης ενος συγχρονου οπλου;ψαχνω εδω κ αρκετο καιρο να βρω σε καποια κλιμακα για ολα αυτα το βαθμο σκληροτητας μα δεν τα καταφερα. Αν μπορουσατε να μου πειτε εφοσον γνωριζεται τον βαθμο σκληροτητας των παραπανω που ρωτω θα σας ημουν ευγνωμων. Θελω να δω ποσο πιο σκληρα ειναι τα ατσαλινα σκαγια σε σχεση με τα μολυβδινα,ποσο κοντα ειναι σε σκληροτητα με την καννη ενος οπλου κ που κοιμενονται τα επινικελλωμενα κ τα επιχαλκωμενα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top