Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Μια γνώμη για αυτά οποίος τα δοκίμασε
Παλιά όταν ήταν χαμηλό το μεταλο ήταν κορυφαία τώρα έχουν γίνει πολύ δυνατά με την κακή έννοια πολύ κλωτσημα και κρότος και πολλά αίματα δεν μου αρέσουν ασε που είναι πανακριβα
 
Μιλάμε για αυτά που αναφέρονται πιο πάνω;; λαχανί Θεσσαλονίκης;;;η άλλα;;
Από τα λαχανι Θεσσαλονίκης είχα ρίξει πριν το συμβάν χιλιάδες και εριξα και μετά από το συμβάν κι άλλες χιλιάδες χωρίς πρόβλημα. Για να βάλω τα πράγματα στην θέση τους. Ήταν το πρόβλημα που είχαν τα nsi sipe με τον 8αρι παφυλα και αυτά......
 
Σταματήστε αυτήν την κουβέντα εδώ έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους που δουλεύουν για το ψωμί τους….μην τους κάνουμε ζημιά από λάθος.. οποίος έχει αποδηξεις ας της βγάλει στην φορά παιδιά
Συμφωνώ απόλυτα. Όποιος έχει αποδείξεις να τις εμφανίσει.
 
Από τα λαχανι Θεσσαλονίκης είχα ρίξει πριν το συμβάν χιλιάδες και εριξα και μετά από το συμβάν κι άλλες χιλιάδες χωρίς πρόβλημα. Για να βάλω τα πράγματα στην θέση τους. Ήταν το πρόβλημα που είχαν τα nsi sipe με τον 8αρι παφυλα και αυτά......
Με τη οπλο τα ειχες ριξει τοτε;;;
 
Με τη οπλο τα ειχες ριξει τοτε;;;
Με την m2. Υποκωφη τουφεκια , ο εξολκεας πέταξε τον παφυλα αλλά το πλαστικό είχε κολλήσει λίγο μετά την θαλαμη. Πήρε φυσιγγι κανονικά αλλά ο ήχος ήταν προφανής ότι κάτι δεν πήγε καλά και κοίταξα συν οτι το κλείστρο δεν ειχε κουμπωσει 100% . Το ίδιο συνέβη και στο νέο και άπειρο μέλος της παρέα τότε αλλά δόξα τον Θεό δεν μπήκε το φυσιγγι στην θαλαμη του όπλου του και με φώναξε. Αν είχε γίνει όπως στο δικό μου όπλο θα είχε ρίξει σίγουρα.
 
Με την m2. Υποκωφη τουφεκια , ο εξολκεας πέταξε τον παφυλα αλλά το πλαστικό είχε κολλήσει λίγο μετά την θαλαμη. Πήρε φυσιγγι κανονικά αλλά ο ήχος ήταν προφανής ότι κάτι δεν πήγε καλά και κοίταξα συν οτι το κλείστρο δεν ειχε κουμπωσει 100% . Το ίδιο συνέβη και στο νέο και άπειρο μέλος της παρέα τότε αλλά δόξα τον Θεό δεν μπήκε το φυσιγγι στην θαλαμη του όπλου του και με φώναξε. Αν είχε γίνει όπως στο δικό μου όπλο θα είχε ρίξει σίγουρα.
Τυχεροί εισασταν....
Και οι καραμπίνες μειονεκτούν αρκετά εκει,και ευτυχώς που δεν φορουσες ωτοασπίδες.....

Επρεπε να ενημερωθεί το κατάστημα αγοράς κ ο κατασκευαστής....
Για αυτό κ είναι υποχρεωτικός ο αριθμός παρτιδας(lot number)....
 
Ναι τα έριχνα από όταν βγήκαν ποτε δεν είχα πρόβλημα και πότε δεν είχα πρόβλημα με 8 παφυλα
Παλαιότερα που τα περισσότερα φυσιγγια από πολλές εταιρείες μέχρι 32gr ήταν με 8ρι είχαμε ρίξει άποιρα ο καθένας και δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα...μετά που οι πυριτιδες δέχτηκαν τροποποίηση το 8ρι έγινε 12ρι...για να αντέχει..
 
μετά που οι πυριτιδες δέχτηκαν τροποποίηση το 8ρι έγινε 12ρι...για να αντέχει..
Το λες??
Πάντως ακόμα κ τωρα καποιοι γεμίζουν κάλυκες με 8αρι,δεν έχει εκλείψει.....
Βέβαια εξαρτάται κ από την γομωση...
Ποιο πολυ θέμα εξόλκευσης μπορεί να υπάρξει τόσο σε δικαννα όσο κ σε καραμπίνες..

Και σε εμάς δεν έτυχε ξανά και είχαμε ρίξει πολλά μετά το συμβάν.
Ρε αθεόφοβοι...
Φιρί φιρί το πηγαινατε.........
 
Παλαιότερα που τα περισσότερα φυσιγγια από πολλές εταιρείες μέχρι 32gr ήταν με 8ρι είχαμε ρίξει άποιρα ο καθένας και δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα...μετά που οι πυριτιδες δέχτηκαν τροποποίηση το 8ρι έγινε 12ρι...για να αντέχει..
Δεν φταίνε οι πυριτιδες αλλά οι πονηραδες αυτών που τα γεμίζουν
 
ρε skeet japan !μεχρι να γεμισει ο τοπος τσιχλες!!!.bye.
Έχω φορτώσει από αυτά μερικά κουτιά και μερικά series 2 skeetακια αλλά πουλιά δεν υπάρχουν εχθές το απόγευμα και σήμερα ούτε που την είδα καταντάει πιο σπάνια και από το λαγό
 
ρε skeet japan !μεχρι να γεμισει ο τοπος τσιχλες!!!.bye.
Κι εγώ φέτος είπα να τα δοκιμάσω. Έχω ρήξει περίπου 2 κουτιά κι έχω παρατηρήσει ότι τα πουλιά πέφτουν ζωντανά και με αρκετό αίμα... Σήμερα 2 τσίχλες και ένα ορτύκι ζωντανά.
 
Last edited:
Back
Top