Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Για το nsi velox, έχουμε καμία γνώμη?
Πολύ καλό σε όλους τους καιρούς, λίγο με την υγρασία θα δεις αίματα αλλά σκοτωμενα πουλιά.Εχω την εντύπωση όμως ότι σταματησε να τα βγάζει,αν έχει κάποιο μαγαζί στοκ θα βρεις.
 
Last edited:
Πράγματι παλιά έχει δίκιο ο Τάσος δεν εγραφαν γραμμάρια αρκετά φυσίγγια. Όλοι τότε ρίχναμε 32,33,34 ακόμα και 36 στις τσίχλες. Κι εγώ πάντοτε, αφότου έγραφαν γραμμάρια δεν εμπιστευόμουν λιγότερο απο 32 με τίποτα. Μετά απο αρκετό διάβασμα εδώ, πήρα 28 αρια sporting κι έριξα θυμάμαι πρώτη φορα τα rio είχα όμως μαζί μου και 32 αρια rio. Διαπίστωσα οτι με τα 32 αρια τα πήγαινα καλύτερα κι ετσι δεν ξαναπήρα. Μετα απο κανα χρόνο δοκίμασα πάλι 28 αρια nsi prima με το 690 κι έκαναν ωραίες τουφεκιές, έτσι ξαναπήρα πολλές φορές και κυνήγησα σχεδόν ολη τη χρονιά μ αυτά. Προπερσι που πηρα τη be diamond τα δοκίμασα και μ αυτή πηγαιναν και τα εριξα και πέρυσι. Φετος ξαναριξα απλώς με το πολύ κρύο δούλευω και τα cheditte tordo. Πάντως για το δίκαννο είναι πολύ ωραίο το 28 αρι, θέλει όμως να το δείς με αυτοπεποίθηση, αν θεωρείς οτι πας με μισοριξιά δε θα κάνεις τίποτα. Πρέπει να το βάλεις στη θαλάμη και να ξεχάσεις τα γραμμάρια.
 
Συνάδελφοι που το έριξαν να γράψουν εντυπώσεις .NSI classica light σημερινή αγορά από τοπικό κατάστημα 9€ το κουτί.Ευχαριστω.
Το χρησιμοποίησα από προπέρσι μέχρι και φέτος σε Baikal 27em και Impala Plus. Είχε άλλο διαφορετικό κουτί. Υποθέτω ότι εκεί περιορίζεται η διαφορά.
Έμεινα αρκετά, έως πολύ ευχαριστημένος. Ωστόσο το ανταγωνιστικό Navaro 30 gr μου φάνηκε ένα κλικ καλύτερο.
 
Συνάδελφοι που το έριξαν να γράψουν εντυπώσεις .NSI classica light σημερινή αγορά από τοπικό κατάστημα 9€ το κουτί.Ευχαριστω.

Κι εγώ ιδιαίτερα ευχαριστημένος, δεν το βρήκα σκληρό, ίσως γιατί συνήθως ρίχνω το 32gr Classica
 
Το χρησιμοποίησα από προπέρσι μέχρι και φέτος σε Baikal 27em και Impala Plus. Είχε άλλο διαφορετικό κουτί. Υποθέτω ότι εκεί περιορίζεται η διαφορά.
Έμεινα αρκετά, έως πολύ ευχαριστημένος. Ωστόσο το ανταγωνιστικό Navaro 30 gr μου φάνηκε ένα κλικ καλύτερο.
Το ναβαρο 30 γρ. το θεωρώ καλύτερο και φθηνότερο...
 
Κι εγώ ιδιαίτερα ευχαριστημένος, δεν το βρήκα σκληρό, ίσως γιατί συνήθως ρίχνω το 32gr Classica
Και εγώ το ίδιο Παντελή τα τελευταία κυνηγια τα έκανα με NSI classica &Tortora(ελλείψη άλλων φυσιγγίων) σε σχέση με αυτά το light έχει μικρότερη ανάκρουση τουλάχιστον όπως την αισθάνομαι εγώ.(υποκειμενική άποψη )
 
Συνάδελφοι που το έριξαν να γράψουν εντυπώσεις .NSI classica light σημερινή αγορά από τοπικό κατάστημα 9€ το κουτί.Ευχαριστω.

νιώθω καλύτερα όταν εχω το 10αρι στα 32γρ (πορτοκαλί)
 

Attachments

  • IMG_1153 (1).jpeg
    IMG_1153 (1).jpeg
    214,9 KB · Προβολές: 54
Είχα ρίξει τα lambro tordo sipe στα μπασιματα και τα πουλιά ζωντανά, τα έριξα τώρα σε πάγο ( μείον) και πάλι τα ίδια, μόλις βγήκε ο ήλιος και ζεστανε ο καιρός κάνανε δουλειά, τα nsi speed η πάγο έχει η ζέστη τουφεκιά και πουλί, Φυσιγγαρα, nsi s4 με πάγο τίποτα, μετά εστρωνε και αυτό από 0 βαθμούς και πάνω, nsi gm3 με gt ,το πρωί η και πιο μετά για γέλια για γάμους και πανυγηρια, τα κοπαναγες στο κεφάλι, nsi gm3 με Αποσπομενο, επιτέλους μεταμορφώθηκε, έγινε όπως το speed όπου το σήκωνες δεν έκανε γκικ. ( όλα αυτά με - 6 το πρωί)
 
Είχα ρίξει τα lambro tordo sipe στα μπασιματα και τα πουλιά ζωντανά, τα έριξα τώρα σε πάγο ( μείον) και πάλι τα ίδια, μόλις βγήκε ο ήλιος και ζεστανε ο καιρός κάνανε δουλειά, τα nsi speed η πάγο έχει η ζέστη τουφεκιά και πουλί, Φυσιγγαρα, nsi s4 με πάγο τίποτα, μετά εστρωνε και αυτό από 0 βαθμούς και πάνω, nsi gm3 με gt ,το πρωί η και πιο μετά για γέλια για γάμους και πανυγηρια, τα κοπαναγες στο κεφάλι, nsi gm3 με Αποσπομενο, επιτέλους μεταμορφώθηκε, έγινε όπως το speed όπου το σήκωνες δεν έκανε γκικ. ( όλα αυτά με - 6 το πρωί)
Το speed ότι καλύτερο. Από ν8 έως ν5 που έχω χρησιμοποιήσει είναι θάνατος.
 
Back
Top