Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Την Δευτέρα το μεσημέρι παρέλαβα μια κουτά κένταυρος 8αρια κ το απόγευμα ειχε αμέσως δοκιμή στα πιατάκια τα πρώτα 25 που έριξα μου άφησαν πολύ ωραία αίσθηση πολύ μαλάκα ,συγκεντρωτικά κ χωρίς πολύ βρόμια,το απογευμα εχει παλι πιατακια .terror.κ σιγα σιγα θα ξεκινησω για εξωρμηση στα βορεια;)
 
όταν λες φοβερό για δικανα ;;; έχει χαμηλή ανακρουση;; :)
Ανεπαισθητη χωρίς αυτό να έχει επίδραση στις ταχύτητες.....εμπειρικά πάντα μετά από χρήση σε σκοπευτήριο. Δεν το ήξερα το φυσιγγι, σκοπευτικό (target load) στα 32 γρ. Δοκιμάστηκε με το παλιό baikal με στενούς αυλούς και μου άρεσε πολύ. Στον πίνακα δεν ρίξαμε, αν και από αυτό που είδα στους δίσκους....μάλλον σούμες θα δούμε στον πίνακα.
 
γιατι δεν την πλησιαζει την federal?εχεις ριξει ποτε rotwiel γερμανικο και δεν σου εχει κανει τα χατηρια?και ειναι και μαλακο φυσιγγι για πρωτη τουφεκια που θελεις![wainmancel 36gr n5]
Πολλές φορές, έχω τα waidmannsheil HV, και τα pappe. Πολύ καλά φυσίγγια όμως για 1.20€ το φυσίγγι το θεωρώ υπερβολή για τα υλικά της B&P από τα οποία φτιάχνονται, ασταθείς στην ζέστη.
Federal hi-brass με 1€ το φυσίγγι το ίδιο σταθερά στον καύσωνα, στο κρύο.
 
Ετσι λενε όσοι το εχουν χρησιμοπ.οτι εχει χαμηλή ανακρουση
Ανεπαισθητη χωρίς αυτό να έχει επίδραση στις ταχύτητες.....εμπειρικά πάντα μετά από χρήση σε σκοπευτήριο. Δεν το ήξερα το φυσιγγι, σκοπευτικό (target load) στα 32 γρ. Δοκιμάστηκε με το παλιό baikal με στενούς αυλούς και μου άρεσε πολύ. Στον πίνακα δεν ρίξαμε, αν και από αυτό που είδα στους δίσκους....μάλλον σούμες θα δούμε στον πίνακα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες :):)
 
Σε συνέχεια της "βιαστικής" βλητικής δοκιμής των σκοπευτικών φυσιγγίων του Ρουμελιώτη #4869 παραθέτω τα εσώψυχα τούς που βρήκα χθες στο σφάξιμο.
Μιας και έγινε συζήτηση ποιο πάνω , να πω οτι εγώ είχα άριστη συνεννόηση με τον άνθρωπο και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση που με πήρε τηλέφωνο για το αν παρέλαβα κ αν όλα ήταν καλά, μάλιστα με ξανά πήρε μετά απο 2-3 μέρες να με ρώτησε αν τα έριξα και πως μου φάνηκαν !
Εύχομαι να συνεχίσει να μπορεί να τα διαθέτει καθώς το προϊόν ειναι καλό και η τιμή πάρα πολύ καλή .



 
Last edited by a moderator:
Αν δεν εχει γινει λαθος,φαινεται να εχει piston skeet στο φυσιγγι για το trap...
Δεν είναι piston-skeet ... δες το ποτηράκι, είναι απλό, μόνο το αμορτισέρ μοιάζει ...

νομίζω πως είναι αυτός ο ελληνικός
http://fantomoutdoors.gr/index.php?route=product/product&path=60_66_171&product_id=1329
τον οποίον βγάζει και αυτόν
http://fantomoutdoors.gr/index.php?route=product/product&path=60_66_171&product_id=1328
 
Πολλές φορές, έχω τα waidmannsheil HV, και τα pappe. Πολύ καλά φυσίγγια όμως για 1.20€ το φυσίγγι το θεωρώ υπερβολή για τα υλικά της B&P από τα οποία φτιάχνονται, ασταθείς στην ζέστη.
Federal hi-brass με 1€ το φυσίγγι το ίδιο σταθερά στον καύσωνα, στο κρύο.
Νικολι τα federal hi brass τι λενε από ανακρουση σε δικανο;έχω το baikal mp 27m με 18.4mm άυλο κ βάρος 3285gr,εσύ με το τα έχεις ρίξει κ τί εποχές-θερμοκρασίες;
 
Μήπως ξέρουμε και το τελικό ύψος κλεισίματος?
Γεράσιμε το μέτρησα αλλά το ξέχασα .. όταν πάω σπίτι θα το μετρήσω με το καινούριο μου παιχνίδι που παράγγειλα χθες και μόλις μου είπαν οτι το φέρανε σπίτι ...:)

 
Νικολι τα federal hi brass τι λενε από ανακρουση σε δικανο;έχω το baikal mp 27m με 18.4mm άυλο κ βάρος 3285gr,εσύ με το τα έχεις ρίξει κ τί εποχές-θερμοκρασίες;
Ριχτα αβερτα χειμωνα καλοκαιρι.τα εχω ριξει με το ιδιο οπλο και δεν υπαρχει ανακρουση.είναι τρομερα φυσιγγια αν μπορεις να το πληρωσεις
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top