Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Και πάλι σε κοντινές αποστάσεις δεν φταίνε τα 24γρ η τα 28γρ σκάγια που δεν σκοτώνουν. Το να ρίχνεις με 5* στα 15-20 μέτρα και να μην πέφτει νεκρό το πουλί δεν έχει να κάνει με το βάρος γομωσης. Κυκλοφορούν απειρα βίντεο που γκρεμίζουν με .410 μεχρι και παπιά.
 
Δοκίμασε το lambro tordo 30 η το navaro 30 οποίο βρεις πιο φτηνό κάνε μια δοκιμή έτσι και αλλιώς δεν υπάρχουν πολλά πουλιά φέτος για να μην συμφερουν
Ούτως ή άλλως όλα είναι πανάκριβα. Τα 30άρια από 8 € και πάνω. Πολύ καλά και τα NSI Light 30gr με C7. Τα πρωτοχρησιμοποίησα εφέτος και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Τα πήρα 8,30.
 
Για αυτο έγραψα "περιπου",εκει δεν υπάρχει "ακρίβεια".....
Έχει να κάνει κ με την διάμετρο(που όλα τα σκάγια δεν είναι καρμπόν..) αλλά κ με τι αποκλίσεις έχει το τάδε φυσιγγι που εχει ονομαστικό βάρος 32γρ,μιλωντας για εμπορικά.....
 
Ούτως ή άλλως όλα είναι πανάκριβα. Τα 30άρια από 8 € και πάνω. Πολύ καλά και τα NSI Light 30gr με C7. Τα πρωτοχρησιμοποίησα εφέτος και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Τα πήρα 8,30.
Δεν τα ξέρω έχω έχω βολευτεί προς το παρόν με τα skeet nsi και δεν ψάχνομαι απλά ανάφερα στον φίλο 2 από αυτά που είχα δοκιμάσει παλιότερα και ήταν κορυφαία αλλο ένα που έριχνα φοβερό 30αρακι ήταν το C7 το πορτοκαλί για μια χρονιά όπως φέτος που τα πουλιά ειναι πιο σπάνια και από το λαγό καλό είναι να βάζουμε ότι μας δίνει σιγουριά και ας κάνει 1 ευρώ παραπάνω
 
Ένα φυσιγγι σκητ σε νο9.5 έχει 570 σκάγια. Ένα 28γρ ίδιο νούμερο 660 αν δεν κάνω λάθος. Με ανοιχτό τσοκ σε λογικές αποστάσεις έπρεπε να σαρώνει. Καλύτερα πριν ανέβει σε γραμμάρια να δοκιμασει και καμιά άλλη φίρμα φυσιγγίων. Εγώ φετος πρώτη φορά δοκίμασα 24γρ σκητ πιο ζεστά και μια χαρά σκοτώνουν και τα ρίχνω κυριως με Bell...
Και εγώ με bell και skeet σε μαύρες και περπατητό δεν έχω αισθανθεί ότι χάνω πουθενά σε κατανομή. Και ριχνω και τα lambro skeet, και τα nsi japan και του κενταύρου και όλα γαζώνουν εξίσου...
 
Και εγώ με bell και skeet σε μαύρες και περπατητό δεν έχω αισθανθεί ότι χάνω πουθενά σε κατανομή. Και ριχνω και τα lambro skeet, και τα nsi japan και του κενταύρου και όλα γαζώνουν εξίσου...
Εγώ τα χρησιμοποιώ με ελαφρύ τσοκ 4 η lm για να μην χάνω αποστάσεις τα άκρα στα άκρα τα θεωρώ υπερβολή
 
Τώρα που θα καεί και σένα η γούνα σου με τη νεροσωληνα της Μπενέλι που πήρες, θα καταλάβεις.

PS πλάκα κάνω προφανώς, με τις μπενελαρες τους κατουράμε όλους .yel.
Τις έχουμε δει τις μπενελι που θέλουν φουλ τσοκ για να ρίξεις στα πόδια σου
 
Εγώ τα χρησιμοποιώ με ελαφρύ τσοκ 4 η lm για να μην χάνω αποστάσεις τα άκρα στα άκρα τα θεωρώ υπερβολή
Και στο περπατητό και στις μαύρες όλες οι βολές είναι στα 15 μέτρα, δεv χρειάζομαι κάτι πιο σφιχτό, για αυτό και πήρα και το bell. Για τα μέρη και τα καρτέρια μου υπερβολή είναι κάτι πιο σφιχτό. Η υπερβολή είναι ένας σχετικός ορος
 
Νίκο πήρα ένα XXF colonial και βρήκα την υγειά μου στο περπατητο.
Έχουμε και πιο πολλά κρύα απ' τα Χανιά εμείς
Εχει αρχίσει και με εκνευρίζει αυτός ο Νίκος δεν μου λέει κάτι το κρυο νομιζω η υγρασία που έχουν στα Χανιά βαραίνει πιο πολυ το θέμα όπλα και φυσιγγια
 
Εχει αρχίσει και με εκνευρίζει αυτός ο Νίκος δεν μου λέει κάτι το κρυο νομιζω η υγρασία που έχουν στα Χανιά βαραίνει πιο πολυ το θέμα όπλα και φυσιγγια
Η υγρασία κάνει πιο αραιή την ατμόσφαιρα.
Το κρύο την κάνει πυκνότερη.
It's simple physics Niclas .yel.
 
Και στο περπατητό και στις μαύρες όλες οι βολές είναι στα 15 μέτρα, δεv χρειάζομαι κάτι πιο σφιχτό, για αυτό και πήρα και το bell. Για τα μέρη και τα καρτέρια μου υπερβολή είναι κάτι πιο σφιχτό. Η υπερβολή είναι ένας σχετικός ορος
Και στο περπατητο και το βράδυ υπάρχουν και οι πιο μακρινές τουλάχιστον εδώ με το lm είμαι καλυμενος από τα 5 μέχρι τα 35
 
Back
Top