Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
.......... μετά από 5 χρόνια θα έχεις βαρεθεί και θα έχεις βρει άλλο σπορ να καίγεσαι ........ ;) ;) ;)
Καθόλου απίθανο αλλά δύσκολο.
Το καλό είναι ότι δεν "καίγομαι"στο τουφεκίδι.
Οταν πάω να πιεστώ για βελτίωση με χαλάει..γιαυτό ίσως δεν κάνω σκόρ.
Ρίχνω 4-5 πούλες την εβδομάδα και φεύγω ευχαριστημένος.
Στους πρώτους αγώνες ψιλοχαλάστηκα μ την επίδοση αλλά με βλέπω και πιάνω τους στόχους μου σιγά σιγά και
αυτό με χαροποιεί.
Οι στόχοι μου φέτος είναι τα 80+ πιάτα στους αγώνες αλλά με χαλαρούς ρυθμούς.
Δεν είναι καθόλου εύκολο γιατί έχω αρκετά κενά και σε εικόνες κ στην διαχείριση γενικά του αγώνα και όπως είπα με τίποτα δεν θα πιεστώ ώστε να μετατρέψω το χόμπι μου σε άγχος.
Δεν θα είναι χόμπι πιά..
Οταν και ΑΝ καταφέρω και κάνω στους αγώνες ίδια πιάτα με τις προπονήσεις θα είναι η μεγαλύτερη ικανοποίηση για εμένα.
Εντωμεταξύ με τα όπλα έχω αρώστεια και σε αυτόν το τομέα δεν υπάρχει σωτηρία...
 
και όπως είπα με τίποτα δεν θα πιεστώ ώστε να μετατρέψω το χόμπι μου σε άγχος.
Δεν θα είναι χόμπι πιά..

φίλε θα συμφωνήσω σε όλα .
και επίσης θα συμφωνήσω με την εσωτερική σου ............. διαφωνία να πω , δυσαρμονία να πω ,.... κάπως θέλω να το πω αλλά δεν ξέρω.
δηλαδής.............
δεν γίνεται ρε φιλαράκι χαλαρό χόμπι και αγώνας.
Ο αγώνας είναι αγώνας και τρως τα σίδερα για να νικήσεις σε ότι επίπεδο και αν είναι αυτό.
Το χαλαρό χόμπι είναι , πάω ρίχνω τις πούλες μου , κάνω την πλάκα μου ( με αυτούς που πάνε στους αγώνες ...... χεχεχεχε ) και όλα καλά.
Άμα αρχίζει το άγχος για το σκορ , .............. πάει το χαλαρό ,
Και αγώνας χωρίς άγχος για το σκορ ( όπως και εσύ πριν είπες , ότι βάζεις στόχους και αν δεν τους πιάσεις χαλιέσαι ) δεν υπάρχει.
Δεν ξέρω , αλλά εγώ έτσι το βλέπω. Έχω πολλά που με αγχώνουν δεν θα βάλλω και άλλα.

επί τη ευκαιρία ......... Κυριακή έχει προπόνηση Ψαχνά ?????????

χεχεχεχε ........... να έλθω να κάνω την πλάκα μου με αυτούς που κατεβαίνουν σε αγώνες ...........???????? .yel. .yel. .yel. .yel. .yel.
 
φίλε θα συμφωνήσω σε όλα .
και επίσης θα συμφωνήσω με την εσωτερική σου ............. διαφωνία να πω , δυσαρμονία να πω ,.... κάπως θέλω να το πω αλλά δεν ξέρω.
δηλαδής.............
δεν γίνεται ρε φιλαράκι χαλαρό χόμπι και αγώνας.
Ο αγώνας είναι αγώνας και τρως τα σίδερα για να νικήσεις σε ότι επίπεδο και αν είναι αυτό.
Το χαλαρό χόμπι είναι , πάω ρίχνω τις πούλες μου , κάνω την πλάκα μου ( με αυτούς που πάνε στους αγώνες ...... χεχεχεχε ) και όλα καλά.
Άμα αρχίζει το άγχος για το σκορ , .............. πάει το χαλαρό ,
Και αγώνας χωρίς άγχος για το σκορ ( όπως και εσύ πριν είπες , ότι βάζεις στόχους και αν δεν τους πιάσεις χαλιέσαι ) δεν υπάρχει.
Δεν ξέρω , αλλά εγώ έτσι το βλέπω. Έχω πολλά που με αγχώνουν δεν θα βάλλω και άλλα.

επί τη ευκαιρία ......... Κυριακή έχει προπόνηση Ψαχνά ?????????

χεχεχεχε ........... να έλθω να κάνω την πλάκα μου με αυτούς που κατεβαίνουν σε αγώνες ...........???????? .yel. .yel. .yel. .yel. .yel.
Εχω καταφέρει όσο μπορώ στις προπονήσεις να παίζω τις πούλες ΣΟΒΑΡΑ όσο μπορώ και να γίνεται χαβαλές δίπλα μου γιατί είναι προφανές ότι όσο καλύτερα ρίξεις τόσο ικανοποιηση θα πάρεις.
Το ίδιο κάνω κ στους αγώνες.Πρίν κ μετά την πούλα ο χαβαλές δεδομένος.
(Μην παραξενευτείς αν με δείς "μπετό"στην πούλα)..
Το χόμπι αυτό γενικά περιλαμβάνει αγχος αλλά διαχειρίσιμο για εμένα .
Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιος που ρίχνει χωρίς να κυνηγάει καλή απόδοση.
Οταν λέω χαλαρά αυτό εννοώ.
Η πίεση έρχεται όταν βάζεις στόχους που θα χρειαστείς κ συνεχόμενη"εξωτερική"βοήθεια.προπονητή,αθλητικό ψυχολόγο,οφθαλμίατρο κλπ.
Αν ήθελα να μπώ σε αυτό το τρυπάκι θα έβλεπα άλλους στόχους αλλά δεν είναι η ηλικία μου κατάλληλη ούτε τα θέλω μου αυτά.
Οποιος έχει πχ στόχο την Εθνική επιβάλονται αυτά.

Δύσκολο για Κυριακή.
Τα έριξα από μία φορά και ΙΣΩΣ τα ξαναρίξω..
Δεν χρειάζεται ...είμαι πολύ Τούφεκος εγώ...αχχχα χα!!
 
Κυριακή πρωί στο Σχιστό έγινε η δοκιμή.
Επαιξα 2 πούλες με τα 24άρια,μία κανονική και μία 35άρα με ένα μονό κ 3 ντουμπλέδες,ο τελευταίος sim.
Ναι.Είναι ξεκούραστα,δεν είναι νέο αυτό.
Είναι ποιό συγκεντρωτικά και ποιό γρήγορα.
Στα αρκετά κοντινά είχα γεμάτα σπασίματα αλλά φαινόταν η τουφεκιά να διαλύει τα 3/4μπροστινά του πιάτου.
Οπλο ίδιο, τσοκ ίδια.Γνώριμες τροχιές.
Στα μακρινά είχα περισσότερα αστέρια κ λιγότερα γεμάτα σπασίματα.
Λίγες διχάλες κ λίγο μειωμένο σκόρ.
Τις εικόνες δεν τις άλλαξα και έριχνα όπως μ τα 28.
Στους ντουμπλέδες για ένα όπλο ποιό ελαφρύ από το δικό μου σίγουρα βοηθάνε πολύ.
Πιστεύω ότι για κάποιον που δεν τον νοιάζει το νούμερο + -(3-4) πιάτα είναι μιά χαρά.
Σε εμένα τα αστέρια του 24αριόυ είναι γεμάτα σπασίματα με το 28άρι,

οι διχάλες-αστέρια

και τα zero -διχάλες αντίστοιχα.
Αρα από το γενικό μου σκορ υπολόγισα να μου στερούν 3-4πιάτα.
Θα πεί κάποιος:αν τα ρίξεις κ τα μάθεις καλά?
Ισως ρίχνω σχεδόν τα ίδια
έστω κ με 100 σκάγια λιγότερα...
Προς το παρόν τα χρειάζομαι αυτά τα 100 σκάγια.
Ισως,νάμαστε καλά, μετά από 5 χρόνια να μήν τα χρειάζομαι και να καίω τα 25άρια για πλάκα.
Πάντως και αυτοί που παίζουν 10+χρόνια δεν βλέπω να τα προτιμούν και δεν βλέπω σημαντικό λόγο γιατί να τα προτιμήσουν.

Αυτά από εμένα.
Οποτε ειχα δικιο οσο αφορα οτι ειναι πιο αμεσα , πιο ανετα κ πιο γρηγορα τα 24 γρ .Μια ερωτηση , τι τσοκ εριχνες ;
 
Καθόλου απίθανο αλλά δύσκολο.
Το καλό είναι ότι δεν "καίγομαι"στο τουφεκίδι.
Οταν πάω να πιεστώ για βελτίωση με χαλάει..γιαυτό ίσως δεν κάνω σκόρ.
Ρίχνω 4-5 πούλες την εβδομάδα και φεύγω ευχαριστημένος.
Στους πρώτους αγώνες ψιλοχαλάστηκα μ την επίδοση αλλά με βλέπω και πιάνω τους στόχους μου σιγά σιγά και
αυτό με χαροποιεί.
Οι στόχοι μου φέτος είναι τα 80+ πιάτα στους αγώνες αλλά με χαλαρούς ρυθμούς.
Δεν είναι καθόλου εύκολο γιατί έχω αρκετά κενά και σε εικόνες κ στην διαχείριση γενικά του αγώνα και όπως είπα με τίποτα δεν θα πιεστώ ώστε να μετατρέψω το χόμπι μου σε άγχος.
Δεν θα είναι χόμπι πιά..
Οταν και ΑΝ καταφέρω και κάνω στους αγώνες ίδια πιάτα με τις προπονήσεις θα είναι η μεγαλύτερη ικανοποίηση για εμένα.
Εντωμεταξύ με τα όπλα έχω αρώστεια και σε αυτόν το τομέα δεν υπάρχει σωτηρία...
Να εισαι γερος να κανεις τα γουστα σου περιμενω και γω πως και πως να ανοιηξει το σκοπευτιριο εδω στη Δραμα να γουσταρω και γω
 
Οποτε ειχα δικιο οσο αφορα οτι ειναι πιο αμεσα , πιο ανετα κ πιο γρηγορα τα 24 γρ .Μια ερωτηση , τι τσοκ εριχνες ;
Δεν διαφώνησε κανείς.
Αν ήταν και ποιό αποτελεσματικά θα ταν μια χαρά.
Τώρα που σε άκουσα και έκανα την δοκιμή θα μου κάνεις την χάρη να δοκιμάσεις αν δεν έχεις δοκιμάσει τα falcocci να γράψεις εντυπώσεις?
Εγώ πάντως εχω γίνει ένα μαυτά τόσο σε κοντινά αλλά περισότερο στα μακρινά πιάτα.(φωτιά)!!
Μαρέσουν Πάρα πάρα πολύ και του ρουμελιώτη αλλά αυτά τα μεταφορικά και οι αναμονές με χαλάνε πολύ.
 
Δεν διαφώνησε κανείς.
Αν ήταν και ποιό αποτελεσματικά θα ταν μια χαρά.
Τώρα που σε άκουσα και έκανα την δοκιμή θα μου κάνεις την χάρη να δοκιμάσεις αν δεν έχεις δοκιμάσει τα falcocci να γράψεις εντυπώσεις?
Εγώ πάντως εχω γίνει ένα μαυτά τόσο σε κοντινά αλλά περισότερο στα μακρινά πιάτα.(φωτιά)!!
Μαρέσουν Πάρα πάρα πολύ και του ρουμελιώτη αλλά αυτά τα μεταφορικά και οι αναμονές με χαλάνε πολύ.
Βεβαιως κ δοκιμαζω παντα οτι μου πουν φιλοι .Αλλα τα φαλκοτσι τα ξερω οπως ξερεις εσυ το οπλο σου φιλε
 
Τα έφαγε το λοτ και αυτά και πολλαααα ακόμα....
Εγώ έμαθα ότι σε έλεγχο που έγινε στον Καρδαρά δεν βρήκαν ψεγάδι.
Αντιθέτως σε άλλους, που κάτι βρήκαν.
Αλλά να πώ την αλήθεια λίγο μενδιαφέρει..
Σιγά μην σκάσουμε και γι αυτό!
 
Εγώ έμαθα ότι σε έλεγχο που έγινε στον Καρδαρά δεν βρήκαν ψεγάδι.
Αντιθέτως σε άλλους, που κάτι βρήκαν.
Αλλά να πώ την αλήθεια λίγο μενδιαφέρει..
Σιγά μην σκάσουμε και γι αυτό!
Μου είπε φίλος πως ήταν μέσα σε αυτά που ψάχνουν Άρη.. καλά ούτε εμένα με καίει και πολύ γιατί δεν αγοράζω πλέον.. απλά η ιστορία θέλουν να επαναληφθεί.. έκλεισαν πυρκαλ και άλλες μεγάλες εταιρίες για να δουλέψουν 2-3..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top