Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ηλία δεν μου αρεσει η ιδεα να στοκαρω φυσιγγια! Καταλαβαίνω οτι απο παρτίδα σε παρτίδα αλλάζουν τα πράγματα αλλα ίδια απόδοση εχει φυσιγγι που γέμισα χθες με ενα με ακριβώς τα ίδια υλικα που γέμισα πριν 3 χρονια;;;
Αν το αποθήκευσης καλα δεν εχεισ κανενα πρόβλημα
 
Η λύση ειναι μια ψαχνουμε καλα κατεβενουμε γραμαρια 28/30 μπασ και τα βρουμε φθηνοτερα.και αν βρουμε και μασ κανουν αγωραζουμε οσο μπορούμε περισσότερα.....(μου Φαίνεται οτι θα ερθουν εποχεσ που έζησαν η παππουδεσ μασ πλημμύρα τα πουλια και να μην Έχουμε λεφτα για φυσηγγια).sarcastic.
Πιτσιρικάς με τον παπου μου στο καρτερι για κουνέλια...περιμένω περιμένω περιμένω... βγαίνει ένα πάω να ρίξω μου κατεβάζει το όπλο γιατί ρε παππου ?κρίμα η σφαίρα λέει θα βγει και δεύτερο ...hair.περιμένω περιμένω περιμένω βγαίνει και δεύτερο περιμένω περιμένω διασταυρωνουν μπαμ κάτω και τα 2 ... Όπως τα λες είχαν θηραματα και δεν είχαν σφαίρες σχεδόν καθε ιστορία που μου έλεγε είχε την φράση δεν είχαμε και πολλες σφαίρες
 
Η λύση ειναι μια ψαχνουμε καλα κατεβενουμε γραμαρια 28/30 μπασ και τα βρουμε φθηνοτερα.και αν βρουμε και μασ κανουν αγωραζουμε οσο μπορούμε περισσότερα.....(μου Φαίνεται οτι θα ερθουν εποχεσ που έζησαν η παππουδεσ μασ πλημμύρα τα πουλια και να μην Έχουμε λεφτα για φυσηγγια).sarcastic.
Τα 28/30γρ ειναι οτι πρεπει. Δειτε τη θετικη πλευρα θα ρίχνουμε σε σιγουρα πουλια και με ζυγιασμενες βολες. Θα ανεβουμε σκοπευτικα. .sarcastic.
 
Ηλία δεν μου αρεσει η ιδεα να στοκαρω φυσιγγια! Καταλαβαίνω οτι απο παρτίδα σε παρτίδα αλλάζουν τα πράγματα αλλα ίδια απόδοση εχει φυσιγγι που γέμισα χθες με ενα με ακριβώς τα ίδια υλικα που γέμισα πριν 3 χρονια;;;

Αν εχει αποθηκευτει σωστα ναι.
 
Η θα ριχνουμε μονο στα καθιστα...sarcastic.
Πιτσιρικας καρτερευα κάτω απο δυο τεραστιες ενωμενες ελιες που ειχαν καρπο,απο πισω υπηρχε ενας μεγαλος καλαμιωνας κ ερχοντουσαν καθε λιγο τα τσιχλοκοτσυφα χωρις να τρομαζουν απο τις τουφεκιες,Ο κακομοιρης ο κοτσυφας σαν πιο αθωος πεταγε απο κλαρι σε κλαρι.Η τσιχλα ατιμο πραγμα,εκει που καθοταν εκει εμενε και σπανια ειχα οπτικη επαφη..
Οποτε μολις ερχόταν τις εριχνα μεσα στις φουντες που καθοταν χωρις να εχω ορατοτητα, Αν καθυστερουσα η αν εκανα καποια κινηση για να δω καλυτερα το πιο πιθανο ηταν να με εβλεπε κ να εφευγε.
Ειχε και αυτο το κυνηγι την δικη του ομορφια..Ειδικα αν υπαρχει και καποιο μικρο διαμετρημα...off topic.
 
Σήμερα πηγε φιλοσ να πάρει τα gm3fast τησ λαμπρο και δεν ειχε,του ειπε το παιδί που εχει το μαγαζί οτι ο ναυπλιωτησ εχει μείνει απο gm3 και δεν ειχε να του στείλει ουτε tordo/euromix..asking.
γεια σας ο ναυπλιωτης απο την gm3 λοιπον. ολα συναδουν σ αυτο κσι μ αυτα που λενε οι φιλοι μας οι ιταλοι για την καινουργια παμε γι αλλα φυσιγγια
 
Εγω ενα θα πω παρτε b/p f234gr.τωρα που εχουν φθίνουσα τιμή.είναι φυσηγγαρα για υγρασία
Θα συμφωνήσω απόλυτα. Κι εγώ μετά από τα τελευταία χρόνια που έριχνα Lambro Tordo και Εuromix,φέτος δεν ακούμπησα, και βρήκα "καταφύγιο " στα BP mb32 και f2classic τα οποία με κάλυψαν απόλυτα στην τσίχλα .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top