Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Έχω φορτώσει από αυτά μερικά κουτιά και μερικά series 2 skeetακια αλλά πουλιά δεν υπάρχουν εχθές το απόγευμα και σήμερα ούτε που την είδα καταντάει πιο σπάνια και από το λαγό
Κι εγώ φέτος είπα να τα δοκιμάσω. Έχω ρήξεις περίπου 2 κουτιά κι έχω παρατηρήσει ότι τα πουλιά πέφτουν ζωντανά και με αρκετό αίμα... Σήμερα 2 τσίχλες και ένα ορτύκι ζωντανά.
Και εμένα μου άρεσαν πολύ τα skeet Japan, μου φαίνονται εφαμιλλα σε απόδοση με τα lambro skeet με τον κίτρινο κάλυκα στο μπλε κουτί που τώρα έχουν φτάσει να κοστίζουν όσο ένα 32αρι φυσιγγι σχεδόν.
Και με τιμη στα 6,10 έχω φορτώσει να έχω για χρόνια.
 
Κι εγώ φέτος είπα να τα δοκιμάσω. Έχω ρήξει περίπου 2 κουτιά κι έχω παρατηρήσει ότι τα πουλιά πέφτουν ζωντανά και με αρκετό αίμα... Σήμερα 2 τσίχλες και ένα ορτύκι ζωντανά.
Υποθέτω τα έριξες πρωί, καλύτερα απόγευμα.
 
Και εμένα μου άρεσαν πολύ τα skeet Japan, μου φαίνονται εφαμιλλα σε απόδοση με τα lambro skeet με τον κίτρινο κάλυκα στο μπλε κουτί που τώρα έχουν φτάσει να κοστίζουν όσο ένα 32αρι φυσιγγι σχεδόν.
Και με τιμη στα 6,10 έχω φορτώσει να έχω για χρόνια.
Και τα low recoil είναι πολύ καλά!!!
 
Το κρατάω για ενθύμιο ένα φιλαράκι σήμερα ήρθε έκατσε δίπλα για παρέα ήθελα και εγώ παρέα περνάνε 4 τσίχλες λίγο μακρυά ρίχνω μια Τουφεκιά τίποτα και ακούω απο δίπλα σε απόσταση μισό μέτρο απο το αυτί μου
Μπαμ χραπα χρουπα μπαμ χραπα χρουπα μπαμ του λέω Παναγιώτη με τι έριξες το αυτι το κεφάλι είμαι ζαλισμένος ακόμη
Αυτό
Ούτε στο λαγό δε το ρίχνω αυτό του λέω
Ε το είχα και το έριξα μου λέει
 

Attachments

  • F14DA312-DB93-4D58-AB1E-AE7EECB85972.jpeg
    F14DA312-DB93-4D58-AB1E-AE7EECB85972.jpeg
    218,4 KB · Προβολές: 98
Φίλος με ενημέρωσε από επαρχία σε συζήτηση για υλικά και φυσίγγια και μου λέει έσπασαν 2/3 όπλα από φυσίγγια εμπορίου μου είπε όλες τις λεπτομέρειες μέχρι και πού οφείλεται κατά την άποψη του αλλά δεν επιτρέπεται να αναφέρω ονόματα και παραπάνω στοιχεία .Απλά ο συγκεκριμένος δεν είναι τυχαίος στο θέμα φυσιγγίων που με ενημέρωσε.
 
Κι εγώ φέτος είπα να τα δοκιμάσω. Έχω ρήξει περίπου 2 κουτιά κι έχω παρατηρήσει ότι τα πουλιά πέφτουν ζωντανά και με αρκετό αίμα... Σήμερα 2 τσίχλες και ένα ορτύκι ζωντανά.
Εγω όσα έχω ρίξει ήταν ξερά τα πουλιά και χωρίς αίματα και σε μέρες με 82% υγρασια και σε μέρα με βροχή
 
Back
Top