Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έριξα σημερα τα Kill, τα κόκκινα σε 32 γραμμάρια.
Γενικά ευχαριστημένος απο την απόδοση με βοριά 10-15 χλμ/ώρα και ελαφρό χιονάκι με ~ 40 βολές.
Ομως σε 2 περιπτώσεις (απείχαν η μια απο την άλλη ~10 βολές) μετά την πρώτη βολή το κλείστρο της Remington 11-87 έμεινε ανοιχτό και δεν τροφοδότησε με Φυσσιγγιο την Θαλάμη με αποτέλεσμα να μην εχω δεύτερη Τουφεκιά.
Το πρόβλημα λύθηκε με χειροκίνητη τροφοδότηση και συνέχισα.
Στην συνεχεια (3ή περίπτωση) μετά απο άλλες περίπου 10 βολές, μετά την πρώτη βολή, Φυσσιγγιο της αποθήκης είχε μπλοκάρει 1 χιλιοστό έξω απο την αποθήκη και χρειάστηκε να αφαιρέσω απο μπροστά το ελατήριο της αποθήκης και τον μειωτήρα για να καταφέρω τελικά να το ξεμπλοκάρει και να συνεχίσω.
Και τελος (4η) 6-8 βολές αργότερα, μετά την πρώτη βολή πάλι δεν τροφοδότησε Φυσσιγγιο απο την αποθήκη στην Θαλάμη.
Το πρόβλημα αυτό δεν το παρουσίασε το όπλο με ~25 Φυσσιγγια 2 άλλων κατασκευαστών στα 32 γραμμάρια που έριξα επίσης, στην αρχή και ενδιάμεσα, ούτε είχα ποτέ το πρόβλημα αυτό τα 10 χρόνια που κυνηγάω με το όπλο αυτό.
Το όπλο είχε καθαριστεί προ 4 ημερών και είχαν μεσολαβήσει 10 τουφεκιές σε στεγνό απογευματινό.
Θα το παρακολουθήσω αλλα κάθε εκτίμηση ή εξήγηση, καλοδεχούμενη.
 
Απο δοκιμη Κ&Κ Δεκ.2015
Πυριτιδα psb 1
Πιεσεις:690,3 bar
"Οι κυνηγοί της τσιχλας θα βρουν σε αυτα σταθεροτητα στην αποδοση στις καιρικες μεταβολες,Ιδανικα για ελαφρα 12αρια γιατι δεν εχουν λακτισμα"
ΥΓ Παρε ενα κουτακι και δοκιμασε!
Για εμενα ειναι ενα απο τα καλυτερα 32αρια.Σιγουρα ομως εδω δεν έχουμε τον ιδιο καιρο του τοπου σου..
Τι τιμη τα βρηκες?
κυριε Τασο για το μπαηκαλακι θα ειναι οτι πρεπει απλα ελεγα να τα χρησημοποιησω με την sx3
H τιμη αν θυμαμε καλα ηταν κοντα στα 6 ευρο απο τι μου ειπε τα ειχε σε προσφορα
 
εχει κανεις αποψη για τα saga?rio δεν βρηκα πουθενα αλλα σ ενα μαγαζι βρηκα saga 32 και τσιμπησα ενα κουτακι για δοκιμη.τι ειν αυτο το πραγμα στα χανια ρε φιλε. απο 30αρια μονο λαμπρο κιτρινα και b&p.τι κερατα δεν υπαρχουν αλλα?
 
εχει κανεις αποψη για τα saga?rio δεν βρηκα πουθενα αλλα σ ενα μαγαζι βρηκα saga 32 και τσιμπησα ενα κουτακι για δοκιμη.τι ειν αυτο το πραγμα στα χανια ρε φιλε. απο 30αρια μονο λαμπρο κιτρινα και b&p.τι κερατα δεν υπαρχουν αλλα?
Eυριπιδη αυτο το προβλημα ειχα και εγω στα Χανια γι αυτο αρχισα τις παραγγελιες στην Αθηνα
 
Πας αφου ειναι κοντα κ περνεις ενα κουτακι για δοκιμη αν σου αρεσουν τοτε κανεις μεταβολη και περνεις οσα μπορεις..Κακα τα ψεματα αν δεν τα δοκιμασεις ο ιδιος,οτι και να σου λεμε δεν εχει νοημα..
κανενα μονο απο το πολυ κρυο εχω επιγυλαξεις
 
Eυριπιδη αυτο το προβλημα ειχα και εγω στα Χανια γι αυτο αρχισα τις παραγγελιες στην Αθηνα
του χρονου μας βλεπω να ψαχνουμε και να παραγγελνουμε μαζι 30αρια. και πρεπει να ψαξουμε να βρουμε ακρη για τα imperial τα 30.τα εριχνα παλια με το μπαικαλ και θεριζανε. μετα σταματησανε να τα φερνουνε. καμμια σχεση με το 32
 
του χρονου μας βλεπω να ψαχνουμε και να παραγγελνουμε μαζι 30αρια. και πρεπει να ψαξουμε να βρουμε ακρη για τα imperial τα 30.τα εριχνα παλια με το μπαικαλ και θεριζανε. μετα σταματησανε να τα φερνουνε. καμμια σχεση με το 32
Αν δεν κάνω λαθοσ τα εχει ο κενταυροσ Ευριπίδη
 
του χρονου μας βλεπω να ψαχνουμε και να παραγγελνουμε μαζι 30αρια. και πρεπει να ψαξουμε να βρουμε ακρη για τα imperial τα 30.τα εριχνα παλια με το μπαικαλ και θεριζανε. μετα σταματησανε να τα φερνουνε. καμμια σχεση με το 32

Ευριπιδη κουτες θα παρουμε οχι κουτα. .sarcastic.Παρε τηλ κενταυρο εχει τα παντα και σε πολυ καλες τιμες. Απο εκει παραγγελνω και μου τα στελνει με την μεταφορική. Σε μια μερα τα εχεις. Φετος ειχα παραγγειλει και imperial 32gr και πηγαινανε μια χαρα.
 
εχει κανεις αποψη για τα saga?rio δεν βρηκα πουθενα αλλα σ ενα μαγαζι βρηκα saga 32 και τσιμπησα ενα κουτακι για δοκιμη.τι ειν αυτο το πραγμα στα χανια ρε φιλε. απο 30αρια μονο λαμπρο κιτρινα και b&p.τι κερατα δεν υπαρχουν αλλα?
Ευριπίδη τον τελευταίο ενάμιση μήνα ρίχνω τα saga σε 9αρια και μετά απο 15-20 κουτάκια που έχω ρίξει είμαι ευχαριστημένος.Βέβαια στα τελευταία κυνήγια που έσφιξε το κρύο,"έκλαναν" λίγο αλλά με τέτοιο καιρό το ίδιο κάνουν σχεδόν όλα τα φυσίγγια.
 
Αν ειναι τα dynamic του καραμανιδη τα πηρες πολυ καλα. Σε 6 βαθμους κοβανε πολυ καλα.
Απο καραμανιδη ομως τα κοκκινα kill 32 και τα μαυρα super kill 33.5 εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.
Να ξερεις ομως οτι του καραμανιδη ολα τα φυσιγγια ειναι δυνατα (εννοω στην ανακρουση)
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top