Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Ορίστε μια διάτρηση στα 45 μετρα με το Anaconda long range
36γρ no 4 federal hi brass
Με super black eagle 3
Ισως να μου έφυγε λιγο δεξιά η τουφεκιά
View attachment 3468View attachment 3469
Fabarm XLR5 Western Gemini 3* non ported 40m Fantom 28gr No8.5 ,,νομίζω πώς αν ρίξω με το ίδιο τσοκ και Fantom 31gr PSB5 ή με ένα καλό 32ρι θα γίνει πανικός στον πίνακα ,,,αν την φορτώσω κιόλας με γραμμάρια θα κλάψουν μανούλες ! :D

παίδες αυτή η κάννη βγάζει πολύ σφιχτή τουφεκιά το είδα το έργο το περασμένο ΣΚ το είδα και σήμερα
View attachment 3477
Παύλο πολύ ωραία συγκεντρωμενη τουφεκια. Το μαμά ***3αρι δίνει πιο ανοιχτή κατανομή?
 
Καλησπέρα σε όλους και καλή κυνηγετική χρονιά. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς ποιος εμπορεύεται τα muller γιατί θα ήθελα να αγοράσω για την καραμπίνα μου.σε mobile
Δεν υπάρχει πλέον αντιπρόσωπος στην Ελλάδα.
 
Μάλλον δεν έχεις δει v1 440 ,μην διαβάζεις μόνο και κάνε και δοκιμές μην είσαι απολυτως, σεβαστή η γνώμη σου και να ξέρεις ότι με το ανάλογο στήσιμο τίποτα δεν είναι υπερβολή.
Η ταχυτητα απο μονη της δεν λεει, γιατι μπορει να μην εχει καθολου καλη συγκεντρωση. Χρονια κ χρονια οι Αγγλοι κυνηγουν ολα τα κυνηγια τους με γομωσεις περιξ των 28γρ. Θα το πω απλα τα 28-29 ειναι η ποιο ΖΥΓΙΣΜΕΝΗ ντουφεκια κ τα προσφερει ολα, εκτος οτι δεν συνχωρει σκοπευτικα λαθη! (Μικρα λαθη ναι)
 
Φιδίσιο έχω ρεεε θέλω ένα kicks x full να δω τι ψάρια πιάνει ,και το κάνω ανταλλαγή με ένα kicks full η anaconta mind ,και να μείνω με το x full και το anaconta long ,αυτά φτάνουν!
Αρκετα μικρη θα ειναι η διαφορα μεταξυ full και xfull, ειχα το buckkicker lf και τωρα εχω το xfull, δεν ειχαν μεγαλη διαφορα παντως, εννοω οτι και το Lf κρατουσε για παρα πολλα μετρα, αν ειχα το full μαλλον δεν θα εψαχνα για xfull
 
Αρκετα μικρη θα ειναι η διαφορα μεταξυ full και xfull, ειχα το buckkicker lf και τωρα εχω το xfull, δεν ειχαν μεγαλη διαφορα παντως, εννοω οτι και το Lf κρατουσε για παρα πολλα μετρα, αν ειχα το full μαλλον δεν θα εψαχνα για xfull
Εκτός από τον Μανδηλαρά φέρνει άλλος????
Full βρήκα εδώ σε έναν τοπικό απλά επειδή ο φίλος έχει ήδη άσσο μανισιο θέλει κάτι πιο ακραίο
 
Έγινε σε ευχαριστώ Άλεξ αν δεν βρούμε το xfull λογικά θα πάει για το full
Τιποτα φιλε, μην κανει μονο δοκιμη συγκεντρωσης αλλα και δυναμης-διατρησης, παντως με τα Kicks σε lf f xfull δυσκολα εξαντλεις τα μετρα που μπορουν να σου δωσουν θηραματα
 
Back
Top